Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the opening and ending above you !

#21
Naah. Doar mi-a placut endingul and stuff. Si manga evident XD. But I like putting those fangirl squeals all over 21. Ahem, should stop now before revealing my whole dumb side ^^.

ON: Imi place vocea tipei. Si ma face sa incerc un anime nou (daca o sa am rabdare. Sper ca e si manga nu?) Anyways, 10 pentru melodie.

Cowboy Bebop ending
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#22
Nu stiu de manag, n-am citit/ cautat, in schimb anime-ul e tare ciudat ^^", mie mi-a placut.

Nu-mi place OP-ul de la CB, dar pot sa spun ca ador melodia de sfarsit -ca sa nu ma repet 65-, indiferent cat de mare fana sau nu a seriei in cauza sunt. Deeeci, desi de obicei nu dau 10, il voi da de data asa 4


xxxHolic Op - 19 sai
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#23
Nu am văzut încă anime-ul, plănuiam într-o perioadă să-l vizionez 39. Mă rog, melodia e drăguţă şi interesantă, dar nu mă atrage cine ştie ce. Îmi place ritmul. Dar doar atât, în rest mă cam plictiseşte. Eh, e posibil să fie şi din cauza dispoziţiei mele nu prea plăcute.
Deobicei vorbesc mai mult, dar nu prea am ce să spun acum. Un 7.50 de la mine.

My turn:
FMA Brotherhood - Period
Full Version with lyrics.

#24
KYAAAAAAAAA!
Cât pot să ador opening-ul ăsta deşi nici nu am văzut Brotherhood *lols* eniuei, that's not the point here!
Îmi place melodia la nebunie, la început nu mi se părea cine ştie ce dar deja după ce o asculţi de două ori ţi se pare genială, oricum nu mi se părea interesant începutul pentru că restul mi-a plăcut 21 din prima, e foarte frumoasă *loveloveloveoneoneone* <3 vocea tipului e foarte liniştitoare şi drăguţă şi simpatică şi... whatevă', aţi prins ideea.
Ca ÅŸi video?
Incontestabil!
Partea de început cu Al şi Ed <3 black and white, absolutely gorgeous. Its... Touching, somehow, dacă asta are vreun sens. Îmi bate inima mai tare când mă uit la video-ul ăsta 24 also, Ed zici că e mai bătrân cu nu ştiu câţi ani, poate din cauza graficii or something, sau poate că a obosit mult în sezonu' ăsta din anime ( omg I have to see it T_T ) eniuei, partea când erau Al şi Ed singuri şi apoi apar şi restul <3 e absolut genială, nu îmi vine să cred că am stat pur şi simplu cu ochii lipiţi de monitor să văd toate astea, dar mă fascinează.
Un singur regret absolut, Selim nu apare decât foooarte puţin :'( şi totuşi, intrarea lui e absolut genială, ador copilul ăsta doar pentru simplul fapt că e atât de simpatic ( şi nici măcar nu l-am văzut în anime, lol ). În rest? Grafica, excelentă, prestaţia ( : >) video absolut perfectă, se îmbină perfect cu melodia, vocea tipului, acţiunea, everything is so intense.
Finalul, superb. Mi-au plăcut stând acolo în cerc, and then that guy 8- > îi dau un 10 fără alte comentarii, pentru că oricum nu găsesc cuvinte prea potrivite. Îmi place mult şi atât !

Skip Beat, ED 1
scuzaţi calitatea.

#25
Nu am vazut Jigoku Shoujo datorita popularitatii care a dospit si explodat atunci cand eram in febra anime-urilor, toti se uitau, asa ca am refuzat sa-l vad 21. Dar seamana cu Yuuko (xxxHolic), deci poate il incerc <3, in doi trei ani 21.

Oricum revenind, melodia e destul de placuta, dar nu pot sa spun ca are acel ceva care sa ma faca sa o ascult mai mult de o data, mai ales pana la capat. Si ca de obicei, partile in engleza pica aiurea. Pe o parte nu e rea. 8

Kanon OP
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#26
~.~ nu am vazut Kanon, si nici cu cred ca am sa il vad prea curand... not my style. Mi-a placut foarte mult the long intro, dunno why i like long intros. Instrumentalul si vocea este foarte placuta si relaxanta dar devine monotona, se repeta over and over again - singurul lucru care nu mi-a placut. 8.50/10

DTB - OP (Howling)
"Îl respecți pe cel care e om, si merită respectul. Nu pe lache manelaru care baga Guța in creerii nopții și nici pe rokărilă gherțoiul care vine la 4 dimineața și-și vomită ficații in scara blocului."

#27
o.o huh I thought I wouldn't like it, tho I really like it.

În orice caz, când a început am avut vaga impresie că nu îmi lace grafica, dar privind în continuare opening-ul, am realizat că este chiar drăguţă şi personajele sunt foarte simpatice. I like their eyes, I guess. E ceva gen... old school, presupun. În orice caz, I found myself enjoying the graphics, which is splendid. În afara graficii pe care am crezut că nu o voi suporta şi pe care în final am găsit-o adorabilă, trebuie să mai menţionez "evoluţia" video-ului, enfin, fără a încurca lucrurile, videoul în sine şi "lucrurile" care se întâmplă în opening. Mi se pare destul dei nspirat, clasic - într-un fel, şi frumos. Îmi place partea aceea când stau întinse pe iarbă, partea cu trandafirul. Mi se pare foarte inspirată şi reuşită. Oh şi celelalte momente mi se par destul de drăguţe, aşa că din punctul ăsta de vedere nu am ce reproşa, I just like it.

Cât despre melodie, se potriveşte cu opening-ul ca şi video, se completează unul pe celălalt, cântecul cu video-ul. Deşi nu pot spune că îmi place melodia în mod special, I found it pretty ordinary.

I was just thinking how I should rate this, 10 nu îi dau pt. că nu m-a impresionat prea tare, I guess it should be 9, dar nu mi se pare aşa extraordinară. So, rămân la 8, I suppose.

next: kimi ni todoke opening 2

#28
Ador acel opening , e minunat şi îmi place cum sunt desenate personajele , dar toţusi melodia nu consider că este cea mai bună , poate ceva mai calm , melodia e calmă , dar vocea acelui bărbat nu se potriveşte prea bine cu melodia . Asta zic eu ...

Oretachi Ni Tsubasa Wa Nai Opening 1
I want eat your cookie !! ~ Aww =(^.^)=
[Imagine: 570788elqf0x41ri.png][Imagine: 562850x4aysd92pe.gif][Imagine: 2797699zijbtztkz5.png]

#29
Nu-mi prea inspira nimic.. si nici versurile nu mi se par prea, prea .. dar oricum se potriveste animeului dupa parerea mea. Videoclipul nu este nici el prea reusit, dar oricum.. melodia e ritmata si cea care il canta are voce destul de draguta asa ca *drums* nota 9

next: Kuroshitsuji opening II
Cea mai reuşită semnătură.

#30
Which one? Version I or II ?Season I or II? Pot sa aleg pe cel din sezonul II, please? Il prefer pe cel in care primeaza Ciel si Sebastian si mai putin cel cu Alois si Claude. Au nimerit-o cand au ales the GazettE pentru Black Butler, adica, eu eram deja lesinata de la primul sezon, iar openingul asta a fost ceva like Holly-shit-suji cand l-am vazut...Imi place cum sunt alternate imaginile, imi place postura de greier umblator Smile a lui Sebastien cand ii ofera ceaiul lui Ciel, dar mai ales zambetul acela naucitor cand se lupta cu Faustus Claude, imi place atitudinea poruncitoare a lui Phantomhive, ca sa nu mai spun ca Grell is priceless, so 10/10!

Trinity Blood Opening
[Imagine: monte2.png] [Imagine: tek4e3712f797cb23262583.png][Imagine: 1385114.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)