Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Recomandari

#11
Edit ; Ok am unit topicurile ( după ce am făcut o tâmpenie și o rog pe Ao să mă scuze ._. ți-am unit postul tău cu cel a lui Saravis. Dacă ești drăguță să dai copy/paste și să postezi again ceea ce ai scris apoi ar fi mai ușor să editez postul lui S. - And im freaking sorry*-* it was an accident I swear )Topicul va fi lăsat pentru orice recomandare, numai să specificați ce gen deține mangaul respectiv ( Yaoi / Yuri / Horror etc ) În rest have phun.
-

#12
[nicio problema! ti-am spus... chiar nu este nicio problema 21, oricui i se mai intampla *tongue out*, acesta nu-i motiv de suparare -cel putin pentru mine o.o. Nu trebuia sa juri sau altceva, te cred. Invatam din greseli *hugggs Lynnu', daca e sa ne vedem la Otaku sau Niki sa stii ca sunt cu dragosteaaaa *voce de inger si sunet de harpa*]


Beast Master - Leo este un tip cu o infatisare crunta, dar o singura fata se apropie de el si ajung sa fie cei mai buni prieteni. Dar acel sentiment de prietenie e prea puternic... chiar simt si altceva, ce o sa se intample? (incep si eu cu rezumatele d-alea ”palpitante”).
Leaves of the Deep Blue Tree - am plans si de fiecare data cand recitesc one-shot-ul e minunat. *sad smile*
Watashitachi no Shiawase na Jikan - minunat! Recomand! Am plans la el... *sad smile* DE CE?! DE CEEEE?! Si era asa un tip bun si sexy... *running in tears*

Daca mai doriti incercati si Wanted.
Fuyu no Hana - superba! Un sfarsit formidabil! TT^TT
Hug! - he, he, he, sa iubesti o persoana pentru ca seamana cu catelul pe care il adori. 5
Hanatsuki Hime - nu credeam ca o sa fie cine stie, iar personajul arata sucks in coperta, dar e totul foarte frumos si pe la sfarsit chiar te gandesti daca el o sa-i crute viata, insemnand sa moara el sau ea isi va da viata, chiar daca el o iubeste. 39 Si sa nu uitam ca este o bunaciune cand se transforma. *evil laughs*
Hitomi Kara Destiny - e draguta, tipul e bun si povestea seamana putin cu a lui Hanatsuki Hime.
Honey Rabbit! - amuzanta si foarte, foarte, foarte dulce si draguta.
Fericire (o gasiti pe MANGAZUP, ca toate celelalte) - nu este emo cum se zice, doar puternica... Chiar ma gandeam daca o sa moara sau nu. 17 Mi-a trimis sentimente puternice. O RECOMAND!

Eu-s cu romance-ul cand nu-s cu yaoi-ul.21
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#13
Hey,imi recomandati si mie un psychological bun??Daca se poate seria sa fie terminata(urasc sa citesc ceva si apoi sa stau dupa urmatoarele volume),daca nu e terminata nare nimic.
Nu citesc prea mult,ceea ce citesc acum e
Claymore:- mai mult shouen,grafica nu e punctul forte din punctul meu de vedere.Poveste buna,abia am inceput sa citesc(abia 31 capitole) si vad lucruri noi pe masura ce avanseaza(si asta imi place).
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#14
(08-02-2012, 09:38 AM)Azazel A scris: Hey,imi recomandati si mie un psychological bun??Daca se poate seria sa fie terminata(urasc sa citesc ceva si apoi sa stau dupa urmatoarele volume),daca nu e terminata nare nimic.
Nu citesc prea mult,ceea ce citesc acum e
Claymore:- mai mult shouen,grafica nu e punctul forte din punctul meu de vedere.Poveste buna,abia am inceput sa citesc(abia 31 capitole) si vad lucruri noi pe masura ce avanseaza(si asta imi place).

REAL
Ichi The Killer
MW
Priest (asta s ar putea sa ti atraga atentia)
MPD Psycho
Homunculus
Shin Angyo Onshi





Off : Si ce faci cu acele sigilii ?

#15
Nam mai citit manga de ceva timp.
Vreau si eu ceva fun. Comedie, dar fara romance si echii excesiv, ceva bun fara sa o dea in glume idioate.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#16
DMC (Detroit Metal City) e un anime foarte amuzant si are si manga, cu o poveste mult mai lunga (89 de capitole, parca, si inca e on-going).
Nu am citit manga-ul din cauza lipsei de chef acuta, dar ti-as recomanda sa arunci un ochi peste manga. Poate nu e acel gen de umor pe care il cauti, dar totusi.
Altceva, nu stiu ce ii pot recomanda lui @Azazel, fiindca nu sunt cu comediile (straight, at least).

RECOMANDARI MANGA-URI YAOI:
50 x 50 -> comedie.
E foarte draguta manga. Imi face mereu placere sa o recitesc.
The Cornered Mouse Dreams of Cheese & The Carp on the Chopping Block Jumps Twice.
Doua volume, aceeasi serie. E minunat! Am plans, sunt o gramada de citate geniale si... arata frumusetea lucrurilor si a persoanelor.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#17
(23-03-2013, 11:30 PM)Azazel A scris: Nam mai citit manga de ceva timp.
Vreau si eu ceva fun. Comedie, dar fara romance si echii excesiv, ceva bun fara sa o dea in glume idioate.


Hmm, ai incercat 1/2 Prince? Nu e yaoi, nu e echi si e putin cam lung, are vreo 9 volume si on-going dar e destula comedie. De asemenea, Monochrome Factor, tot manga mai lunguta, si ceva scurt, Chocolate Blues, e cam veche si e manhwa...

Hope that helps ^^

#18

#19
@Queen of Darkness Pai ar fi Zenbu Hajimete, Sensei to Watashi, Sugar family, SWITCH (de MOCHIZUKI KARIN).Nu am apucat sa le citesc dar te poti uita peste ele poate iti vor placea.
Si nu ai de ce sa fii stanjenit/a cred ca aproape tuturor ni s-a intamplat sa ne indragostim de o profesoara.

#20
Manga yaoi am citit acum ceva timp dupa ce am descoperit Junjou Romantica, Okane ga Nai si Papa no Kiss in The Dark. Prima data am citit manga-urile de mai sus si dupa am incercat sa citesc genuri precum: Shota, Furry sau pur si simplu yaoi. Pot sa spun ca cel mai mult mi-au placut cele facute de Minami Haruka.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)