Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pur si simplu nu pot !!

#11
"You got no business questioning a thang"

#12
Nu cred ca se poate vorbi de lucruri pe care nu putem sa le facem. De exemplu, in cazul meu, atunci cand zic ca "nu pot", de fapt vreau sa spun ca ori detest acele activitati atat de mult incat nu vreau sa ma ocup de aceastea , ori ca sunt prea trandav pentru a ma obosi sa insist mai departe pentru a progresa 10. De exemplu desenul, de mult timp tot doresc sa invat sa desenez, dar mereu gasesc cate o scuza sa nu ma apuc, ba ca stiu ca nu am talent, ba ca nu am destula imaginatie, insa adevarul este de fapt altul si m-as minti singur, daca nu as recunoaste asta. Desigur, aici ma refer la chestiuni ce tin strict de propria persoana si nu de bani, statut social sau mai stiu eu ce alte lucruri care ne pot impiedica sa ne realizam visul. Atata timp cat esti perseverent si ai vointa necesara, eu zic ca nimic nu este imposibil, daca chiar iti propui sa realizezi ceva.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#13

#14
Stiti ca singurul truc al gatitului este sa nu fii retardat si sa stai naibii langa oala, nu?
"Nu pot sa gatesc"...ce aberatie. Ia o reteta, urmeaz-o, stai acolo si gata, ai gatit. Nu-i atat de complicat.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#15

#16
Nu pot sa ma las de cafea. Nu pot, dude, nu pot. Vreau sa spun, cafea. Ma refer la cafea. Nu la zat cu apa, asa cum o beau majoritatea. Cafeaua a devenit pentru mine... oare cu ce pot sa o compar, nu stiu. E mai mult decat dependenta. Nu tremur si imi dau ochii peste cap daca nu beau. E o dragoste. M-am indragostit de ea. Interesant...
Nu pot sa ma apuc de teme decat pe ultima suta. Chiar daca stiu ca o sa platesc pentru asta. Nu pot sa nu fiu sarcastica. Chiar daca uneori nu atunci cand e momentul potrivit. Nu pot sa nu explodez de pasiune daca ajung la un subiect care imi place. Nu pot sa gatesc. Am incercat odata sa fac pilaf si nu stiu ce naiba am facut, s-a umflat apa sau ce, am distrus aragazul. Nu pot sa tin minte chestii copilaresti, ceva simplu de amintit. Uit, tot uit. Nu pot sa nu ador pisicile. Nu pot decat sa rad pentru cinci-zece minute fara sa ma opresc atunci cand eu/altcineva spune o gluma tampita. Like, toti s-au oprit din ras si eu continui pana cand primesc priviri ciudate din jur. Nu pot sa imi tin gura in general.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)