Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Regrete...

#1
Buna dragii mei! Pai... poate veti crede ca sunt nebuna deoarece incep un nou fic, insa nu ma pot abtine. Stiu ca mai am trei, dintre care doua in colaborare, la fel ca si acesta, dar o sa le continui si pe alea. Pai.. acest fic e in colaborare cu Whisky~Fara~Gheata. Pai... ideea generala e a ei si ne-am gandit sa o dezvoltam impreuna. Eu o sa povestesc din perspectiva lui Gaara, iar Cristina[Whisky~fara~Gheata] din perspectiva lui Mitsuki. Iata ce a iesit. Sper sa va placa!

Disclaimer: Nu detinem niciun personaj din animeul Naruto si nu facem profit de pe urma acestor personaje sau intamplari.

Capitolul 1

Soneria enervanta a ceasului perturba linistea din camera facandu-ma sa-mi deschid ochii. Apuc ceasul si-l arunc pe usa de la balcon ce e deschisa. Ma ridic in sezut si privesc in stanga mea. Langa mine, o fata blonda, ce nu are mai mult de saisprezece ani doarme acoperita doar cu un cearceaf. O analizez cateva clipe; formele-i apetisante se vad foarte usor prin materialul transparent. Buclele aurii de par se revarsa pe perna alba, iar razele soarelui ce intra in camera le dau o stralucire aparte. O mai privesc putin dupa care imi iau o pereche de boxeri pe mine si ies pe balcon. Imi aprind o tigara si privesc rasaritul. Pentru un inceput de toamna e destul de cald. Acum, ca tot a venit vorba de asta, azi e cincisprezece septembrie ceea ce inseamna un singur lucru; liceul a inceput! Mda, ce bucurie pe mine! Cel mai bun lucru sunt boboacele ce vin in fiecare an, niciuna nu mi-a scapat pana acum. Trebuie sa ma laud ca, pana acum, toate fetele din liceu au trecut prin patul meu, cele mai multe dintre ele fiind virgine. Ador asta, sa fiu primul barbat din viata lor, imi face o placere deosebita. Dupa ce termin de fumat, intru in camera si observ ca fata s-a trezit. Cand ma vede, se apropie de mine si incepe sa ma sarute. O apuc de umeri si o departez de mine spunandu-i sa-si ia lucrurile si sa plece. Tanara face ochii mari si ma priveste. Ce? Doar nu credea ca daca am sa ma culc cu ea, gata, va deveni iubita mea. Inseamna ca nu ma cunoaste deloc. Ea n-a auzit zvonurile ce dau tarcoale scolii. Toata lumea stie ca dupa ce ma culc cu fetele, le dau papucii si nu le mai bag in seama. Niciodata nu mi-a placut sa o fac cu cineva de doua ori. Nicicand nu m-am culcat cu cineva din dragoste. Chiar daca stiu asta, acestea tot nu-mi pot rezista. Nu le pasa ca-si pierd virginitatea cu mine. Toate ma vor, iar eu, ca un baiat bun ce sunt, le fac pe plac.

Dupa ce fata pleaca, intru in dus, iar dupa zece minute sunt din nou in camera. Ma imbrac cu o pereche de blugi cu multe taieturi si lanturi, o camasa neagra deschisa la primii patru nasturi si o pereche de adidasi. Ca accesorii imi iau un lantisor cu initiala numelui meu si imi pun un cercel in urechea stanga. Imi aranjez parul roscat, ca focul, imi arunc cateva pixuri si caiete in ghiozdan si ies din camera si din apartament fara a lua micul dejun. Avand in vedere ca nu-mi place sa locuiesc cu parintii, acestia mi-au cumparat un apartament luxos in centrul capitalei nipone. Ajuns afara, injur in soapta ca nu sunt cu un an mai mare pentru a putea folosii masina ce zacea in garaj de atata timp si trebuie sa strabat tot drumul pe jos. Adevarat, nu e prea mult de mers, dar la cat de comod sunt eu, nu-mi convine nici atat. Dupa un timp in care doar am privit lung trotuarul, oftez resemnat si incep a merge alene spre scoala.

Ei bine, atunci cand am spus ca nu-i mult de mers, nu am glumit. In mai putin de zece minute ajung la liceu. Atunci cand pasesc in curte, toate privirile fetelor, mai ales ale celor de-a IX-a, se atintesc asupra mea sorbindu-ma din priviri. Eu afisez un zambet in coltul gurii continuand sa merg, insa nu fara a le analiza. Hmm... se pare ca si anul asta ma voi distra. Fetele din ziua de azi devin din ce in ce mai frumoase. Cand ajung la un colt al scolii ma opresc, in fata mea aparand cinci baieti acestia fiind gasca mea. Un tip brunet, cu ochii negri se apropie dand mana cu mine la fel facand si ceilalti. Ii privesc, nu se schimbasera prea mult in vacanta asta, avand in vedere ca nu am avut ocazia sa-i vad pe tot parcursul verii. Cel care a dat primul mana cu mine e Sasuke, cel mai bun prieten al meu. Din gasca mai fac parte si un baiat blond, cu ochii albastri pe nume Naruto, altul are ochii caprui si parul saten, el fiind Kiba, Neji, el avand ochii violet deschis si parul saten, lung si ultimul fiind Sasori. Un roscat, la fel ca mine, doar ca el are ochii caprui. Dupa cateva minute in care discutam lucruri marunte, soneria se face auzita, iar noi ne indreptam spre clasa. Pe hol, o fata ce sta timida langa un perete imi atrage atentia. Le spun celorlalti sa o ia inaite, iar eu ma apropii de ea. Aceasta are parul blond, lung pana la solduri si ochii ciocolatii. Imi las privirea in jos analizand-o in timp ce-mi musc buza. Forme bine definite, inalta, supla. Intr-un cuvant; superba! Zambesc in coltul gurii si ma opresc in fata ei. Aceasta isi ridica privirea, iar ochii sai mari ii privesc timizi pe ai mei.
-Ce faci aici singura, papusico? Te-ai pierdut? o intreb apropiindu-mi chipul de al sau.

Tanara isi lasa capul in pamant, insa nu pot sa nu-i observ roseata din obraji. Tocmai cand vrea sa mai spuna ceva, simt cum sunt impins de catre cineva, iar blonda este apucata de brat si luata de acolo. Ma uit spre acea persoana si observ ca este o fata destul de inalta, satena, cu ochii de un albastru intens, ca marea involburata. Sub ochii sai, se ascund niste cearcane adanci. O privesc urat dupa care incep sa vorbesc.
-Care-i problema ta? Eu vorbeam cu domnisoara, daca inca n-ai observat. Nu stii ca nu e politicos sa intrerupi doua persoane ce poarta o... discutie?! spun calm accentuand ultimul cuvant.

Adolescenta ma priveste urat dupa care zambeste ironica.
-Treaba e ca aceasta e sora mea, tampitule si de ea... asculta-ma bine, de ea nu se atinge nimeni, mai ales un Casanova ca tine. Boule! spune dupa care scoate limba la mine si pleaca nervoasa.
Eu incep sa rad dupa care imi bag mainile in buzunare si ma indrept spre clasa. Se pare ca blondina mea are o sora ce are atitudinea unei fiare. Eh, o sa te imblanzesc eu prostuto. Inca nu stii cu cine te pui. Zambesc dupa care intru in clasa unde dau nas in nas cu "surioara protectoare". O privesc cu superioritate dupa care ma asez in banca mea. Acest an, presimt ca va fi unul distractiv, chiar foarte distractiv.
[Imagine: o7k7f6.jpg]

Parfumul iubirii... -> Comm? 55
Wild Love[+18] -> Comm please 71

#2
Un nou fic mai nebuno?:)). sa vedem: Idea e destul de ok, descrierea este foarte buna, dialogul este ok, nu mi s-a parut sec, iar actiunea este interesanta si nu este grabita. Greseli de tastare nu am vazut si nici nu cred ca exista. O sa fie foarte interesant cum Gaara o sa incerce sa o 'seduca' pe surioara protectiva. Nu cred ca o sa fie usor:)). Abea astept urmatoru' capitol. Spor la scris!;)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#3
Un fic nou? Minunat! Ce-mi place idea! Nu prea se gasec multe ficuri cu Gaara si chiar imi place atitudinea sa. Ce mai Casanova! Si ce sora protectoare, chiar ca va fi insa pentru noi va fi un fic distractiv sau mai bine zis incitant.
Descrierea este minunata, stii nu? Da cred ca stii. Daca nu atunci asculta-ma bine! Este splendid!!! Naratiunea, n-am cuvinte, sa stii. Dialogul este la locul lui si nu este sec. Din partea ta nici nu avea cum sa fie.
Deci iubesc idea acestui fic si abia astept continuarea.

#4
Buna :)...Iti ador toate fic-urile si asa trebuia sa se intample si cu asta nu?:))
Abia astept povestirea din perspectiva lui Mitsuki. Am gasit o singura greseala de scriere
"...daca ma culc cu ea, gata, va deveni iubita mea." (deveni cu un singur "i")
Nu o spun cu rautate pentru ca nu ma consider in masura sa te critic. :)
In rest e perfect! Abia astept next-ul! >:D<
Spor la scris si multa imaginatie celor doua autoare! :bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#5
:)) prea tare prea tare! imi place la nebunie ... porcul de Garra! chiar asa! cum indrazneste sa se ia de sora ei, ei hai ca-i dam noi bataie! deci, e inspirat din realitate sau ce? ca-i prea tare.
deci, hai s-o las mai moale si sa cautam ceva defecte. asa deci, capitolul e prea scurt, ha, am gasit!
Descrierea a fost frumoasa, dialogul a fost putin si acela f amuzant, eram pe jos la frazele alea.
Naratiunea, a fost buna n-am ce zice, sunt tare curioasa sa vad ce se va intampla in continuare.
Hey, Whischi fara gheata, astept urmatorul cap ca altfel te bat aici de curiozitate, ca nush cat o sa mai rezist. :)) hey, am glumit, dar n-ar strica daca te-ai grabi oleaca (si dada stiu ca-i prea devreme sa te grabesti avand in vedere faptul ca abia a fost postat de primul capitol, dar nush cat o sa mai rezist aici, am sa fac stop cardiac, probabil :)) )
cam atat am avut de spus asa ca spor la scris :*


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui

#6
Buna! Deci, Doamne, surioara, cate ficuri mai ai de gand sa faci?:)) da` vad ca esti super-solicitata. Multi vor sa faca ficuri cu tine, printre care si eu:> . Nici nu e de mirare avand in vedere talentul ce-l ai.
nceputul acestui fic e genial, iar titlul foarte bine ales. Mie nu mi se pare mic cest capitol, nici eu nu le fac mai mari. Mi se pare bine asa cum este. Dialogul, goarte amuzant, imi plac replicile ce si le adreseaza cei doi. Descrierea este splendida, imi place la nebunie, iar naratiunea geniala.

Ideea e originala, chiar imi place.

Pai, Whisky, grabeste-te cu nextu` ca mor de curiozitate. Pupici:*
Aha! Cum spui tu mama... 21

#7
Ma bucur foarte mult ca va place.Sper ca o sa va placa ce am scris si eu,nu stiu daca sunt la fel de buna ca Marina.So,e timpul sa intre si Mitsuki in peisaj.

Capitolul2

Ma trezesc obosita dupa nici trei ore de somn. Toata noaptea mi-am petrecut-o plangand si uitandu-ma la cer. Parintii mei sunt niste prosti daca cred ca eu voi renunta la micul meu viciu. Asta nu se va intampla nici daca ma vor duce in Australia. Este vina lor ca am ajuns in starea asta. Daca ei ar fi stat cu mine,mi-ar fi oferit putina afectiune poate ca eram si eu o adolescenta normala. Chiar daca m-au mutat in alt oras si m-au despartit de gasca,nimic nu se va schimba. Eu voi ramane aceasi fata ciudata de care toti se feresc,dar cui ii pasa daca mie imi place? Ma ridic lent din pat si ma duc la fereastra. Verdeata incepe sa capete o culoare ruginie iar soarele nu mai emana aceasi caldura puternica ca vara. Totusi,e destul de cald pentru luna septembrie. Imi iau un prosop alb dupa care ma duc sa imi fac toaleta de dimineata.

Dupa ce imi termin toaleta de dimineata ma duc la sifonier si scot o pereche de blugi negrii si o bluza cu maneca scurta de aceasi culoare. Ca incaltaminte imi iau o pereche de skateri.Iau uscatorul si incep sa imi usuc parul.Imi privesc reflexia in oglinda. Parul meu saten este lung pana la talie,taiat in scari iar bretonul intr-o parte. Ochii imi sunt asemeni pietrelor de safir iar corpul parca sculptat. Nici o data nu mi-a pasat cum arat sau cum ma imbrac,oricum nimeni nu se va uita la mine. Dupa ce termin cu parul imi iau ghiozdanul si arunc cateva caiete si penarul,iau hanoracul si ma duc in bucatarie. Locuiesc intr-un apartament luxos si destul de mare pentru doua persoane.

Cand intru in bucatarie o gasesc pe sora mea mai mare gatind clatite. Aiko este cu doi ani mai mare decat mine. Are parul blond pana la solduri iar ochii de culoare ciocolatei. Nu semanam deloc,nici la infatisare nici la caracter. Ea este mai timida,mai prostuta pe cand eu sunt mai tupeista iar daca cineva se ia de mine nu stau la discutii ci il lovesc cu maini si cu picioare. Dar nu totdeauna sunt asa. Cand iau droguri...nu mai sunt eu. Ca veni vorba de droguri,nu stiu cat am sa mai rezist.Trebuie sa gasesc o sursa sigura si cred ca la liceul la care vom merge sigur voi gasi pe cineva. Ma asez la masa iar Aiko imi pune o farfurie cu clatite si un pahar de suc de portocale in fata.

-Aiko,nu incepe.Stii bine ca nu mananc dimineata si nu am de gand sa imi schimb programul. Ma smiorcaiesc eu. De obicei nu mananc dimineata,nici seara,si uneori nici macar pranzul...Nu mi-e foame,asta este.

-Mitsuki,cand ai mancat ultima data? Nu fi ridicola si ia macar putin. Vrei sa-ti dau eu in gura?

Ma pufneste rasul. Parca as avea doi ani nu saisprezece. Taie din clatita,o ia cu furculita si vrea sa mi-o dea in gura. Eu imi intorc capul si ii spun ca nu imi trebuie dar ea insista. Ne targuim vreo cinci minute dupa care ii spun ca mananc,dar numai una. Ea se aseaza la locul ei victorioasa si isi mananca portia. O iubesc atat de mult,de aceea o protejez mereu. Nu stiu cum s-ar descurca fara mine,probabil era de mult violata de niste cretini. Din intamplare ma uit la ceas si observ ca mai sunt douazeci de minute pana la fix. Ne ridicam repede,strangem masa si o luam spre liceu. Acesta nu este pre departe de locuinta noastra din cate am inteles,dar e mai bine sa nu intarziem din prima zii.

Dupa zece minute ajungem in fata liceului. Acesta este destul de mare,de culoare crem iar curtea este destul de incapatoare,cu banci pe care pot sta elevii in pauza.In curte toti elevii stau in grupuri,povestindu-si aventurile din vacanta. Baietii se uita dupa fundul fetelor,fluierand si incercand sa flirtreze iar ele ca niste pitipoance ce sunt se uita una la alta si rad. Oare cum pot fi atat de proaste? Intram in liceu si ne uitam in care directie sa o luam. Ii spun surorii mele ca ma duc sa intreb un profesor si ca ma intorc repede. Ma indrept spre o incapere cu doua usi pe care scrie ‘’Directiune’’. Tocmai trece o profesoara pe acolo.

-Ma scuzati,imi puteti spune unde se afla clasa a XI-a B si a XII-a C? Intreb eu politicos.

-Sigur,clasa XI-a la etajul intai iar clasa a XII-a la parter.

Ii multumesc dupa care ma intorc spre locul in care am lasat-o pe Aiko. Cand ma apropii,vad un baiat cu parul roscat stand langa ea.Aiko isi tine privirea in jos iar obrajii ii sunt imbujorati. Cred ca baiatul ala se da la ea. Cand sunt la doi pasi distant de ei il aud pe baiat zicand:

-Ce faci aici singura papusico? Te-ai pierdut? O intreaba apripiindu-si chipul de al ei.

Il imping cu putere si o trag pe Aiko de brat in spatele meu. Acesta se uita urat la mine.

-Care-i problema ta? Eu vorbeam cu domnisoara, daca inca n-ai observat. Nu stii ca nu e politicos sa intrerupi doua persoane ce poarta o... discutie?! Spune calm accentuand ultimul cuvant.

Il privesc urat dupa care ii zambesc ironic.


-Treaba e ca aceasta e sora mea, tampitule si de ea... asculta-ma bine, de ea nu se atinge nimeni, mai ales un Casanova ca tine. Boule! Scot limba si plec nervoasa tragand-o pe Aiko dupa mine.

Ajung in fata clasei unde imi voi petrece doi ani din viata invatand. De fapt,invatand cat sa iau nota cinci si sa trec clasa. La ce imi trebuie mie facultate daca oricum pot trai din mostenirea parintilor mei? Intru in clasa si ma asez in ultima banca. Bancile sunt de doua persoane,tabla cu creta iar pe pereti cateva planse. Usa se deschide iar pe ea intra roscatul de mai devreme. Ma priveste superior dupa care se aseaza intr-o banca. Mai bine nici ca se putea!


[Imagine: bloody62.jpg]

#8
Buna fetelor. La fel ca si celalalt, si acest capitol imi place, chiar foarte mult. Imi place atitudinea lui Mitsuki. Se poarta indiferent cu Gaara, asta facandu-l sa o doreasca si mai mult:>:> Imi place descrierea si naratiunea, iar dialogul nu mi se pare sec. Actiunea decurge normal, nu e grabita si imi place cum asezati capitolele in pagina si ca lasati un rand liber intre paragrafe.
Pai... abea astept continuarea. Presimt ca acesta va fi un fic minunat. E si normal avand in vedere ca e scris de doua scriitoare minunate:*
Bye si... spor la scris Marina, sa vii repede cu urmatorul capitol.
Aha! Cum spui tu mama... 21

#9
Desi imi place cuplul SasuSaku ma bucur ca vad si altul.SI ce mai cuplu Imi place atitudinea lu Gaara E asa pervers SI a lu Mizukii Ce tupeista e dar e bine.Un lucru m'a deranjat Mizuki se drogheaza? Scuze dar nu suport lucrul asta mai ales dupa ce i s'a intamplat ieri prietenei mele cele mai bune O.o. Sa nu ajunga si aia in spital ai grija. In rest la descriere, dialog, naratiune si actiune nu comentez ca sunt perfecte.So, adu nextu


Edit:Mitsuki nu Mizuki :)) Na ca am sh botezato
[Imagine: EnvYQ.png]

#10
helau! am reusit sa trec si eu pe aici!
bun, bun, imi place, nu prea am ce comenta. De ce spui ca nu esti la fel de buna ca Marina?
mie chiar imi plac ficurile tale, asa ca nu te mai prosti. :x
deci, descrierea e asa cum trebuie sa fie, actiunea e ok, n-ai fugarit-o, naratiunea e buna.
capitolul e usor amuzant, imi place ^^
cam atat am avut de spus si astept nextu... :x :*


:bye:
Unele iubiri nu prind rasaritul,
Altele traiesc doar pentru o vara...
Unele se pierd si le-nghite timpul,
Doar una te topeste,
Cand nu crede-ai s-apara!
Imi iubesc:
My mamiiii, hug DeDal N.
Fetita mea ascultatoare si dulce ca o capsunica, Larisa 8
Iubirea mea, Iljimae 8 Te iubesc, iubire!
Gemanarea mea draga, Natasha!
Surioara scumpa, Venus-Roseta . Am grija de fetita ta, fii sigura sys.
Nepotelele mele, •нąкü•, Rose. : * Va iubeste buni, scufitele mele.
Prietenii: Fallen Angel, Myranda ^_^, O.o.::draQusoR.::o.O 8


My fics: Ce a fost...nu va mai fi!
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24414
Durere, adormi in zapada! http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=24691
intrati cu incredere ^^

[Imagine: chibi_6723.gif]
, chibi-ul lui



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Regrete sau indoiala serena92 7 4.687 10-06-2009, 08:44 AM
Ultimul răspuns: serena92
  Ultime cuvinte,ultime regrete Bye Bye nu's 3 3.467 20-05-2009, 09:05 PM
Ultimul răspuns: Bye Bye nu's


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)