Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prezentare

#1
Inainte de toate, tin sa salut pe toti cei ce vor citi sau nu vor citi aceasta prezentare.
Scopul ei este ambiguu, din moment ce nu voi spune foarte multe despre mine si voi lasa sa vorbeasca preferintele mele pentru mine, astfel acordandu-va oportunitatea de a va face chiar voi o imagine despre mine, asta fara sa vin eu cu una selfmade, perfectionata superficial pana la ultima bucatica.

Sincer, prefer sa nu imi dezvalui sexul, consider ca este total irelevant, la fel cum este si prenumele, de altfel. Voi ramane Hakenkreuz, un nume pe care l-am ales aleatoriu dintre cele preferate. Va pot spune doar ca am 19 ani si ca am dezvoltat in aproape zece ani un sentiment aparte fata de lumea anime pe care imi place sa o cercetez si sa o recercetez in fiecare zi.
Nu sunt o persoana foarte sociabila, dar imi place sa imi dezvolt ideile, chiar daca s-ar putea sa o fac in mod arogant. Ma puteti percepe prin mesajul acesta cum doriti, orice idee pe care v-o formati va fi strans legata de realitate, deoarece eu nu merg intr-o singura directie.

Revenind la partea legata de anime, am o pasiune pentru genul psihologic, imi place in general orice anime are capacitatea de a lasa loc vast de interpretare si nu imi plac deloc povestile oferite pe tava. Tocmai de asta, printre seriile anime preferate se regasesc nume precum Death Note ( pe care l-am urmarit de mai bine de zece ori si pe care l-am analizat in detaliu cu fiecare ocazie aparuta ), Texhnolyze ( un alt anime profund, urmarit de curand dar care m-a impresionat ), Kara no Kyoukai ( datorita multitudinii de simboluri care ma trimiteau subtil catre diverse ramuri ale realitatii ), Monster ( pentru povestea geniala spusa si pentru caracterele profund conturate ), Ergo Proxy si chiar Ghost in the shell: Stand Alone Complex.
Am urm?rit multe serii, recunosc, dar acestea m-au marcat in mod special.

As putea spune mai multe despre preferintele mele, dar las loc de intrebari pentru a nu scrie un mesaj chinuitor de lung.
Am venit in aceasta comunitate pentru a imi impartasi opiniile despre anime si nu numai, pentru a cunoaste persoane pe care sa le pot considera interesante si pentru a reusi cumva sa pot termina in sfarsit o prezentare fara final.
Monuments burn into moments.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Hakenkreuz!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Scop ambiguu asta e clar, fiindca nu inteleg cam care e faza cu a fii tipa misterioasa si face lucrurile atat de complicate. Si stiu ca esti tipa. No point in denying it. Mai ales dupa felul in care scrii, dar si din alte surse (nu esti prima care nu stie cam ce gen e).

Scuze pentru primirea un pic nepoliticoasa, dar nu prea apreciez oamenii care se ascund dupa deget.

Sa schimbam foaia, bine ai venit, chiar avem nevoie de oameni prin comunitate care mai stiu ce e aia anime, in afara de Naruto, Bleach si DN. Spor la postat, nu o sa te mai intreb chestii ca dupa prezentare nu prea vad rostul. Poate ceilalti doi admini sunt mai curiosi ^.^

Si daca tot iti plac anime-urile psihologice, incearca Serial Experiments Lain, e mult mai bun decat DN (desi sunt povesti diferite), care e overrated. Try Paprika too.


EDIT: Dude, we're admins. A bit of an e-mail here, a bit of facebook, a bit of IP track. All that. You're a girl, and I can bet that from Iasi too.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4
@Lia multumesc ca esti pe mess slash ma ajuti cu grafica slash facem si noi ceva la site full stop

@Hakenkreuz Da, scrii ca o tipa. Anyway, bun venit pe aici si spor la postat, in caz ca ai de gand sa faci si asta (unlike the other hundred new members I've welcomed here lately). Pentru rant/probleme/idei/chestii ma gasesti aici pe privat si pe mess. Have fun exploring.
[Imagine: tumblr_m0b1jsILTh1qg582mo1_r1_500.gif]

#5
Multumesc de primire.
Hmm, daca sunt sau nu fata, probabil vor afla persoanele care incearca sa ma cunoasca. Pana la urma, la prima vedere toti ne ascundem in spatele cuvintelor si in spatele unui nume... asta pana la un anumit moment dat.

Si Serial Experiments Lain, da, am inceput sa il urmaresc saptamanile trecute dar progresez cu dificultate deoarece am acceptat sa il urmaresc in varianta tradusa de un bun prieten. Insa mi-a lasat pana in prezent o impresie placuta, sper sa ramana asa.
Monuments burn into moments.

#6
Hello there. Bun venit pe forum. Sper sa ramai pe forum, sa postezi si daca nu gasesti un topic bun sa ne imbogatesti biblioteca de animeuri.

Intrebari nu am pentru ca ce vreau sa stiu se va vedea din posturi. Am insa o recomandare: Legend of the Galactic Heroes. S-ar putea sa iti placa.

Have fun, be active 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  prezentare UnicornZombie 5 2.866 20-08-2014, 11:20 AM
Ultimul răspuns: UnicornZombie
  *Prezentare fara titlu* Diana_Alexa 5 2.977 01-12-2013, 11:58 AM
Ultimul răspuns: Diana_Alexa
  prezentare sorynyk 3 2.261 30-06-2011, 01:08 AM
Ultimul răspuns: Mizantropul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)