Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reguli.

#1
Bun.

1. În primul rând, nu vreau să veniţi la acest concurs cu desene copiate, adică foaie peste foaie, sau să puneţi foaia pe ecran şi să trageţi liniile, dacă cineva ( sau eu ) va descoperi că un user a făcut aşa va fi imediat descalificat, asta dacă se vor găsi şi dovezi, bineînţeles.

2. Desene o să mi le trimiteţi prin PM, doar PM, împreună cu un mic chestionar:

Nick -
Link cu poza desenului -


Asta pentru evita voturile pentru prieteni şi sperând că participanţii nu vor spune pe mess/chat/etc. care este desenul lor.

3. Nu vă semnaţi pe lucrări. Vrem să ţinem identităţile userilor ascunse până se termină perioada de votare. Puteţi să puneţi data în care aţi făcut desenul, mi se pare normal, dar nu nick-ul sau prenumele vostu, dacă veţi adauga nick-ul/prenumele vostru lucrarea nu va fi luată în considerare.

4. Fară lucrări editate in Photoshop, Gimp sau alte programe. Asta însemnând că nu aveti voie să puneţi brushes/textures/etc. şi să pară că desenul este foarte bun, însă dacă aveţi scaner nu prea grozav puteţi să vă folosiţi de Photoshop/Gimp/etc. pentru a face liniile mai vizibile, însă doar atât, în caz contrar desenul nu va fi luat în considerare sau user-ul respictiv va fi descalificat.

5. Câştigătorul/câştigatoarea poate alege tema pentru următorul concurs cu condiţia ca tema să nu se repete.

6. Concurenţii nu au voie să voteze, altfel vor fi descalificaţi.

7. Aş dori ca cei care votează să scrie mai mult de 2-3 rânduri şi să nu scrie chestii de genu' :

' Waaaaa, ce tare e desenu asta :X:X:X:X il adoooor :X votez cu numarul x ca desenul e bestial :X:X:X '

Voturile de genul acesta şi cele care au mai puţin de 2 rânduri nu vor fi luate in considerare.


Dacă aveţi întrebări le puteţi posta aici.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
Am eu una... Hmm.. tema desenului din această lună e Natura Statică .. cu toţii ştim la ce se referă asta, deci nelămurirea mea e alta : se întâmplă ceva dacă nu e colorat desenul? sau dacă spre exemplu e pe foaie cu pătrăţele sau linii? *nu zic că al meu ar fi aşa, dar întreb preventiv*

Mulţumesc anticipat 4
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]

#3
Nu contează cum este natura statică, chiar dacă este color sau doar din creion. Şi da, puteţi folosi foi cu pătrăţele şi liniuţe dar riscaţi să nu primiţi prea multe voturi, una este când desenezi pe o foaie albă şi alta este când desenezi pe o foaie cu pătrăţele/liniuţe. Plus că, ceilalţi participanţi ar putea spune că trişezi folosind o astfel de foaie. Cum aşa ? Simplu, pătrăţele de pe respectiva foaie te pot ajuta să desenezi mai bine o natură statică, te poate ajuta la o vază, de exemplu, probabil şti că vazele sunt destul de des întâlnite în desenele cu naturi statice.
Acum, alegerea îţi aparţine.

Sper că te-am lămurit. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#4
am uitat sa pun o intrebare esentiala ^^" sper ca ma iertati...
cate desene are voie un..participant sa dea?
chiar as vrea sa stiu ^^' si asta pt viitor..
thanks 4
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]

#5
@candy_cane - Fiecare participant aduce doar un desen, ar fi cam nedrept ca un user să aducă un singur desen şi altul 2-3. Oricum, dacă la început un user vrea să se prezinte cu un desen şi între timp face altul care ii se pare mai bun decât celălalt îl poate schimba trimiţând un alt PM organizatoarei concursului, adică mie, dar dacă votarea a început user-ul nu mai poate schimba desenul.

Sper că te-am lămuri. :]
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#6
din probleme scolare adica teze nu voi putea participa la acest concurs
sorry for that si ca sa nu fac spam mai scriu ceva cuvinete21))))
anyway................................scuze pentru chestia asta

#7
vreau si eu sa particip cand va fi urmatorul concurs vreau si eu sa ma anuntati!!!bye

#8
Cred ca ar fi mai eficient daca fiecare participant ar trimite organizatoarei doua link-uri, unul cu desenul scanat/fotografiat semnat, celalalt cu desenul fara semnatura. In felul asta candy_cane poate posta varianta nesemnata.
Just saying. :)
[Imagine: 45745hrd.png] <- Thanks, Arya!
Drawings
Deviant stuff




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)