Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Privind lumea printr-un obiectiv

#1
O, ce ma bucur ca avem un topic pentru poze. Bineinteles imi place sa fac poze (cui nu-i place), chiar daca nu am cine stie ce talent si nici o camera prea faina. Poate nu stiu eu s-o folosesc (in cazul asta, shame on me :blushingSmile
Edit: Toate pozele sunt facut cu Asta. Not the best camera in the world.

Astea-s dupa mine cele mai bune poze pe care le-am facut.
Turnul Effel
Rau de munte
Margareta
Vedere din Turnul Effel
Crin
Floricica
Pizza (silly, i know)
Raindrops
Catredala Sacre-Coeur
Raindrops 2


Ajunge pentru azi. N-am folosit photoshop-ul pe niciuna din poze (nu stiu de ce am simtit nevoia sa precizez asta). Pareri?
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#2
Unia...nu cumva albumul Sonata Arctica? Şi Kamelot...plănuiesc să ascult, am auzit vreo două piese. Nu cumva eşti o rock maniacă, aşa ca mine? Oricum, aici e vorba despre poze, so :

Turnul Effel : Foarte bun unghiul din care ai pozat, deşi poza e cam întunecată
Râu de munte : Ţi-a ieşit foarte bine poza, se vede că ştii să foloseşti aparatul ăla. Îmi place foarte mult ideea, deşi nu prea se vede transluciditatea apei.
Margareta : Ţi-a ieşit bine poza, e clară, dar puţin întunecată. Oricum, ideea e foarte bună, florile mereu vor da bine pe sticlă!
Vedere din turnul Effel : O poză foarte bună, ai putea să faci o vedere cu ea Smile. Îmi place raza acea de lumină care trece prin mijlocul pozei, dă foarte bine.
Crin : Culorile sunt superbe, dar aceeaşi problemă, luminozitatea. Unghiul este foarte bun, poza este clasică.
Floricica : Foarte bine făcută poza, în sfârşit o floare luminată bine (presupun că erai afară). Arată foarte bine, poate un pic neclară.
Pizza : Mi-ai făcut poftă...21 Foarte interesantă poza, originală idea cu tacâmurile. POate un pic cam întuneric, dar îmi place ideeeea. (yummy?)
Raindrops : Ador ideea, mereau mi-au plăcut pozele de genul ăsta. Poza este foarte bine făcută, dar se vede că nu foloseşti deloc photoshop 10.
Catredala Sacre-Coeur : Foarte bun unghiul, toată lumea din zonă dă pozei un touch aglomerat, ceea ce personal îmi place. Claritatea este ok, plus că se vede foarte bine cerul.
Raindrops 2 : Chiar mai bună decât prima poză, claritatea este mult mai ok. Îmi place unghiul ales, punctează bine poza.

ÃŽn mare, ai poze destul de reuÅŸite. Ideile sunt simple, clasice, poate revii cu ceva mai original. Dar oricum, este foarte bine ÅŸi aÅŸa ÅŸi aÅŸtept alte poze!

#3
Mersi Sayuuki pentru comentariu. Da, ascult Sonata Arctica si imi place foarte mult, iar Kamelot, sa asculti, merita. Da, sunt o rokerita inraita.

Ceva poze pe care le-am facut acum o saptamana...cand era inca vacanta 2
Eu. Nu prea stiu cum s-o denumesc, am facut-o ca sa am un avatar mai interesant pe mess. Totusi a iesit mai bine decat ma asteptam.
See the world Ceasul meu de birou priveste pe fereastra.
Time Tot ceasul meu verde.
Poison. De fapt e detergent lichid.
Splash in the sink. Am facut-o in timp ce spalam sticla de mai sus.
Similarity. Cred ca toata lumea stie unde am facut-o.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#4
New pics. Doar plictiseala si o zi ploioasa.

Memories Pe asta am editat-o pentru ca arata groznic naturala. Nu avea deloc ceva misterios, lumina era prea puternica si peretii portocali nu prea se potriveau cu restul. Si, da,eu sunt in poza aia.

Bad Luck Ma gandeam la faza aia din desene animate cand un personaj e urmarit peste tot de un nor de furtuna, adica are ghinion sau a fost blestemat.

Raindrops Nimic special.

Edit: M-am jucat putin cu contrastul lui Similarity. Evident nu ma pricep si cred ca e un fail, dar arata un pic mai bine ca originalul.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#5
New pics ^^ Aveam camera la mine cand ma intorceam de la scoala.
City Life
Stormy Clouds Am mai inchis contrastul in phtosop.
Urban River Bega.
Cathedral Catredala Mitropolitana
Enjoy and comment ^^
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#6
Niciun comment. Nu-i nimic, nu ma supar. As vrea totusi sa vad daca pozele mele sunt bune de ceva asa ca va rog sa si scrieti doua cuvinte daca tot va uitati peste ele.
Week-end-ul trecut am fost la Garana cu clasa. Evident ca am facut cateva poze. Hope you like them.

My best freind
Valiug
Ramuri de maces
Singuratate
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#7
Bună. Frumoase pozele, voi spune câte ceva doar despre cele din ultimile 3 posturi ale tale! Lenea asta -_-'

1. Memories ~ E artistic, îmi place cum ţi-ai prins părut, lănţişorul, perdeaua şi faptul că e alb-negru.
2. Raindrop ~ Super, ai folosit macro, nu-i aşa ? Aw, cât ador macro 8
3. Ce super, în drum spre casă. În ce oraş eşti ? ^^ - Ştiu, sigur ai la profil, dar trebuie să spun ceva, right ?
4. My best friend. Telefonul ? =] Arată bine, still.
5. Lake. Super, parcă ar fi Dunărea doar că mai curată. Ai prins super poza, frumoase valuri şi ce superb e acea... um, chestie colorată/ lumină sau ce-o fi.
6. Branches. Frumos, macro din nou 15
7. Solitude. Ce copac! Ar fi arătat mai bine toamna sau primăvara, dar tot e cool.

În fine, îmi plac mult pozele. Nu înţeleg de ce nu ai comentarii.
Still, când mai pui anunţă-mă şi pe mine ca să trec pe aici.
Åži da, pozele tale sunt bune 15
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)