Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Preferinte

#1
Ce fel de animeuri preferati? 10

Din cauza ca primul meu anime in adevaratul sens al cuvantului a fost Yu Yu Hakusho [shounen si fantasy si actiune xD] ,acum nu pot urmari decat anime de acelasi gen . Nu prea suport shoujo ,decat daca nu sunt prea siropoase [aka telenovele] .

Pt mine ,un anime bun trebuie sa fie: gothic ,fantasy si umoristic[optional] . Ca D-gray man ,Majin Tantei Nougami Neuro .

Mai nou ,incep sa urmaresc si unele istorice ,ca Rurouni Kenshin sau Samurai Champloo [inca nu l-am inceput pe ultimul] ,dupa ce am vazut Ayakashi Ayashi la tv ^^ Si desigur,preferer si shounen-ai sau yaoi 71

#2
Well,eu am devenit fana a genului mecha.Nu stiu cum am reusit asta dar in general ma uit la animeuri mecha.Totusi lor li se adauga si cele de aventura si sa nu uitam comediile.Nu cred ca m-as putea uita la un anime daca nu are un pic de umor.Nu conteaza de care,chiar si sadic sa fie ca ptr mine tot haios e XD Dar daca as sta bine sa ma gandesc ma uit la toate genurile de animeuri,exceptie facand cele hentai x.x Mda,imi plac cele yaoi dar sunt foarte pretentioasa cu ele. In orice caz,in fiecare anime sunt incluse mai multe genuri asa ca in final ma uit la cate putin din fiecare gen o.O'
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#3
Eto...eu urmaresc in principiu de toate, shouen(Yami no Matsuei)/shouen-ai(Loveless, Gravitation...)/yaoi(Winter Cicada)/actiune(Naruto, Bleach)/romance(Paradise Kiss)/fiction(Angel Sanctuary).

Faza e ca nu-m i plac yuri/shoujo-ai si hentai!

Nici SF-ul nu-mi displace(Ai no Kusabi).

Desi daca ar fi sa fac un bilant, cele mai multe animeuri vazute au fost yaoi(ma rog...erau foarte scurte, dar asta e)...
[Imagine: sigdn.jpg]

The old bastard left his ties and his suit
A brown box, mothballs and bowling shoes







#4
Mie imi plac aproape toete genurile de animeuri(mai puti yuri,inca nu am urmarit un anime intrg de acest gen dar nici nu cred ca o voi face).In rest sunt o mega fana yaoi(ador animeurile de acest gen).Imi plac deasemenea genurile shouen-ai,romance,actiune,fiction,SF, aventure, comedy , psychological thriller ,horror.In general tote anime-urile de calitae,care au o grafica si o coloana sonora buna si care nu sunt plictisitore(gen "cainele cartof" sau cum ii zicea)

#5
Shonen, actiune, comedie si normal S.F ca doar de-aia sunt anime-uri, nu? sa ne desprindem de lumea noastra, insa nu prea tare ca innebunim.. dar macar sa ne relaxam.
Horror... prea putin, elfen lied si blood, mai mult imi plac filmele horror
Hentai... da, am urmarit, nu pot sa zic, ca sunt pasionat dar totul se poate incerca, nu? macar odata..

Yaoi, Yuri... lol, nu! ca deocamdata sunt normal, n-am innebunit, dar daca ar fi sa aleg, normal ca as alege yuri... dar mai bine deloc.
[center]If you f**k with me, you get burned Smile

Bleach România | Sannins - traduceri manga

[Imagine: webmaster.png]
[/center]

#6
Imi plac aproape toate genurile de anime .. mai ales cele Shonen , Horror , Actiune , Comedie ........ btw si decum a spus si ady_x la Yaoi & Yuri 24 da si eu ma consider inca normala si ca sa pot sa ma uit la asemenea gen tb. sa am si o inclinatie 21 btw nu am im normal .. 10 ...iar genu hentai >__< tb. sa fi putin opse. ca sa te uiti >__< sorry but ... asta este parerea mea ..10 ...iar cele echii nu ma deranjaza

#7
Eu nu am un stil anime de animeuri....eu pur si simplu ma uit la animeul respectiv daca imi place cum e poveste,personajele,grafica,actiunea si alte cele....daca gasesc ca e plictisior nu ma mai uit >.>
Toate genurile sunt faine si de aceea nu am unul preferat....

#8
Animeurile la care m-as uita fara sa ma plictisesc, ar trebui sa fie o combinatie intre horror, mystery, supernatural si shounen-ai. Si bineinteles sa contina si sange...daca nu au sange(cat de putin), nu mai este nici un farmec 4.Oricum, cat timp exista in anime demoni, vampiri, fantome, monstrii sau alte astfel de creaturi, sigur m-as uita.
Apoi un alt gen de anime care imi place ar fi yaoi-ul ( si sunt la fel de normala ca toata lumea, nu am 3 ochi sau vreo inclinatie sexuala deosebita 22).
In schimb urasc genul shoujo.Toate acele chestii dulci, intre adolescenti timizi, mi se pare o mare pierdere de timp.M-am uitat la cateva si ma apuca un somn ingrozitor, asa ca am renuntat.
Si celelalte genuri imi plac, cum ar fi psihologice sau politiste, insa trebuie sa aiba o actiune si o grafica care sa mertie...
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#9
Aş putea spune că-mi plac mai toate genurile- unele mai mult, altele mai puţin.
Totuşi parcă pe primul loc se află mystery- gen din care face parte şi anime-ul meu preferat- deoarece în mare parte eu nu rezist să văd un anime care nu are ceva mister, încurcături şi alte chestii asemănătoare.
Ar mai fi şi comedy- like Hetalia, Ouran High School Host Club- însă doar când am dispoziţia necesară.
She is a living existence of selfishness.


#10
Imi plac toate genurile de anime, depinde foarte mult de povestea animeului, mai mult imi plac animeurile fantesy si echi ( i now, i'm pervert >.>"). Deobicei ma uit la un anime si daca primul episod ii naspa nu ma mai uit. Cum spuneam depinde foarte mult povestea,daca povestea ii interesanta poate fi animeul si horor ( nu imi prea place horor) sau orice am altceva.4
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)