Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rate the nickname

#1
Pentru ca vechiul thread avea deja 40 de pagini si a fost uitat undeva prin analele sectiunii, am decis sa-l reinviu. Aici veti oferi o parere despre porecla/ nickname-ul userului de deasupra voastra, incercand sa fiti creativi si amuzanti pentru distractia tuturor. Sarcasmul e acceptat pana in limita bunului simt.

Incercati pe cat posibil sa nu faceti spam. De fapt, parol, nu faceti spam. Punct.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#2
Uberwald.

Lol, nu credeam ca o sa iti pot scrie numele fara sa ma uit, mi se pare aiurea ca daca vreau sa-i zic cuiva de tine la telefon or smth like this, mi se incurca limba in gura daca vreau sa-i zic Uberwald, insa prefer sa iti zic Uber/Lia. Imi place actualul nickname, dar si celelalte erau foarte tari, dar tot la Lia raman de cele mai multe ori, imi place cum suna si ca este scurt usor de pronuntat xD.
Inainte sa vorbesc cu tine, cand iti vedeam nick-ul pe undeva mi se zburlea parul, serios, mi se pare infricosator daca ma gandesc putin.
Anw, o nota daca ar fi sa-ti dau, noua nouazeci ar fi aia.
[Imagine: Jun0xCa.png]

#3
Daria

Cred ca e prenumele tau, asa ca nu-l pot comenta pentru ca poate fi luat personal (desi, imi aduce aminte de niste lactate de mai de mult - nu cred ca stii despre ce vorbesc, nu prea stiu nici eu- sau poate zic asta de la ,,dairy products'', nu stiu, oricum e dragut stai linistita). Imi place ca numele e scris frumos, riguros, nu e impopotonat cu puncte, tilde, stelute and so on. E genul scurt si la obiect, din care putem extrapola ca... -o dau in basme, m-am invatat de la romana cu interpretatul de titluri.

In concluzie, chiar daca eu nu mi-am scris numele in nick, imi plac si dau frumos nick-urile - prenume scrise concis, sec (in a good way, believe me) ca nick. Exprima individualitate si putina eleganta. Oi fi eu mai diferita, dar asta-i stilul meu, jur. 21 10
[Imagine: ls.jpg]

#4
Ce pot zice...esti in flacari?
Numele e ok,desi nu prea imi plac numele astea lungi,adica daca vreau sa te strig si nu iti stiu numele,nu e nici macar o prescurtare sau ceva. Sunt multumit ca macar lai lasat normal si nu lai caricaturat cu tot felu de semne liniute,paranteze si alte dastea. Deci tu roscato (sper ca nu ma insel) si chiar daca mas insela asta ar da sa arate numele tau.
Altceva mai tre sa zic? Imi autoraspund deci am terminat aici.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Azazel,

Un nickname care nu are alte variatii pe Zup din cate observ, desi de altfel nu foarte original (se poate spune acelasi lucru despre al meu, dar macar al meu are o personalitate ce imi este proprie), ceea ce nu e intotdeauna un lucru rau. In schimb nick-ul tau nu se potriveste mai deloc cu postarile in care pari stangaci, necopt si genul de persoana care se avanta inainte sa isi calculeze sansele de castig. E un nume tipic, al unui demon (nu ii mai stiu istoria exacta) - sohardcore.jpg. Glumele deoparte, are o pronuntie destul de placuta si interesanta, din punct de vedere al auzului iti acord un 8.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#6
Lia
Stiu ca esti plecata si pot spune ce vreau hahahiha
Nu, defapt imi place numele tau pentru ca e pur si simplu scurt, obiectiv, si cred ca te caracterizeaza de minune. Am in vedere faptul ca nu-mi exprima decat ideea ca esti in stare sa zici tot ce ai de spus imediat ce te calca cineva pe coada. Nu sunt sigura de la ce a plecat, avand in vedere faptul ca celelalte nick-uri nu se aseamana deloc cu acesta. Si e foarte usor sa taguiesti un nume asa simplu. Si e rosu. Si, nu stiu, se potriveste cu tot ce-i legat de sigul si avatarul tau? Ok, enough.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#7
Mi-a placut nickname-ul tau de la inceput, insa nu am stat foarte bine sa il analizez.
Nu am nicio idee de unde provine (dar dupa cate am observat la tine, cel mai probabil dintr-o melodie/strofa), insa chiar as dori sa stiu.
E simplu si asta il face si mai frumos. Nota 8-9.
Post-script: culoarea albastra ii da o nuanta de mister. 21
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#8
yaoi maniac

Odododo, un nickname care nu stiu daca mai trebuie comentat 21 10 cu premeditare, avand in vedere ca si eu sunt o maniaca a yaoiului xD si mai e si scris cu verde, care straluceste :3 E sfosforescent/fosforescent, pare-mi-se.
Oricum, la si mai mult yaoi pentru tine 10
[Imagine: oh0j9c.gif]

#9
Imi place numele tau. De s-ar putea si sa fii mereu tanara! Cine stie, poate o sa se descopere in viitor ceva care sa faca asta posibil. 39
Dupa cum se intelege, iti dau 10.
[Imagine: izayoi_by_little_flame09-d5zxbib.png]
Cea mai mare glorie nu o dobandesti atunci cand nu esti doborat niciodata, ci atunci cand te ridici dupa ce ai cazut.

#10
Iti ador username-ul. Simplul motiv ca ai pus numele de familie al personajului ma face sa ma gandesc la multe 21) De acum ma prezint si eu cu Sabaku no Deea 21))
Sa nu o mai lungesc, 10 cu steluta xD
[Imagine: oh0j9c.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)