Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Puterile Ebisawei

#1
Capitolul 1
Era o dimineata insorita in Japonia.Soarele isi cobora razele sale blande peste toate casele din zona,pasarelele cantau un cantec armonios iar florile de cires se desprindeau de pe crengile copaciilor imprastiind o mireasma placuta.Intr-o casa foarte lucsoasa statea o fata de 16 ani dormind intr-un pat cu asternuturi albe ca neaua.Aceasta avea parul negru lung pana la fund,ochii ii erau negri ca cel mai intunecat abis iar buzele puteau fi confundate cu niste trandafiri.Aceasta se afla in dulcea tar a viselor unde visa ca se casatoreste cu baiatul viselor sale Arinori Dan .Dar acel vis minunat a fost intrerupt de catre sunetul ceasului sacaietor al ei.Aceasta il lua si il arunca intr-un perete unde se sparse si peretele crapase.
-Sa-ti fie tie invatatura de minte sa ma mai trezesti din visele mele.spuse aceasta enervata la culme
Numele ei era Akame Ebisawa.Parintii ei i-au murit din cauza unei avalansei din Antartica la 10 ani si i-a ramas mostenire casa si o avere.Aceasta se duse la baie unde isi facu treburile de zi cu zi apoi se duse in dulap de unde isi alesese o rochie roz.In picioare isi lua o pereche de sandale albe iar parul si-l prinse in 2 cozi, cu doua panglici.Cobora scarile de la etaj si ajunse in bucatarie unde incepu sa isi pregateasca micul dejun.Dupa ce termina de mancat isi lua ghiozdanul si a plecat spre scoala.Ajunsa acolo o fata cu parul albastru si ochii ii avea de culoarea negri se indrepta catre fata cu parul care ii spune:
-Ce faci Ebisawa?
-Bine Ayaka.
Dar nu vorbi mult si Ebisawa il zari pe Arinori Dan.BAiatul de care ii placea foarte mult.Ochii i se schimbase-ra in niste inimioare iar Ayaka o zgaltia intruna dar fara succes tot in transa se afla.
-PAMANTUL CATRE EBISAWA!!!!
Iar aceasta primi o palma din partea lui Ayaka sa se trezeasca la realitate.
-AU!!!Pentru ce a fost asta? spuse Ebisawa mangaindu-si obrazul lovit
-Pentru ca te uitai intruna la printul tau Dan.
Aceasta rosi punadu-si o mana la ceafa.Clopotelul suna semn ca elevii trebuie sa intre in clasa.Ebisawa se aseza in a doua banca din randul din mijloc asteptandu-l pe Dan pentru ca statea langa ea.Dan era un baiat cu parul blond si ochii ii erau de un albastru minunat.Acesta sosi si se aseza langa ea.In acel moment Ebisawa incepu sa inrosasca.Da ii spune:
-Buna Ebisawa!Ce faci?intreba acesta cu un zambet fermecator ce te putea lasa fara glas
''Nici nu stiu ce sa zic"isi spusese in sinea ei
-Te simti bine Ebisawa?
-D...da spusese aceasta cu capul jos
-Sigur?
-D..da
Peste cateva clipe intra un profesorul cu parul negru si ochii verzi.
-Elevi,astazi nu veti face ore pentru ca am fost solicitati la o sedinta.Puteti pleca acasa.
Toti elevii erau foarte fericiti la aflarea vestei.Se ridicara din banci si au inceput sa o ia la goana.Ebisawa parasi usor clasa si pleca din scoala.Pe drum un fum isi facu aparitia un fum ce a facut-o sa lesine pe Ebisawa.Trei mascati o luara de acolo aducand-o intr-o cabana parasita.Aceasta se trezi si vazu ca e legata la maini si picioare si la gura.Isi facu si aparitia cei 3 mascati dupa care unul dintre ei spun:
-In sfarsit te-am gasit.
-In sfarsit am gasit-o pe cea care va distruge lumea.spuse al doilea mascat
Fata se mira si se indreba de ce au spus asta.Uni dintre cei doi mascati isi dadura mastile jos facandu-si aparitia fetelor lor.FAta ramasese socata.Erau chiar parintii ei.
-Dai jos catusul.spuse al treilea mascat
Si il dara jos chiar de mama sa.
-Dar nu inteleg,unchiul meu a fost cel care mi-a spus ca ati murit.
-Ei bine nu e adevarat.Ne-am inscenat moartea pentru am putea ca intr-o zi sa te rapim si sa te omoram chiar maine pentru seara pentru ca este luna plina.
-Dar de ce vreti sa ma omorati?

#2
Capitolul 2
-Dar de ce vreti sa ma omorati?spuse aceasta plangand
-Pentru ca tu te-ai nascut cu niste puteri ce poti distruge lumea.spuse al treilea mascat
-Voi sunteti parintii mei si nu mi-ati face asta.
-Gresit.Noi nu suntem parintii tai.Suntem cei adoptivi.spuse mama
-Pe tine te-a nascut Akane Arisa care a fost ucisa de catre tatal tau Akane Akaike pentru puterile sale.spuse tatal
Pupilele fetei se micsorase si din ele iesi siroaie de lacrimi ce ii uda obrajii blajini.
-Dupa ce iti omora mama vroia sa te omoare si pe tine dar bunica ta Akane Hana te-a luat pe sub ascuns si te-a dus la un camin pentru copii sperand ca vei scapa.Tu faci parte din clanul Akane.Se spune ca cine omoara singurul copil din clanul Akane nu ca va primi puterile acestuia,ci si nemurire.IAr tu esti singurul copil al carui destin e sa moara.spuse mama ranjind diabolic
-Ce s-a intamplat cu tatal meu?
-Mai degraba cu tot clanul tau.Toti au murit arsi de vii,de catre noi.spuse al treilea mascat
Fata incepu sa planga.Dar dintr-o data ochii i se schimbase.Ii devenira rosi ca sangele.Ii aparura niste colti impreuna cu o sabie.Aceasta isi folosi sabia pentru a rupe legaturile si se indrepta cu viteza uimitoare catre tatal acesteia.Reusi sa ii taie capul.Aceasta incepu sa ii manance sangele.Cei doi ramasi ingroziti fugira cat ii mai tineau picioarele.Si au reusit sa scape.Fata incepu sa isi revina.Vazand ce a facut ramasese ingrozita.Dupa care spuse:
-Ce am facut?Am ajuns sa omor?spuse aceasta plangand
Si a a fugit cat de repede a putut cu lacrimile in ochi.Ajunsa acasa se duse si se spala de sange dupa care se puse in pat unde adormi.In vis a aparut ea, tatal si mama.Vedea cum mama ii era ucisa cu sange rece de catre tatal ei.Vedea cum bunica sa o lua ducand-o la camin,si mai vedea cum membrii din clan era arsi de vi chiar de parintii ei adoptivi,vedea cadrevele imprastiate prin case pline de arsuri.Nemaisuportand sa asiste la asa ceva se trezi repede.

[edit mely][ fara dublu posting

#3
Mi s-a parut cam grabita actiunea. Cel putin, nu prea am vazut expresii ... in al doilea capitol ...Si tot in al doilea capitol abia ai descris ce simtea ea : durere, vina, bucurie,... Puteai sa detaliezi mai pe larg.
Ideea mi se pare interesanta, dar grabesti actiunea, cum am mai zis. Cand ea isi ucide tatal, puteai sa descrii efectele: sunt doar 5 randuri despre momentul in care isi foloseste puterile si isi ucide tatal. Atat :(
Detaliaza sentimentele : aspectul incaperilor... Ma rog. Astept continuarea :d
See ya! :*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)