Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prima incercare

#1
Hey^^Am aparut si eu p`aici cu GFX nu is cine stie ce dar is primele facute9
[Imagine: GFX6.jpg]
-[Primul facut mi se pare prea incarcat...]
[Imagine: gif5.jpg]
-[Nu am ce spune se vede....cat de oribil poate sa fie]
[Imagine: GFX3.jpg]
-[culorile parca is prea deschise...]
[Imagine: GFX4.jpg]
-[...]
[Imagine: GfX1.jpg]
-[singurul pik mai reusit parca]
[Imagine: Gfx7.jpg]
-[asta imi place cel mai mult]
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"

#2
Hellow, am trecut si eu pe aici sa comentez ^^

Primul lucru, sa iti pun cateva intrebari: Dupa tine, ce inseamna GFX? si Ce program folosesti?

Dupa mentalitatea mea, critic astfel: lasa textul deoparte daca nu te pricepi sa il asezi in lucrare, si sa alegi de asemenea fontul/marimea/culorile. Lucrarile sunt prea incarcate, fara nici un sens, si prea mari in dimensiune. Pe viitor, redimensioneaza imaginile alea, caci de multe ori la asta se refera in mica parte atunci cand faci o lucrare, fiindca dupa cum vezi in lucrarea ta [a 3-a] e prea aproape/prea mare si strica tot aspectul, si nu arata deloc frumos, nu ca in rest arata bine, e si prea luminata si prea incarcata. Nu incarca lucrarea cu cate personaje iti sare tie prin cap, foloseste una si cu cap, si de asemenea, incearca sa te limitezi la brushuri/texturi/c4d's. Recunosc, ultima e bine lucrata, stii sa folosesti pen tool [daca aia ai folosit] insa incearca sa folosesti niste turoriale, fiindca nu strica, crede-ma.

Altceva, nu stiu ce sa iti mai zic, asa ca astept sa vad ce idei mai pui in practica.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
@Alysu Tks pt compupic stiu ca nu ma pricep dar vreau sa invat si deaia incerc sa caut cat mai multe tutoriale pana imi intra cva in capul asta sec:]]
Totusi m`am riscat sa fak unul nou:]] Tot esec dar mg XD
[Imagine: PoPAngel.jpg]
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"

#4
Iar am trecut pe aici. Am vazut ca nu mi-ai raspuns la intrebari, asa ca ignor partea aia, banuiesc ca e greu de scris ce program folosesti. Enfin, referitor la lucrare.
Personajul nu e bine incadrat in lucrare, fundalul cam daunator la ochi, textul de sus si jos - mai bine fara decat cu ele - si cam atat. Sincer nu e mare lucru la lucrare, doar faptul ca textele sunt prost pozitionate plus ca marimea lor e prea mare, atrage atentia si fundalul, normal, care lasa de dorit.

Astept sa vad ce mai inventezi/faci si cauta tutoriale.

ps: la ora asta nu prea am multe de zis -.-" asa ca sorry de postul scurt.

[edit]Nici o problema. Banuiam ca folosesti ps, dar si gimp-ul e bun, asa ca spor la treaba.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Heh da iartama iartama sincer imi pare rau ca am uitat sa iti spun faza cu intrebarile9 sper ca n ute`ai suparat pe mine45is si eu mica21programul folosit ii gimp si mai folosesc dar sunt doar la inceput photo shop`ul4
Ps:Iti multumesc din suflet pt comuri chiar daca nu is prea incurajatoare ma ajuta sa ma mai perfectionez ceea ce incerc sa fac4
Revin incurand cu noul GFX care sper din tot sufletu sa fie ami reusit4
[Imagine: singa-1.png]
._. OMFG ._. C0caaa!na IsS` [On] -_-"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  しずき の 芸術 [a.k.a. Dezastre de primă cla Physalis 2 2.197 29-01-2010, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Mimisor


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)