Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Top 5 Yaoi Anime Quotes

#1
Deci.... Se intzelege ideea ca sa punetzi cele mai bune 5 replici din yaoi pe care le stitzi so good luck la alegere si pana una-alta... uite topul meu:

5.Na-no-da! [Ryuichi Sakuma- Gravition] (Go, go, Ryu!!!)
4.If there's no Nowaki... [Hiroki Hamijou- Junjou Egoist] (If there's no Nowaki... si se trece la actziune, frate! 21)
3.S-S-S-S... [Misaki- Junjou Romantica] (Grea limba asta, Misaki!)
2.But, I am wearin' something! [Kyousuke- Papa to kiss in za dark] (He was wearin' something, n-ati vazut?)
1.Not to warry... he will be with me for a while! [Myagi- Junjou Trorist] (Their English cracked me up!! 24)

#2
Ok, here is my top:


I. "Not to warry. He will be with me for a while." [Miyagi - Junjou Terorist]
Cum sa nu fie pe locul I? 24 Doar e citatul nostru preferat, ne Anne?

II. "Shumimashen..." [Mira - Papa to kiss in the dark]
He's so sweet! :X

III. "Ore wa s-s-s-s... Sumimasen!" [Misaki - Junjou Romantica]
Mai stii dupa-amiaza aia, sysule? 21 Yeah, nu voi uita niciodata ce gusturi bune ai la anime-uri yaoi

IV. "Yeah, I was rolling on the floor laughing!" [Shinobu - Junjou Terorist]
Sincer, daca nu ar fi fost subtitrarea, nu mi-as fi dat seama ca asta a zis 21 Japonezii au o pronuntie ce o intrece chiar si pe a britanicilor, ya, ya

V. "He is my Pet!" [Iason - Ai no Kusabi]
Ah, nu voi uita niciodata fata lui contorsionata de furie cand a vazut inelul! And all that sad *sniff* *sniff* but beautiful ending :X
[Imagine: thekillers.png]

#3
Haha :bv:
1) When we go home, let's do it alot, ok? [Nowaki-Junjou Egoist] yeah let's do it alot !!!
2)It hurts, OTOSA !!! [Ranmaru- Iroku Irokoi Romantan] am scris bine ?!
3)As a manager...AS A MANAGER...!!! [Mr K-Gravitation OVA] nu stiu de ce...:pfiu:
4) I love you, Ritsuka !!! [Soubi Agatsuma-Loveless] yeah, we all know !!!
5)Shitty Usagi :grr: !!! [Misaki-Junjou Romantica]
Cam astea ar fi :smart:
Ja ne !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
1.I l-l-l-l-l....Ahh,I`m sorry I can`t say it *faints* - (Misaki - Junjou Romantica)
A fost super amuzanta faza asta,saracul s-a chinuit o gramada sa-i spuna ca-l iubeste
2.I love you,papa - (Mira - Papa to kiss in the dark)
Kawaii,sfarsitul a fost un sfarsit fericit ^^
3.And after that,stupid Usagi put me down on a single-size bed,and made a mess of me,all night long - (Misaki-Junjou Romantica)
Cand am citit asta prima data am cazut de pe scaun,si cred ca se intampla si acuma *faints*
:perv:
4.Baka Usagi !!! (Misaki-Junjou Romantica)
Ador cand zice asta xD
5.I love you,Ritsuka! (Soubi-Loveless)
Cand zice asta simt fiori pe sirea spinarii :perv:
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#5
Blue Apple SUPERB TOP! La mine se vede cam asa:

1. "Su-Su-Su...suki desu!"(Shuichi, Gravitation, faza cu otetu', cuibu', dintele lu' Ryuichi)
2. "Why? The answer is simple. Because I want to!...(.Aki-san, Junjou Romantica, la intrebarea logica a lui Misaki)
3. " Ah MY Ranmaru. You were amazing last night."( Alberto, Ikoku Irokoi Romantan, imbracat in uniforma lui decenta de capitan)
4. "OH my sweet honey!"(Miyagi, Junjou Terrorist, FIX in fata lu' Nowaki)
5. "How many times does this guy plan to stop my heart?"(Misaki, unicul, dragutul, scumpul, genialul, temperamentalul Misaki, la care am o gramada de replici preferate. Asta insa le bate...)

Nu mai spun altele desi am multe, le citez in fiecare zi. I LOVE YAOI.
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.



#6
1.Daisuki,Ritsuka *Soubi-Loveless*...chiar dac o spunea intr-una de park ar fi fost un robot tot sooper era.
2.I love you,papa. *Mira-Papa to kiss in the dark* chiar dak imi place faza asta la nebunie tot cred ca e sooper weirdo....la fel ca tot anime-ul de altfel.
3.How many times does this guy plan to stop my heart? *Misaki-Junjou Romantica* dudul asta e sooper dulce si e personajul meu favorit din Junjou Romantica.
4.Why? The answer is simple. Because I want to!*Akihiko-Junjou Romantica* sunt o groazaa de faze super in Junjou romantica si asta se numara printre ele.
5.This is gravitation.-chiar dak e pe ultimul loc asta e una dintre scenele din Gravi care mi se par super k lumea....mai sunt o groaza dealtfe, dar chiar nu am de gand sa le insir aku
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Best yaoi anime! bastard_in_love 22 21.937 28-01-2014, 09:38 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.
  Top 5 Yaoi & Shounen-ai anime. aoixtenshi 9 8.539 28-06-2011, 03:08 PM
Ultimul răspuns: Drama Queen


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)