Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Regula noua - marimea semnaturilor

#1
Pentru ca semnaturile foarte mari fac forumul sa se vada foarte urat, am decis ca latimea maxima a semnaturilor sa fie de 450 de pixeli. Inaltimea nu conteaza, dar latimea cauzeaza probleme estetice.
Las o saptamana de gratie pentru ca userii sa isi poata schimba singuri imaginile de la semnatura, dupa care vor ramane fara ele 10
Nu dam avertizare insa pentru asa ceva, ca pe alte forumuri, fiindca ar fi stupid. Scoatem insa imaginea si vom lasa un mesaj in loc, sa stiti de ce v-a disparut semnatura.

#2
La mine imaginile de la semnatura au marimea buna sau mai trebuie micsorate?

#3
Sunt bune 10 Nu sunt mai late de 450 de pixeli 21
Click dreapta pe imagine - properties si afli ce marime au. Asta daca folosesti firefox, desigur!

#4
Flaw nene, baga si tu o inaltime maxima la siguri. Tocmai ce m-am holbat la cum semnatura unor useri imi ocupa toata pagina (am rezolutia la 1680x1050) si e totusi absurd asa, mai ales ca unele postari nu depasesc 5-6 randuri.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#5
E limita de caractere si e limita a imaginilor.

Altceva nu prea stiu ce as putea face 39 Eventual, sa modific direct modul in care sunt afisate semnaturile.

Arati-mi un user cu o semnatura ca aia, ca sa am pe cine face teste, te rog Zuppy02

#6
Am o idee, sti asa nu te-ar mai intreba nimeni daca este buna sau nu semnatura. Poti monta vreun program (Doamne parca ar fi priza dar hai sa zicem 44) unde sa iti apara un mesaj daca ai depasit dimensiunile impuse.
[Imagine: wqymg0.jpg]

#7
Nu mai e de actualitate faza, de acum au o limita maxima.
Tot ce depaseste acea limita, necesita scroll 4 Cine vrea sa iti citeasca tot carnatul de la sig, da scroll. Cine nu, trece mai departe

#8
A Smile scuze. Ti-am zis ca raspund cam la tot ce mi se pare mie interesant ....am inteles , am inteles. Mai nu stiu cum reusesti sa faci fata la tot, asa ca bravo.
[Imagine: wqymg0.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)