Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RWBY

#1
RWBY sunt intialele de la Red, White, Black si Yellow, culorile astea repezinta 4 fete dintr-un anime a carui premiere va fi in iunie/iulie.
Pentru fiecare dintre cele 4 fete s-a facut cate un trailer, pana acum au aparut doar 3/4.

Red: http://www.youtube.com/watch?v=pYW2GmHB5xs

White: http://www.youtube.com/watch?v=Vt9vl8iAN5Q

Black: http://www.youtube.com/watch?v=ImKCt7BD4U4

Cum spuneam, Yellow nu a aparut inca, am sa postez aici cand va aparea. Smile

Eu una abia astept sa apara anime-ul si sa vad despre ce e vorba. Si pana acum trailer-ul de la Black mi-a placut cel mai mult, si melodia de la Red.

Voi ce ziceti ? Care dintre cele 3 va place? Asteptati sa apara anime-ul si al 4-lea trailer? 15
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#2
Da, chiar imi place.
Initial credeam ca-i ceva gen BRS dar defapt pare foarte original si abia astept sa apara animeul. Cred ca cel mai mult imi place red, ca un fan al acestei culori. Oh, si roscatul care e cu Black -care nu-mi place deloc, de tipa ma refer-, foarte tare + soundtrackul de la trailerul lor.
Let's the drama begin Pulpfiction
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
Anime-ul pare foarte interesant, ceva diferit de ce am fost obisnuita sa aud/vad pana acum.
Imi place soundtrack-ul de la Red si Black + melodia ce o canta White.
Red e foarte misto! Imi place aproape cel mai mult de ea, poate din cauza armei ei ce m-a lasat cu gura cascata. Si abilitatea ei cu petalele da bine pentru ochii telespectatorului.
White mi se pare ca e mai expresiva (ca atunci cand se uitase surprinsa la robot), iar Black nu ma atrage cu nimic, doar ca se vede ca e mai solitara, ceea ce imi reaminteste de citatul de la inceputul trailer-ului.
Cred ca White are o personalitate ascunsa sau traieste doua vieti, dupa cate mi s-a parut. Dar cel mai tare este faptul ca ea este cea cu magia.
Astept sa vad si trailer-ul de la Yellow -am deja cateva idei despre cum va fi ea/ce arma va poseda- si s-ar putea, doar S-AR PUTEA, sa ma uit si la primul episod cand va aparea (ceea ce inseamna ca ideea deja m-a dat pe spate).

/edit on June
Entuziasmul meu pentru acest anime care va urma s-a dus naiba. In caz ca apare si vreun prieten o sa mi-l recomandate sau o sa vrea sa il vedem impreuna, atunci cred ca ii voi da o sansa.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Wow, deci asa grafica? o.O Like it!
Simt mai mult ca ma uit la ceva trailer de joc decat la un anime.
Red imi place arma, black imi place stilul de lupta, totusi pana acum nici un indiciu despre storyline pana la urma asta este lucrul cel mai important.
Mai e pana apare deci nu pot zice prea multe pana nu apar macar cateva episoade.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Trailer-urile m-au facut curioasa tare asa ca stau ca pe ace si astept sa o vad si pe Yellow in actiune (cred ca trailer-ul ei va iesi candva pe la sfarsitul acestei luni). I'm sure she's gonna be great... or at least I hope she'll be better that Black (de dumneaei nu mi-a placut deloc).

I like Red so far. How awesome/ badass can she get with that gun-scythe of hers? <3 Si White mi-e simpatica. Mi-aminteste cumva de Mirajane din Fairy Tail; e genul ala de personaj care are o latura ascunsa, dar care va iesi eventual la iveala.

Soundtrack-urile sunt superbe, nu ma asteptam sa-mi placa asa mult. Damn, I can't wait to see the 4 of them in action.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#6
[Imagine: 8872_464377376979143_185134128_n1-1.jpg]

A aparut intr-un final si ultimul trailer, cel al lui Yellow. Ma asteptam sa fie badass si nu am fost deloc dezamagita. Sper ca si anime-ul sa fie la fel de bun.

http://www.youtube.com/watch?v=QCw_aAS7vWI

Cheers!
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#7
Miss Fortune, Fiora, Katarina si Vi.
'nough said.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#8
Weiss, Weisss, WEISSSSS !! ICH LIEBE WEIS ! A true lady, frumoasa si rafinata Smile Weiss ist perfekt <3

Yellow wtf 21 Pare a fi o fata usoara si ce fel da femeia 21 /spit

Ohh well, overall animatile astea duc prea mult la jocul Rusty Hearts 2 si la skilurile/armele pe care la folosesc caracterele de acolo.


PRIMUL EPISODEN ~ http://www.crunchyroll.com/anime-news/20...-premieres
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#9
Recent am aflat de RWBY.Toata lumea era ceva de gen : woaaah u should see this shiiiit
Si m-am uitat.Nu am fost dezamagita.E asa de frumos <3.Ma intreb daca-l vor face intr-un anime,desi mi-e greu sa cred.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)