Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Overload with darkness [yaoi]

#11
God, de cand n'am mai postat O,O. Heh, i'm back now. Vacanta~.
Multumesc tuturor celor care au comentat ^:)^.

Training seven:


Drumul in timp si spatiu nu durase foarte mult, punct de vedere logic deci, insa in mintea lui Naruto cele doua ore se prezentrasera ca o vesnicie. Nu se putea impaca in nici un fel cu lipsa de interes a lui Sasuke fata de verbul ’a socializa’. Naruto abordase tot felul de subiecte, de la cele mai serioase pana la cele mai penibile, insa Sasuke nu-i ii arunca decat „hn” sau „mda”. El vorbea doar atunci cand avea ceva de spus. Mereu a fost asa, iar Naruto stia asta. Cu toate acestea, acum se simtea ceva diferit. Blondul isi inchipui ca ceva il deranja, insa era greu de aflat ce si cum. Daca l-ar fi intrebat direct era ca si cum nu ar fi facut-o, iar daca ar fi stat sa analizeze toata problema probabil l-ar fi luat durerile de cap avand in vederea ca era vorba de Sasuke. Solutia era deci, nula. Motiv pentru care in ultima parte a drumului a ramas tacut, gandindu-se ca era intr-o misiune singur, unde nu trebuia sa-si chinuie existenta ca sa poarte o discutie deoarece nu ar fi avut cu cine.
Cand ajunsera Naruto simtise un fel de usurare, dar il cuprinse si anxietatea. Au fost intampinati undeva la intrarea in sat de alti doi ninja. Naruto le aruncase o privire, cercetandu-i cu un usor dezinteres, timp in care din partea opusa se primeau priviri intrebatoare.
Din prisma blondului, situatia se prezenta astfel: El, Marele si Invincibilul Naruto Uzumaki, dupa ce a mers o vesnicie printr-o padure distrusa din nu-se-stie-ce motiv impreuna cu un antisocial, acum a ajuns insfarsit la locul propus, insa ceea ce primeste sunt doi ninja, barbati, si nici o fata! Nimic! Blasfemie!
Ii analizase pe cei doi. Unul dintre ei avea un par portocaliu si ciufulit, cu o statura inalta, insa pasarile din jur ameliorau figura sa impunatoare. Celalalt in schimb era mai mic de statura, cu un par argintiu, ceea ce il ducea pe Naruto cu gandul la un Kakashi in tinerete, ochii ii erau movii si gura larg deschisa intr-un zambet sfidator.
-E cu mine.
Naruto a fost trezit de voce, insa mai ales multitudinea de cuvinte scoase de Sasuke. Si-a intors privirea uimita catre el.
-Vorbesti! punctase Naruto cu entuziasm. Vorbeste! a zis din nou, intorcandu-se spre ceilalti.
Cei doi ii aruncasera lui Naruto o privire intrebatoare, timp in care Sasuke si-a dat ochii peste cap.
-Cred ca-mi place pustiul.
Naruto si-a intors privirea catre barbatul care ii adusese aminte mai inainte de tineretile lui Kakashi. Nu a zis nimic.
-Sasuke, nu e cel cu care...?
Brunetul a afirmat printr-o miscare usoara a capului, in timp ce Naruto incerca sa prinda firul conversatiei.
-Unde e Karin?
-Ne asteapta. Ti-a simtit chackra si a mers sa ia niste camere pentru maine. Banuia ca esti extenuat. In legatura cu pergamentele acelea...
Insa Naruto nu a mai ascultat conversatia deoarece intrasera pe o filiera care nu-l interesa in mod deosebit. Si-a indreptat insa atentia spre celelalt membru al asa-zisei echipe a lui Sasuke.
-Sasuke e la fel de antisocial si cu voi.
Enuntul lui Naruto nu suna ca o intrebare, era o afirmatie personala. Chiar si asa, barbatul rase.
-Cred ca e cea mai tacuta persoana care o cunosc.
-Stiu ce zici. Asa era si in trecut si nu vad nici un semn de schimbare nici acum, nici in viitor.
Partenerul de discutie a lui Naruto a stat ceva pe ganduri inainte sa raspunda, insa blondul era nerabdator sa poarte o discutie. Astepta impacientat.
-Fost coechipier?
Naruto clipise.
-Da. Idiotul a parasit satul fara vreun cuvant! Iti vine sa crezi? O sa-l aduc inapoi chiar daca asta presupune dezmembrarea lui.
Barbatul a ras din nou.
-Visezi. Rescunosc ca la inceput Sasuke era mai moale, ne-a interzis chiar sa ucidem! Insa acum e un fel de masina de macelarit. Nu stiu ce s-a intamplat, insa s-a schimbat. Nu ma deranjeaza insa, acum stiu ca nu trebuie sa am grija cand ma lupt ca nu cumva din greseala sa-l rup in bucati pe adversar, si zicand asta, a ras din nou.
Sasuke s-a intors spre noi, probabil auzind o parte din conversatie, fiind deranjat si de veselia exagerata a coechipierului sau actual. Ne-a privind lung pentru cateva secunde, gandindu-se ce sa faca, insa intr-un final oftase.
-Pana la urma cine se asemana se si aduna.
S-a intors apoi, continuandu-si discutia. Cei doi au clipit unison, reflectand asupra spuselor lui Sasuke. Naruto izbucnise, incepand sa-l injure pe Sasuke, insa brunetul nu-i dadu atentie.
Plangerile continuasera pana au ajuns la hanul in care Karin rezervase camere. Se intalnisera cu ea in holul ingust. Naruto se umplu de entuziasm vazand ca exista si o femela in echipa, si inca una frumoasa! Totul se prabusise insa cand o vazuse agatata de gatul lui Sasuke. Isi blestemase zilele. De ce trebuia ca cea mai antisociala persoana de pe aceasta planeta sa fie atat de atragatoare? Insa, ceea ce l-a deranjat nu a fost faptul in sine, ci atitudinea lui Sasuke.

Sasuke P.O.V

Karin ne astepta la han dupa cum a spus Juugo. Mi-a sarit la gat, vorbind de nu stiu ce jutsu si cum au scapat din Tara Fierului, insa primul lucru care mi-a trecut prin cap cand am vazut-o a fost acel interval scurt de timp dintre ea si Kazekage.
Mi-am incruntat privirea.
-Karin, indeparteaza-te.
A tresarit, indepartandu-se considerabil de corpul meu, murmurand un „ sper ca esti bine”.
Oftasem. Mi-am scos katana, uitandu-ma lung catre lama patata deja de sange. Ar fi trebuit sa o sterg.
Toti isi indreptasera privirile catre mine. Am clipit, ridicand sabia mai aproape de fata mea, privindu-mi reflexia. Chiar nu merita sa o murdaresc mai tare.
Am indreptat-o catre Karin, putin mai jos de inima. Sa vedem daca antrenamentul lui Orochimaru a fost de prisos sau nu. Mi-am canalizat toata chakra din mana dreapta in katana, transformand-se in electricitate cand luase contact cu exteriorul. Scanteia a strabatut sabia rapid, iesind din planul ei sub forma unei lumini albe, stralucitoare. Karin a cazut moarta la pamant. Nu am clipit.
Camera se cufundase intr-o liniste mortuara. Toti priveau inmarmuriti ca cadavrul roscatei.
-De ce ai omorat-o?
-S-a lasat capurata de Kazekage, a pus misiunea in pericol. Nu imi mai este de nici un folos.
Mi-am indreptat privirea catre Naruto. Asteptam o reactie. Voiam sa vad.
Era calm. Se uita cu o expresie stoica la cadavru. Ma asteptam sa explodeze, sa-mi spuna ca noi nu omoram, sa-mi spuna ca eu n-as fi facut asta. Mi-am incruntata privirea. Avea un scop pentru care sa fie aici.
Naruto a observat ca il priveam insistent, dorind un fel de raspuns pentru ceea ce facusem. Nu mi-am indepartat ochii dinspre el. M-a privit, lasandu-si capul pe spate, oftand, atragand si atentia celorlalti.
Toti il asteptam sa zica ceva.
-Si cand te gandesti ca era singura fata.
Suigetsu a izbucnit in ras, in timp ce Juugo se abtinea sa nu faca un comentariu. Da, intradevar, asta suna a Naruto.
-Chiar imi place baiatul asta.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#12
:ha: m-am tavalit de ras la fazele pe care le-a facut naruto,mai ales la sfarsit.se pare ca naruto nu a mai facur urat cand a fost omorata karin,orcum era mult prea enervanta si pe deasupra o merita.schimbarea de caracter a lui naruto este chiar foarte faina dupa parerea mea.uneori era mult prea enervant cand izbucnea cu gura pe cineva.si idea unui naruto mai rece chiar surade.orcum e fain ficu si deabea astept.si scuze ca nu am dat com pana acum chiar daca ti-am citit ficu de cend l-ai postat.succes in continuare si spor la scris.sa vii cat mai repede cu next.
[Imagine: chibi_5534.gif]
hairote juniper, chibi-ul lui
[Imagine: 267221.jpg]Chiar daca lume iti spune sa nu privesti in urma nu o sa ii asculti insemnand sa lasi un prieten in urma,NU-I ASA [Imagine: 316209.jpg]O sa fii intotdeauna ALATURI DE EL desi asta ar insemna sa te scufunzi in intuneric ALATURI DE EL.

#13
Buna din nou. Ma bucur ca ai pus nextul, il asteptam cu nerabdare^^.
Pai, ce pot spune... la fel ca celelalte si acest capitol mi-a placut si poate chiar mai mult.
A fost un capitol cu faze foarte amuzante. Deci chiar nu ma asteptam ca Sasuke sa o ucida pe Karin[nu ca nu mi-ar placea:> :))]
Pfff.... nici n-ai idee cu cata nerabdare astept fazele acelea yaoi sau... macar o apropiere intre cei doi. Ah... cat iti place sa ne ti pe jar.
Pai... greseli de tastare, alea, alea, nu am vazut. Din punctul meu de vedere totul a fost la locul lui.
Abea astep[t contionuarea si, avand in vedere ca am intrat in vacanta, sper sa postezi urmatorul capitol mai curand.
te pup si ne vedem la urmatorul capitol :*

#14
Hei there ^^, am venit cu nextul. Trebuia pus de ieri, but... un joc, stiti voi, a aparut in calea mea si nu m-am putut abtine :">. Multumesc foarte mult pentru comentarii >:D<. Alexandra, hi hi, stai fara griji, fazele yaoi vor aparea peste vreo 5-6 capitole cred b-). Si inca ce yaoi >:).
Mi-a trecut un gand prin cap. Sa fac capitolele mai mari, adica nu situ, mai mult de 1.500 de cuvinte:-?. Cred ca ar fi mai calumea.

Training eight:


Era undeva nu departe de ora la care cei doi hotarasera sa-si incheie ziua. Noaptea se lasa cu greutate asupra hanului, insa zilele nedormite si tensiunea continua ce se presa asupra lor a facut ca orele sa se scurga cu mai mutla usurinta decat deobicei.
Cu toate acestea, doi ochi rosii sclipeau ca doua diamante in intuneric. Erau doar doua cercuri rosiatice, pupila arsese, iar irisul deveni si el un rosu sticlat. Creatura a facut pasi silentiosi catre persoana de langa el. Si-a intins mana spre abdomenul lui, iesind la iveala unghii lungi si asimetrice. I-a atins corpul, caldura lui strabatandu-i mana si dandu-i peste cap toate celulele din interior. Era ca un electrosoc. Expresia faciala i se schimba intr-un ranjet masochist. Si-a lasat mana condusa si mai jos de propriile impulsuri, acea senzatie continuand sa ramana.
-Ce crezi ca faci? si totul se spulbera intr-o clipita.
Si-a mutat privirea catre mana ce l-a oprit sa continue. Ranjise, apoi a ras sardonic.
-Daca nu vrei sa fi atacat in timpul noptii ai face bine sa-ti schimbi imbracamintea, sau poate sa o pui? a zis, razand de propria gluma si uitandu-se insistent la bustul gol al brunetului.
Sasuke ii arunca o privire amenintatoare, insa Naruto isi pastra aerul batjocoritor.
-Nu mai e Naruto, murmura Sasuke in mintea sa.
Privea cu insistenta la ochii rosii si expresia pe care nu o mai vazuse pana atunci pe fata blondului. Se gandea.
-Hm? Ti-ai inghitit limba, Uchiha?
Se incrunta, privindu-l cu intimidare. Nu ii era frica. Vazuse lucruri mai dezgustatoare la viata lui.
-Ce vrei?
-Ce vreau? Fufufu. Vreau multe, a replicat, indreptand o privire apetisanta catre trupul bine lucrat. Insa momentan am venit doar sa te avertizez.
Sasuke incerca sa treaca peste privirile ce i se aruncau, simtindu-se dea dreptul scarbit doar la gandul lucrurilor care se aflau in acel moment in mintea creaturii.
-Stii de ce apar cei ca mine din Naruto?
A ridicat o spranceana, il privea intrebator.
- ’Cei’ ? Sunt mai multi?
-Fufufu. Nici nu-ti imaginezi, a zis, dandu-si capul pe spate si razand din nou. Suntem atat de multi si in cele din urma unul singur, insa apoi ne transformam iar intr-o gramada si totul revine ca la inceput, iar cliclul se repeta la nesfarsit.
Sasuke n-a zis nimic. Putea simti mirosul de ciresi ce se amesteca cu aerul aproape inexistent din incapere, ii dadea o senzatia de discomfort.
-Cauza, incepuse, iti este atat de cunoscuta si totusi atat de straina.
Brunetul avea impresia ca blondul vorbea din ce in ce mai launtric, facand ca totul sa para atat de misterios, cand de fapt era doar o adunatura de nimicuri. Acesta era talentul lui Naruto.
-Ura.
Sasuke clipi.
-Ii uraste pe toti.
-Putin probabil.
-Fufufu. Naruto a fost un idiot din totdeauna.
Nu sunase ca o intrebare, insa Sasuke confirma cu o miscare usoara a capului, in semn ca e de acord.
-Inima lui e plina de ura care i-a fost daruita in toti acesti ani. Sta acolo, pitita ca o pisica, gata sa sara si sa prinda soarecele. Hm... stii cine e soarecele?
Sasuke afrima din nou, desi nu-i placu analogia facuta. Soarecele, ca si acea creatura care aparuse de nicaieri, putea fi multe lucruri, persoane, insa in mintea lui Naruto doar o singura fiinta putea fi demna sa fie acel ceva. Spre nenorocul pisicii, soarecele se indeparta din ce in ce mai tare, intr-o gaura mica in care pisica nu putea ajunge, iar posibilitatile de castig se subtiau odata cu aceasta indepartare brusca si neasteptata.
-Nu e nevoie de lucruri nefolositoare, ca omorarea unui aliat spre exemplu.
-Eh. Pana la urma tot din Naruto provii, nu-i asa?
Creatura a ras din nou, inchizandu-si ochii, si odata cu ei singura lumina care tinea camera in viata disparuse. Sasuke si-a indreptat privirea catre el.
-Ai grija, tinere Uchiha. S-ar putea ca ceilalti sa apara si sa fie mai mult decat atat. Poti muri usor in ziua de azi, si fara ca Sasuke sa observe, creatura era deja in fata lui, mijindu-si ghiarele de barbia lui Sasuke, tinand ochii inchisi si afisand un zambet istovitor.
Sasuke ranji la randul sau.
-Sa vina atunci. Nu ma deranjeaza.
-Fufufu. Ai grija ce-ti doresti, ca s-ar putea sa apara.
Si disparu.
Corpul lui Naruto a cazut inconstient peste cel a lui Sasuke, dezechilibrandu-l. Au luat amandoi contact cu podeaua, mai mult Sasuke, deoarece Naruto se afla deasupra lui. A stat si s-a gandit. Nu-l vazuse niciodata pe Naruto in postura in care ar putea uri vreodata pe cineva, poate doar pe el insusi ca nu a reusit sa faca un anumit lucru propus, insa pe altii... Ii era dubios scenariul in care Naruto putea sa-si iubeasca satul si in acelasi timp sa-l urasca pana in punctul in care devine o creatura. Putea totusi sa fie o mascarada.
Si-a ridicat capul, aruncand o privire rapida in camera. Intuneric. Inca era intuneric. L-a luat pe Naruto de umeri, impingandu-l. Nu voia sa mai aiba de a face cu vreun molestator la noapte, si ca sa se asigure, s-a indreptat pana in coltul celalalalt al camerii, imbracand un tricou.
-S’ske...
Brunetul si-a intors privire catre locul din care se auzi murmurul de litere, vazandu-l pe Naruto vobind in somn si imbratisand unul din rucsacii rezemati odata de perete.
-Nici cand dormi nu te gandesti la altceva?
S-a asezat la locul sau, inca gandindu-se la cele intamplate. Nu-si putea explica cum a reusit acea creatura sa iasa din Naruto. Sursa era ura lui, din cate aflase, insa un sentiment nu poate pur si simplu sa se materealizeze si sa iasa acel lucru. Nu era totusi de uitat si faptul ca blondul il avea pe Kyuubi. Asta ar fi putut fi o explicatie. Chiar si asa, Kyuubi era un demon, nu avea legatura cu emotiile gazdei. Sau poate era cazul unei alte personalitati a lui Naruto? Sasuke auzise odata de la Orochimaru ca din cauza unor emotii care se acumuleaza dea lungul timpului se poate produce o ’rupere’ – caci asa o numi Orochimaru- la nivelul Sistemului nervos, care sa conduca psihicul individul la divizarea lui in doua parti : cea de toate zilele si cea dominata de emotia acumulata. Chiar si asa, creatura a zis ca sunt mai multi. Nu putea fi cazul a mai multor sentimente aici. Daca ar fi fost, Naruto ar fi innebunit de la bun inceput.
Sasuke s-a intors pe partea in care l-a lasat pe Naruto dormind. A clipat. Nu mai era acolo.
-Deja imi simti lipsa? Sunt chiar aici.
Sasuke s-a intors indignat pe partea celalalta, doi ochi mari, rosii si sticlosi intampinandu-l. Nu s-a dat inapoi, privindu-i cu deznadejde.
-Fufufu. Esti foarte incet, a zis razand, apoi s-a incruntat dintr-o data, apucand cu ghiarele de gatul lui Sasuke. L-a privit intens.
-Esti frumos.
Sasuke se intuneca la fata. I-a ajuns orice alta afirmatie din partea acelei chestii dezgustatoare. A repetata in mintea sa cateva cuvinte ce desemnau un jutsu, iar in clipa urmatoare mana creaturii a fost strabatuta de electricitate. Incepuse sa rada.
-Fufufu. Prea rau pentru tine, insa imi place sa simt durerea. Poti sa continui.
Sasuke a apucat cu brutalitate mana creola, aproape smulgand-o de pe gatul sau.
-Ce. Vrei? vorbi sacadat.
-Am uitat o informatie pretioasa sa comunic, ranjise, apropriindu-se amenintator de Sasuke, pana in punctul in care ii putea simti respiratia. Nu poti sa ne omori, i-a soptit.
Sasuke tresari, insa cand a vrut sa arunce o privire mai buna asupra situatiei, Naruto se intorsese din nou la normal. Au ramas asa pentru un moment. Sasuke se gandi. Daca ar fi luat problema din primul sens propriu al ei, atunci Naruto putea fi omorat. Era simplu, Sasuke si-ar fi scos sabia sau un kunai, fiindu-i mai aroape, si apoi l-ar fi injunghiat pe Naruto. A ramas pe ganduri, amitindu-si batalia de la Valley of the End. Chiar daca il lovise pe Naruto cu chidori intr-un organ vital –inima-, Kyuubi il vindecase si batalia continua. Ofta. Deci posibilitate ca Naruto sa moara era doar aceea in care mai intai trebuia sa-l epuizeze pe Kyuubi de putere, apoi sa lupte cu Naruto si sa incerce sa-l omoare. Dificil, insa nu imposibil. Oricum, daca Kyuubi ar aparea complet, cu toate cele noua cozi si daca ar fi invins, atunci Naruto ar trebui sa ramana inconstient, deci lucrurile deveneau mai simple.
Simti cum doua brate ii cuprind trupul, parul blond ajungand undeva la nivelul barbiei sale, in timp ce o caldura era emanata in plus din zona pieptului sau, semn ca ceva se rezema de el. Sasuke simti o durere zvacnind din corpul lui. Si-a lasat privirea in jos.
-Sakura-chan. Sasuke-i un idiot... vino la mine, stii ca-s mai bun.
Saliva se prelingea dea lungul gurii sale, ajungand pe tricoul lui Sasuke.
-Esti. Un. Om. Mort!
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#15
Oh my god o.o Femeie ! Vai, de cand nu am mai citit o creatie de a ta. Chiar azi m-am gandit ca eu nu mai trecusem de o lunga perioada de timp pe la ficurile yaoi cu anime. Nu stiu de ce, saptamana asta numai yaoi am in cap : )). Si m-a atras mult titlul. Donno...foarte interesant. Si cand am vazut ca esti tu autoarea ficului O.O E o nebunie : > Sti cat de mult mi-a placut celalalt fic al tau pe care inca il ador ! Si inca astept un al doilea sezon = )).
Deci noua idee imi place foarte mult. Se pare ca e cam acelasi Sasuke, aceeasi atitudine. Imi place ! Si Narutooo ! Ehe, cuplul meu preferat din intregul anime xD. God, abia astept ca cei doi sa se apropie mai mult, sa vina yaoiul ala odata : >. E foarte ciudat. Deobicei, nu imi plac ficurile in care se amana foarte mult yaoiul. Dar al tau ma captiveaza din orice punct de vedere o.o Esti una dintre scriitoarele mele preferate : >. As astepta si zece ani pana sa apara yaoiul : )) Ficul esti foarte, foarte, foarte bun.
Imi place cum scri, ti-am mai zis asta de multe ori si o sa-ti mai repet eu. Citesc capitolele cu atata usurinta. Sper ca nu te-ai oprit din scris. Sper sa postezi urmatorul capitol, deoarece imi place foarte mult ideea. Nu renunta la fic, te roog T_T. Imi place asa mult .
Ultimul capitol a fost fantastic ! Mai ales sfarsitul : )). Ehe, sunt tare curioasa sa aflu daca Sasuke il va arunca de pereti pe Naruto xD. Si cand a cazut peste el 8-> Ah, a fost asa romantic, desi Sasuke nu si-a dat seama ._.
So, please, don't give up. E chiar o lucrare frumoasa.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Darkness Land Topaz 24 13.117 01-08-2009, 02:01 PM
Ultimul răspuns: Alisia-chan*
  The fallen angel raises from darkness metin 0 2.423 17-01-2008, 07:33 AM
Ultimul răspuns: metin


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)