Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reguli

#1
EDIT 1: Cookiesor

Chiar daca este vorba despre AMV-uri, si aici avem reguli care trebuie respectate.

1. AMV-urile cu care participati la concursurile lunare trebuie sa fie strict ale voastre. Daca cineva a furat unul atunci va fi descalificat pe loc.
(si nu numai pentru cei care participa la concursuri ci in general


2. Incercati sa nu postati aici AMV-uri cu chestii mult prea hardcore.

3. Precum in celelalte sectiuni, nu faceti spam si nu va certati cu un user. Daca gasiti ceva in neregula cu AMV-urile sale sau altceva care se intampla la sectiunea aceasta anunti-ne pe noi si vom vedea ce vom face.[/color] Spamul si trollatul sunt interzise.

4.Un filmulet poate dura minim 1 minut si in cel mai rau caz 6 minute. De ce 1 minut? sa intelegi cat de cat ceva.De ce maxim 6? Pentru ca ne rezumam doar la videoclip si nu la film de scurt metraj sau trailler.


5.De asemenea,ar fi bine sa nu aveti artefacte,calitatea imaginilor sa fie lizibila si de asemenea sa nu existe hentai.
*AMV-urile pot contine yuri sau yaoi in limita decentei .*totusi aici intra copii /adolescenti/oameni adulti*

6.Va puteti folosi de orice are legatura cu Japonia: jocuri,carti,anime,filme , care de asemenea sa respecte tema impusa in respectiva luna.

Cei care fac parte din stuff sunt : deeaH2elen, Bitter Death. , Crăci si eu, Cookiesor. Asa ca nu va sfiiti si intrebati-ne daca aveti vreo nelamurire legata de reguli sau de AMV-uri in general.Vom face o sectiune numai cu tutoriale pentru cei care vor sa lucreze cat de cat decent in acest program.De asemenea,vom face o sectiune cu ideile generala pentru un AMV bun sau bunicel.



Vom face updateuri cat de curand. Multa bafta si spor la treaba!!!


Nu uitati, pentru a deveni un bun editor de AMV-uri nu trebuie decat sa urmati niste simpli pasi si pe parcurs va puteti crea propriul stil. noi aici dorim sa va ajutam.

EDIT 2 : Bitter Death.


Bun, deci am revenit. Daca Cookiesor a facut reguli in general despre amv-uri, eu voi face despre spam si trollat.
Cred ca majoritatea dintre voi stiu ce inseamna spam si troll, ei daca nu, voi explica eu.
Spam-ul reprezinta posturile in care userii deviaza de la subiect, se cearta cu un alt user, sau dezbat un subiect cu totul diferit de subiectul dezbatut de ceilalti useri in topicul respectiv
Un troll este cineva care lanseaza o discutie cu scopul de a recrea un conflict de idei.
Bun, acum ca am lamurit ce inseamna acesti termeni, as avea o mica completare la regulile propuse de Cookiesor:

1. Spam-ul, trolatul sau certurile cu alti useri sunt interzise sub orice forma. Incercati sa va exprimati opinia, fara a-i jignii pe ceilalti useri.

2. La cinci posturi de acest gen primiti avertizare, iar la patru avertizari primiti ban doua saptamani.

3. Cine nu respecta regulile, va fi banat in conformitate cu gravitatea faptului.

Cam acestea sunt toate regulile momentan. Daca mai avem ceva de adaugat, vom reveni. Si nu uitati, distrati-va, nu va interzice nimeni sa va distrati, dar incercati sa va distrati in limita bunului simt si respectati regulile, fiindca nu sunt foarte grele sau exagerate. ^_^

#2
warn? ban?
ce? cand? unde? cum? cine?

refaceti regulile astea, nu va mai dati atata importanta si am urmatoarele observatii:

- nu exista limita maxima pentru AMV, pot fi si AMVuri care spun o poveste...
- LIZÍBIL - Care poate fi citit (cu ușurință); citeț. cred ca vroiai sa zici inteligibil sau ceva de genu...
- cum se poate folosi cineva de o carte intr-un AMV? de manga am vazut, ca se puneau cadre... dar de carti? come on...

- WARN SI BAN vor da doar moderatorii forumului... voi nu sunteti moderatori... in cel mai rau caz puteti exclude anumiti useri de la viitoarele competitii.... DAR NU PUTETI DA BAN SI WARN...


ps: daca miercuri vad aceleasi reguli pe aici sterg topicul de tot...

#3
(04-04-2011, 04:08 PM)Tan A scris: warn? ban?
ce? cand? unde? cum? cine?

refaceti regulile astea, nu va mai dati atata importanta si am urmatoarele observatii:

- nu exista limita maxima pentru AMV, pot fi si AMVuri care spun o poveste...
- LIZÍBIL - Care poate fi citit (cu ușurință); citeț. cred ca vroiai sa zici inteligibil sau ceva de genu...
- cum se poate folosi cineva de o carte intr-un AMV? de manga am vazut, ca se puneau cadre... dar de carti? come on...

- WARN SI BAN vor da doar moderatorii forumului... voi nu sunteti moderatori... in cel mai rau caz puteti exclude anumiti useri de la viitoarele competitii.... DAR NU PUTETI DA BAN SI WARN...


ps: daca miercuri vad aceleasi reguli pe aici sterg topicul de tot...


:l nu ca eu tre sa-mi tatuez pe frunte faptul ca nu putem da warm sau ban sau altceva :l pe bune aici voi vreti functia sau pur si simplul ideea de concurs? Puneti mai multe reguli decat are scoala!! Vroiam sa fie ceva usor,nu asa stresant si enervant :l
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)