Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

RPG Shop

#11
Oh, thank you... uhm... O sa fac o lista intr-o pauza de la fac I guess... cat despre preturi... nu stiu, dar pe post de designer vreau o bagheta, niste knuckles si un kosui kenji 71

well... presupun c-o sa trebuiasca sa spamez ca sa-mi iau inapoi elementul de apa... I sooo hate this 20

Nu mai dai jos din preturi la elemente? 4

oh... si... ce-ar fi daca... *sudden brilliant idea*... la armuri, arme, etc... ai pune unele cu preturi mari si raritate... gen... 3 Death Note-uri, 4 shinnigami (ryuk, rem, jealous si ala mic si crantanitor... nu mai stiu cum il chema... e prin manga pe undeva, cred...), 20 Alchemy books, 4 diclonius horns/vectors, and so on... like my ideas, right? 4 (already drooling after a Death Note)
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#12
Daca ma ajuti... si faci o lista cu toate ideeile tale, inclusiv astea ultimele, ca mi se par super tari, iti dau... 5000 de zupi? E bine?

#13
Am o idee traznita rau, asa ca daca nu va convine ideea sau este nebuna, puteti sa-mi dati un sut stiti voi unde sau altceva. Iata ideea-intrebare : Nu poate exista si un shop de vraji spre exemplu ? 39
[Imagine: shaiyalight.png]

#14
22Ideea nu e rea deloc 39
E chiar foarte buna... Ai sugestii de ce vraji am putea pune?

#15
Ar putea sa fie vraji din Harry Potter. Oricum de vrajile din Harry Potter ma pot ocupa chiar eu. Nu am un plan bine pus la punct, dar as putea sa ma pun la punct. Este alegerea ta. Cum decizi tu.
[Imagine: shaiyalight.png]

#16
Pai... eu nu am deloc idei 4
Daca imi dai o lista de vraji,o adaug in shop cu prima ocazie

#17
Cele mai des intalnite vraji din celebrul Harry Potter sunt :

Accio = vraja pentru aducerea unui obiect
Alohomora = vraja folosita pentru a deschide usile inchise, incuiate
Expelliarmus = vraja de dezarmare
Lumos = vraja prin care varful baghetei unui vrajitor se aprinde
Wingardium Leviosa = vraja care face obiectele sa leviteze (sa pluteasca)

Acestea sunt cele mai dese vraji utilzate in Harry Potter. Cei care au vazut unul sau toate filmele seriei isi poate da seama ca nu mint.

Si acum, sa ma opreasca cineva : Pot pune si potiuni diverse. Si mai pot adauga vraji, dar imi trebuie ceva timp ca sa le traduc din engleza in romana si sa le selectez pe cele mai bune.

Deci cum vi se pare ideea pana acum ? [/b]
[Imagine: shaiyalight.png]

#18
O idee foarte buna. Si da poti adauga in lista si potiuni si abia astept a 2-a lista cu vraji. Poate asa imi mai vine inspiratia pentru RPG-uri Smile

#19
Am adaugat vrajile ^^
Daca mai aveti sugestii... va ascult 4

#20
Asa cum am mai spus, repet : sa ma opreasca cineva 20

Aceste vraji le am dintr-un joc. Explicatiile la ele sunt din imaginatia mea vasta. Iata-le :

Infectum reddere = Originea ei se pierde în negura timpului. Odată rostită, asupra duşmanului se lăsa o cantitate de energie neagră uriaşă, ce-l învăluia asemenea unei pelerine, ce îl strângea ca într-o menghină.
Nox infernalis = Cea mai puternică vrajă din magia neagră. Putea elimina duşmanul doar prin simpla rostire a ei.
Mens insania = Vrajă de vindecare. Era foarte puternică şi necesita o cantitate mare de energie pentru a-şi face efectul.
Torqueo = Vrajă de „chemare” a focului. Acesta apărea sub formă de torţe aprinse şi ardea duşmanul, acestuia fiindu-i imposibil să scape din ghearele acelui foc. Era un foc păgân, despre care se spunea că fusese odinioară încarnarea unei femei.
Incuria ignis = O vrajă de apărare. Folosită nepotrivit este doar o banală vrajă de dragoste.
[Imagine: shaiyalight.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)