Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Reclamele de la TV

#1
Vai reclamele astea ma inebunesc... desi nu stau mult la tv... cand ma uit la ceva trebuie din 15 in 15 min sa fie cate o serie de reclame de 20 de min... deja ii enervant... Si ce rost are sa faca reclama la nush ce produse de o gramada de ori... pai daca te uiti la ceva .. si dupa un timp au inceput reclamele... intr-o serie din aia de reclame... exista produse la care reclama le apare de o droaie de ori... ii foarte enervant...
Ce parere aveti despre reclamele de la TV?
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Intradevar e foarte enervant ca atunci cand te uiti la un film sau o emisiune din 15 in 15 minute sa se intrerupe pentru o sesiune de 15-20 min de reclame. E foarte enervant ce fac unele posturi. Dar sunt unele posturi pe care CNA-ul le-a amendat si s-au invatat minte. Acum dau o data la 30 min (la interval de varf) o data la 60 min (in afara intervalului de varf) reclame de 5 min un asemenea exemplu sunt TVR 1 si TVR 2
Dar mai sunt situatii in care unele posturi de ex Antena 1 cand transmite un meci de fotbal important, taman cand e o faza TARE baga un spot de 2-3 minutele la o bere de ajuns cat sa ratezi faza aceea atat de importanta

#3
Din cate stiu eu...reclamele din timpul meciurilor de fotbal dureaza mai putin de un minut.Scopul este tocmai acela de a nu pierde nimic important.Exceptie fac reclamele dintre reprize,unde inebunesc 15 min(ma uit la meciuri de fotbal).Cele mai lungi mi se par cele de pe Pro Tv.O data urmaream un film..si in timpul unei pauza publicitare mi-am fkt baie..mi-am uscat paru si filmu tot nu se terminase.Din cate stiu,reclamele sunt un fel de sponsori.De exemplu la emisiunea "Dansez pentru tine",cei a caror reclame sunt puse in pauzele publicitare platesc bani grei.Cu cat e mai lunga reclama,cu atat mai multi bani.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#4
Nush ce sa zic, nu prea mai am timp sa ma uit la tv, ma mai uit la un Mircea Badea si daca nu adorm la un Jay Leno.
Dar revenind la reclame, sunt unele chiar faine in genul celor de la ciocolata ROM, cel putin reclama recenta e cea mai adevarata si *trist* romaneasca.

#5
Reclamele sunt modul lor de a face bani...cu cat este mai important momentul,sau filmul este exact in punctul culminant sau se difuzeaza un eveniment sau o emisiune la care se uita toata lumea cu atat isi scot mai multi bani pe reclame. Ce vreti...trebuie sa traiasca si ei din ceva 21 e stresant dar uneori sunt binevenite pt o fuga la baie sau o gustarica 10

#6
Mie una nu-mi plac reclamele >.< In primul rand pentru ca nu sunt decat aducatore de bani pentru cei care au deja si nu pentru cei care nu au deloc... Desi recunosc ca pentru o pauza de gustare sau de toaleta merg 4 Bine, sunt cateva reclame care imi plac cum ar fi cele de la Coca Cola Zero (asta nu e vis...) sau ala cu "niste tarani" 21 Si mai sunt unele simpatice... dar tot reclame raman, tot unelte....

#7
Pey sunt persoane care "racoleaza" acesti studenti pt a juca in reclame Smile am unu in lista de mess care ma inebuneste zilnic "am nevoie de 2 fete si 5 baieti maine ora blabla in fata la blabla pt o filmare" Doar ca te platesc cu maxim 300 de mii (depinde daca e reclama sau faci doar figuratie intr'un film) si asta pe o zi intreaga de stat la filmari fara sa ti se ofere apa sau mancare deci iesi cam in pierdere. La fel si cu emisiunile cu public gen Stupize stupize unde tre sa stai acolo degeaba si sa aplauzi cand spun ei pentru 150 de mii Smile
Primesti bani klumea din reclame in momentul in care esti dansator...sau faci ceva anume. Doar ca figurant nu se merita
So...banii sunt de kko...nush cine ar accepta asa ceva. Smile
Daca totusi vrea cineva dati un pm si va anunt cand au loc castingurile si unde.

#8
Magica Bloom A scris:Ma intreb daca stie cineva de prin Bucuresti pe unde se fac castinguri pentru a juca in reclame. Citisem prin ziare ca mai sunt unii studenti care se baga sa joace in reclame pentru a mai castiga niste bani in plus. As vrea si eu sa stiu, dar parca sediile astea sunt ascunse mai ceva ca locatiile secrete ale agentiilor de spioni Smile
Da...pai ca sa ai u "rol principal"intr-o reclama,trebuie in primul rand sa faci parte dintr-o agentie de modele,iar atunci cand te vei prezenta la casting,iti prezinti CV-ul su albumul foto(cunosc destul de bine aceste chestii^^).Insa daca joci ca figurant,te poti prezenta fara nici-un fel de recomandare din partea vre-unei agentii.Iar daca vrei sa stii unde sunt "sediile",incearca Media Pro(Buftea).Cunosc mersul lucrurilor pe acolo.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#9
Imi plac reclamele ma refer la stilul lor cum sunt alcatuite dar nu cand le da foarte mult timp. Uneori in acelasi timp de 5 min da 5 reclame dar da de fapt doar 3 si 2 se repeta. Atunci nu imi place. Si mai ales nu imi place ca reclamele sa depaseasca 5 min. Si nu imi place nici cand le da obsesiv din 10 in 10 min intrerupe filmul.
Intradevar mi s-a intamplat saptamana trecuta sa privesc un film pe Pro Tv doar prima parte am privit-o, ca era intr-o zi 1 prima parte, iar a 2-a zi a 2-a parte. In program scria ca prima parte va dura 70 min. De la 15.30 la 19.00 Deci legal aveau voie 10 min reclama, undeva pe la mijocul filmului. Ilegalitati. La 15.45 imi amintisem eu de film si credeam ca am ratat inceputul. Cand el la acea ora abia incepea. Am apucat sfarsitul genericului de inceput. Nici nu incepuse bine, la ora 18.05 Dai reclama. Pana pe la 18.20 apoi iar a inceputfilmul, dar u de unde ramasese, a durat 10 min film iar apoi iar da-i reclame. Pana pe la 18.40. Apoi iar film pana la 18.50 apoi reclama pana la stiri! Deci din 90 min, daca, daca, am reusit sa prind 20 min de film. Restul a fost RECLAMA! Bineinteles ca au taiat chiar foarte mult din film de nu am priceput mai nimica din el. Si CNA-ul ce face? DOARMEEEE!!!

#10
Reclamele chiar ca sunt stresante. Mai ales pe ProTV si Antena1 parca nu se mai termina. Si macar de ar da alte reclame, dar din 15 in 15 minute dau aceleasi reclame timp de 20 de minute. Tin minte ca odata ma uitam la un film pe ProTv si au bagat reclame. Ca sa nu ma plictisesc am dat sa vad ce anime era pe Animax(atunci A+). Am prins episodul exact cand incepea, l-am vazut pe tot si filmul meu tot nu mai incepuse. Devine chiar stresant. Macar de ar avea reclame interesant.
Sincer singurele reclame care-mi plac sunt cele la Dorna ca au si muzica interesanta si efecte bune dar si acelea imi ajung o data per film.
Traiasca Hbo-ul, Tv1000 si Tvr1, pentru ca sunt singurele posturi care sunt in stare sa dea un film de la cap la coada fiindca alt lucru pe care l-am observat este ca se lungesc cu reclamele si ajung sa taie din film ca sa dea la timp emisiunea de dupa.
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)