Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Red Hot Chili Peppers

#1
Nu avem thread RHCP? Trebuie facut, mai ales ca acu' ne trezim cu ei aici.

Red Hot Chili Peppers este o formație rock americană ce s-a format în Los Angeles, California în 1983. Stilul muzical variat al formației a fuzionat rock-ul tradițional cu diverse elemente de funk, punk rock, rock alternativ, rap, heavy metal și rock psychedelic. Ei dețin recordul pentru cele mai multe single-uri în Billboard Modern Rock Chart, cu un numar de unsprezece, și un record pentru 81 de saptamâni de staționare pe locul 1 într-un top.

Membri
  • Anthony Kiedis - voce principală (1983-prezent)
  • Flea - chitară bas, trompetă, voce secundară (1983-prezent)
  • Chad Smith - tobe, percuție (1988-prezent)
  • Josh Klinghoffer - chitara (2009-prezent)

Acum niste melodii...

Favorita mea: Under the Bridge


Favorita nr.2: Otherside


Scar Tissue


Snow (Hey Oh)


Monarchy of Roses


Si poate cea mai cunoscuta: Californication


Pentru puncte bonus - cine vine la concert?! Zuppy02
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#2
Nobody?
Primele doua cantece sunt si preferatele mele. Vocea lui Anthony este geniala, fiind blanda, placuta. As vrea sa ascult un cantec de leagan cantat de el. Anyway, da, sunt geniali, ii ascult de cativa ani buni si am avut o obsesie cu "Otherside" acum cateva luni cand nu eram in apele mele. Imi plac batranii astia. (and Chad is the best drummer i've ever seen)
As vrea sa merg la concert insa pe 31 chiar nu am posibilitatea sa ajung la Bucuresti. Long story about nothing.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)