Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reguli

#1
Cum pot fi multe nereguli la Fan Art , uitati regulile topicului!

<<<<<---------Reguli--------->>>>>

1. NU postati desenele voastre in threadul altcuiva! El/ea l-a deschis pentru critici la adresa operelor sale , nu sa va afisati voi talentul acolo .

2. NU furati desene! Afisati-va doar desenele voastre ,nu luati de pe Deviant Art sau Elfwood si ziceti ca sunt ale voastre .

3.Puteti folosi orice vreti la desenat . Carioci , tempera , acuarele , creion , carbune ,markere , nu conteaza . Din partea mea puteti folosi si var daca va place .

4. Atentie! Nu exagerati cu ecchi! Eu va las atata timp cat mentionati la tiltlul threadului vostru ca ar contine asa ceva . Daca desenati numai echi ,scrieti la tiltu Atentie! mult ecchi sau ceva de genu , dar numai sa anuntati userii .Daca nu aveti totusi numai ecchi ,mentionati ocasional fac ecchi sau some ecchi . Insa daca atunci cand ati deschis threadul nu stiati ca veti posta niste desene ecchi , anuntati unul din moderatorii topicului (eu , snowishtiger )sa va schimbe numele la thread .

5. Fara hentai! Ok , sunt de acord cu ecchi dar sub nici o forma nu voi lasa hentai in topic! Daca aveti chef de hentai , rugati administrtatorii sa va deschida un topic numai pentru asta dar in care sa nu intre userii mai tineri .

6. Cand colorati o schita/un desen de-al vostru in Photoshop/Corel/Painter/etc nu se cheama GFX! Gfx se cheama atunci cand luati o imagine de pe net si o modificati intr-un program , dar daca faceti voi line art-ul se cheama Fan Art .

7. Nu voi accepta imagini cu tente rasiste , satanice , discriminatorii ,etc. De fapt ,orice artist care face acest gen de arta si o publica in forum primeste warn imediat .

8. Cei care deseneaza manga au voie sa-si deschida doua threaduri dar nu mai multe .Primul thread cu desene care nu constituie un manga ,iar al doilea pentru a posta manga-ul facut de el/ea .

Daca aveti orice fel de nelamuriri sau sugestii si observatii la adresa regulilor ,simtiti-va liberi sa postati aici , ca doar de asta las threadul deschis .Am sa incerc sa va multumesc urmarind observatiile voastre ,ca sa vedeti ca nu sunt rea .

#2
Reguli noi:

1. Cand va dati cu parerea la un desen va rog sa scrieti mai mult de 2 randuri. minim 3. -.-
2. Posturile sub 3 randuri vor fi sterse. ^^
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
REGULA NOUA:

*Am descoperit un user cu 7 topicuri la Fan Art *

1. Va rog sa va limitati la maxim 2 topicuri la sectiunea Fan Art.

Edit cu o alta regula :

2. Daca sunteti prieten/a cu userul care posteaza desenele v-as ruga sa nu favorizati sau sa spuneti intr-una "Ai talent, nemaipomenit" daca userul nu are. Veniti cu sfaturi nu jignitoare, dar folositoare. Daca mai vad numai laude la un desen care nu merita, voi cere ca respectivul sa isi editeze postul.

?EDIT:

3. Intr-un comentariu sa nu existe mai mult de 5 emoticoane.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)