Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prostioare.

#1
Pai nu sunt eu cine stie ce artist in poze dar o sa incerc si o sa pun cateva poze. Stiu ca nu am talent dar chiar imi place sa fotografiez. Astept critici, muulte muulte critici.
PS: In unele poze am uitat sa scot data si timpul -_-"

Salt
Green
Nu are nume

Atat deocamdata, astept critici
[Imagine: tumblr_lo5abxicnP1qindnxo1_500.gif]

#2
Edit: Imi pare rau pentru micul incident Ang. voi fi mai atenta data viitoare promit (a).

Sa vedem pozele.

Prima poza, mi luat ceva sa imi dau seama ce este, poi m-am pris intr-un final, ma tem ca nu se prea intelege ce este, ata ne cam deruta pe toti, puteai sa o faci din alt unchi daca era asa se vedea mai clar (nu ca si eu as fi o experta in poze X_X)

A doua poza, imi place mult cum este, foarte multa verdeata, desii aparatul nu trebuia sal inclini atat de tare, astfel incat sa fie aproape cu susul in jos.

Iar l-a a treia poza este foarte frumoasa, daca tinei aparatul drept iesea super.

Sper ca nu te superi pe ceea ce am zis, ineleg ca ai uitat sa scoti data si timpul, dar data viitoatre nu mai uita 3

Cam atat asteptam si alte poze din parte ta Smile

#3
Stewie from Family Guy wus right: Orice persoană cu un aparat în mână se consideră fotograf.

First: @Pantera ~periculoasa, Elyy: Ce aţi spus voi acolo puteaţi spune la profil. Alea nu se pot numi comentarii. Editaţi posturile şi scrieţi o părere mai elaborată, măcar 3 rânduri, dacă o critică/un sfat e imposibil/ă.

Aşa, să vedem. Prima dată trebuie să înveţi să ţii aparatul drept în mână [sau telefonul, mă rog]. Dacă îl înclini nu iese poza mai bine, sincer. Nu faci decât să ne faci să ne rotim capetele şi să ne punem în diferite poziţii ca să putem privi fotografia cu atenţie.
Când faci o fotografie trebuie să te gândeşti ce ar exprima fotografia respectivă celorlalte persoane [mai ales că ţi-ai făcut publice fotografiile, dacă le ţineai într-un folder unde le vedeai doar tu, înţelegeam, exprimă ceva pentru tine]. De exemplu, prima poză mie nu îmi exprimă nimci, ţie ce îţi exprimă ? Am înţeles conceptul, dar nu poţi face artă din orice găseşti prin casă. În partea de sus, dreapta e mult prea pronunţat blur-ul.

Scoate data. Pozele cu data afişată pe ele nu sunt prea 'estetice'.

A doua poză ar fi chiar reuşită, dacă ai fi ţinut aparatul drept şi ai fi luat-o din alt unghi. Şi contrastul îţi cam scoate ochii, e prea mult verde, dar poate s-ar fi schimbat situaţia dacă era aparatul în altă poziţie.

La a treia poză, aceeaşi poveste şi e mult prea luminată în stânga sus.

Sper să ţii cont de sfaturile mele. Dacă vrei, dacă nu...pe mine mă lasă rece oricum. 21 eu am încercat doar să ajut.

Spor la fotografiat şi multă imaginaţie!

Xoxo, Ang.
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)