Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reptila de la ora 12:00

#1
Ma plimbam cu prieteni pe strada SeintPetrik pe la 11:45 bucurandu-ma de inceputul vacantei de vara.
Ma uit in dreapta si ii vad pe Asuma si Kurenai tinandu-se de mana.Kurenaise bucura de acel moment romantic dar Asuma isi fuma linistit tigara.
Imi vad linistit de treaba mea continund sa rad de cei doi.Ma uit la ceas si vad ca e 12:00 dar nu apuc sa sa-mi bag telefonul in buzunar si aud un strigat de ajutor.
-Ajutor...cineva sa ma ajute...
Era Kurenai.Asuma era tras de picor de cineva sau ceva.Era o coada metalica gigantice ce stralucia in lumina felinarelor.Kisame,Deidara si Kakuzu observasera de asemenea problema.Asuma disparea incetul cu incetul sub o umbra stranie lasnd o dara de sange in urma.
Kurenai era disperata,ma mir cum de nu a lesinat.Aud o voce grosa familiara striganduma:
-Itachi...Itachi trebuie sa intervenim!spre fericirea mea era Kisame si avea dreptate trebuia sa intervin,dar pana ne-am gandit noi si ne-am facut curaj sa traversam strada si sa-i tragem un picior in burta individului Asuma disparuse de tot si individul de asemenea.
Trist si ganditor ma intorc acasa cu gandul la Asuma si la mutra lui Kurenai cand se uita la trupul neinsufletit a acelei persoane la care tinea ca la ochii din cap.ma bag in pat dar aud o voce ce tot imi striga:
-Itachi ai grija ce faci ai grija unde mergi si fi atent la prietenii tai hi hi hi...dar eu incerc sa le scot sa scap de acest sentiment de frica sa-mi scot acele rasete diabolice din cap dar nu pot,incerc sa ma gandesc la momentele fericite pe care le-am petrcut si reusesc dar in toate apare si Asuma,incerc sa ma gandesc ca a inceput vacanta dar degeaba.
Pana la urma adorm dar cu greu.Visez pe cineva un par negru lucios o piele alba ca varul cine era "gandeste Itachi gandeste" imi spuneam eu in minte, dar nimic.
Ma trezesc,dar tot cu gandul la asta .Aud soneria:
Trrrrrrrrrrrrr trrrrrrrrrrrrrrr,raspund si-l vad pe cel mai bun prieten al meu Kisame bunul meu prieten ce ma sprijinit in tot deauna.
-Hey...Itachi iesi pe-afara?
-Oh!Frate acum te-ai trezit sa ma suni.
-Pai e ora 12:30...
-Cat...OMG mersi ca m-ai trezit oh doamne.
-Itachi ,ghici, am o noutateeee!
-Ce e?
-Yugao a recunoscut!
-Ce a recunoscut?
-Oare ...ca-l place pe Deidara:D.
-CE? de cand ,cum asa...
-Pai...stai sa ma gandesc... nu stiu da il place:D
-K,hai ca ies stai o clipa.Ma imbracam cand aud o voce strigandu-ma dar incer sa nu bag in seama dar din nou si din nou.Devenea din ce in ce mai enervant.
Dintr-o data aud telefonul sunand:
-Aloo...Itachi?
-DA ce e?
-Sunt Kakuzu vroiam sa-ti spun ca Choji sipein au disparut.Nu-i ma-i gaseste nimeni.
-OMG asta nu-i de-a buna.



scz pentru greseli trebuie sa mai fac updateuri



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Reptila de la ora 12:00 $tefan 6 3.839 30-04-2011, 10:36 PM
Ultimul răspuns: ♪RockPrincess♪
  Reptila de la ora 12:00 $tefan 1 2.114 30-04-2011, 12:15 AM
Ultimul răspuns: Zuzy Is Angell


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)