Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prejudecatile

#11
Hai sa deshidem un subiect nou aici la prejudecati... un subiect nou, de acum o saptamana. sau mai bine sa analizam o comparatie.

Toti membrii zup stiu ca am primit ban pe chat... Credeti ca Sy are / a avut prejudecata, cand a dat ban ? Credeti ca sa informat inainte de a-mi da ban ?

Putem sa spunem ca fenomenul de prejudecata vine si in randul oamenilor care au acelasi hobby. Cred ca unii care prejudeca o fac din motiv de gelozie, dar fara sa si dea seama. Sau o mai fac din cauza zvonurilor "am auzit, ca e redus mintal... se uita la anime".

Oricum, o mai spun inca odata si noi prejudecam la randul nostru (ex: tigani, aurolaci, manelari) si ma e prejudecata vice versa, adica prejudecam pe cel care ne-a prejudecat.

#12
Da....poate ca ai dreptate...E trist ca nici intre noi nu exista pace si intelegere! 2
Fiind cea mai mare de aici,adica banuiesc asta(si ma refer la varsta!) ar trebui sa trag un semnal de alarma!!
Fratilor! Sunt destui care au ceva cu noi! Hai sa facem un efort sa ne intelegem cu totii!!! Nu cred ca e asa de greu!! Adica nu la modul sa lesinam unul dupa altul,dar macar acolo....un pic de toleranta!!!
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)