Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Propozitia dezordonata

#1
Un joc nou..nu l-am mai vazut pe aici si sper sa va placa..am verificat si nu am vazut sa mai existe ceva identic, dar daca e vreo problema va rog sa faceti ceea ce trebuie. Regulile sunt urmatoarele: un user se gandeste la o propozitie si o scrie, dar nu asa cum trebuie, ci punand cuvintele si semnele de punctuatie in alta ordine, adica sa iasa o propozitie dezordonata. Urmatorul user trebuie sa scrie acea propozitie corect, sau asa cum crede ca suna mai bine. [nu trebuie neaparat sa fie exact asa cum s-a gandit cel de dinainte, ca doar nu putem citi gandurile. e ok si daca e alta ordine, doar sa sune bine si sa aiba sens]
Exemplu:
1: am fost trecuta la mare . si vara m-am distrat
2: Vara trecuta am fost la mare si m-am distrat
next: de vara sa vina astept . vacanta
3: Astept sa vina vacanta de vara.
next: si asa mai departe..

Sper ca ati inteles ideea.
Sa incep eu: e de primavara . scurta vacanta
[center][Imagine: Orochimaru-tongue.gif][/center]
[center]大蛇丸[/center]

#2
S-P-A-M

Macar daca puneai regula sa spuna daca propozitia este adevarata si de ce. >.>

On: Nu am

#3
Regula noua la acest joc.
Pe langa faptul ca propozitiile vor fi ceva mai lung....se va argumenta(asa cum a spus si yulobo), daca este adevarata sau nu.

#4
Afara e atat de frig, incat apa cristalina a inghetat si zapada s-a depus peste masini. 4
Acum, sa argumentez daca propozitia este adevarata. Pai este adevarata deoarece din cauza frigului picaturile de apa din atmosfera care cad pe pamant se transforma in fulgi de zapada, iar apa ingheata la temperatura de sub zero grade. Si inca ceva, zapada poate sa cada pe masini, atata timp cat ele se afla in parcare sau pe sosea, si nu in garaj.

bun, next: cartofi , cumparat ingropa spatiala Anca scopul papusa si-a o de pentru ei naveta cu a. 4
Hetalia

Sa fii deschis nu inseamna sa fii receptiv la ce iti place tie, ci la ce este bine, atfel te numesti "om cu prejudecati", eticheta pe care oamenii din ziua de azi o pun numai celor demodati, dar nu se vad pe ei...

#5
Anca si-a cumparat cartofi cu scopul de a ingropa naveta spatiala pt papusa ei
DC : ca e sadica nebuna si vrea da le pastreze pana va implini 100 de ani
next nu Cimitir , 100, bag , speranta voi daca traiesc, groapa ani dar muri




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)