Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Povestea unei pietre

#1
Ah , nici nu stiu ce-ar trebui sa scriu despre mine sau lucruri de genul acesta. Dar am sa incep cu numele , macar sa stiti cum ma numesc, nu? : )
Pentru inceput, eu sunt Teodora Alexandra sau Teo' sau Alii, nu prea-mi pasa cum imi spuneti. Imi este indiferent.

Am saisprezece ani si sunt zodia taur. :"] Pff, urmaresc tot felul de seriale si filme, imi plac foarte mult dramele romance, nu stiu cum sa spun exact, dar deasemenea si horror-ul sau documentarele istorice sunt ok. Urmaresc anime-uri de cativa ani, vreo 2 sau 3 si de un si cateva luni m-am apucat sa citesc manga. ^^ Plus, sunt o inraita a cartior bune, a anotimpului rece - toamna, in special, dar imi place si iarna - , a pieselor de teatru si a iesitului in oras.
Pe langa toate astea, ador sa calatoresc peste tot pe unde pot, ideea de a descoperi cat mai multe locuri si de a vizita cat mai multe orase ma fascineaza. Il ador pe Ashton Kuthcer, ca persoana si ca actor...
Ehh, am un o pisica, Blackie, foarte enervanta si un papagal, Neuro.
Sunt o persoana deschisa, vorbesc mult, imi spun parerea si rar tac, poate atunci cand nu ma simt bine sau ceva de genul. Imi fac repede prieteni - eu una asa cred - , datorita faptului ca nu ma satur niciodata sa rad sau lucruri de genul. Ma impiedic deseori si cad de multe ori, dar nu stiu de ce.
Dar va astept pe voi cu intrebari. ^^

[Imagine: 2-1copia.png][Imagine: 21005242][Imagine: phearts63-by-ceres_wish.png][Imagine: gilbert_yunie_sigh.png]

True, we love life, not because we are used to living, but because
we are used to loving. There is always some madness in love, but
there is also always some reason in madness.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Teo.!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună, Teo ! *huggies*

Bine ai venit pe zup! ^^
Sper să fi activă, să-ţi faci mulţi prieteni/prietene, să te distrezi şi să respecţi regulile. : ) By the way , am văzut că-ţi place toamna. =D Şi cumva, îţi place şi anime-ul Pandora Hearts?
Şi mai am încă o singură întrebare , în ce ţări/oraşe ai călătorit? :"]
Mhmm, welcome again! >:d<

Autumn.

#4
Autumn, bonjour & merci beaucoup pentru întrebările lăsate şi pentru welcome. * merg, în sfârşit, diacriticele! *

Oui, ador toamna. Tot ce ţine de ea, culorile, vremea, lumea, sentimentele pe care le am în perioada respectivă. ^^ Oh, iubesc anime-ul! Şi îl admir pe superbul de Gilbert, pe Ada, Vincent şi Oz. <3
Ăăh, Austria , Marea Britanie şi Elveţia , dar acolo am stat foarte puţin - în jur de 2 , 3 zile -
Merci încă o dată că ai trecut pe-aici, dear Autumn...



[Imagine: 2-1copia.png][Imagine: 21005242][Imagine: phearts63-by-ceres_wish.png][Imagine: gilbert_yunie_sigh.png]

True, we love life, not because we are used to living, but because
we are used to loving. There is always some madness in love, but
there is also always some reason in madness.

#5
Sa curga cu tauri : > Ehe, inca un taur ! : ))
Pai, bine ai venit pe zup, sper sa iti placa forumul si sa te simti bine aici. De asemenea, sper sa ramai mult timp printre noi, deoarece nu toti userii noi o fac T_T. Well, eu sunt Beki, incantata de cunostinta. Sper sa ne mai intersectam pe aici : )).
Mi-a placut mult descrierea ta, se pare ca ne asemanam foarte mult din multe puncte de vedere. De unde esti? Si legat de liceu and other stuff...la ce profil esti?
Alte intrebari...
1. Filme preferate?
2. Carti preferate?
3. Despre muzica...ce genuri iti plac, trupe etc?

Pai cam atat. Inca o data bine ai venit si sper sa te distrezi. Chuu.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#6
Bine ai venit pe AnimeZup, Teodora. Distreaza-te.
postpreascurt
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Yaaa !
Inca o fata, surioara :3. Lollz, ce-i cu mine asa entuziasmata o.o? ... Paii, poate pentru ca ne potrivim la atitudine ^^.. Awwwhug.
Hrhrhrhhrhrhrh, Welcomm , Teo' . smile.
Sa iti faci multi-multi prieteni aici, pe Zup si sa ai miliarde de posturi. >3
Intrebari nu iti pun pentru ca deja te cunosc 5.
Uhm, cam aatat.
8:X
Bui'bu ! pupic
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#8
Dupa nume am crezut ca esti baiat 21)

Willkommen Te0 !!!


Facebook ai ?
Games ceva ?
[Imagine: i1UaYaJ.jpg]
Humans, puzzles.

#9
Bonjour, bonjour. ^^

βεκi, merci beaucoup pentru că ai trecut pe-aici.
Să vedem, am să-ţi răspund la întrebări. :] First , locul unde stau este un miic secret, so srry.
Sunt pe filo-bilingv engleză, deşi îmi place foarte mult şi franceza.
1. The Tourist; The Guardian; Sweet November; Keith; Mr. Nobody; 10 Things I Hate About You;
Cruel Intentions; The Butterfly Effect; Wicker Park; A Walk To Remember, Inception, Dear John; Remember Me; Let me in; Deadline ÅŸ.a.m.d.
2. Sisterhood of the Traveling Pants; The Notebook; Great Expectations; Harry Potter, The Secret, Je L'aimais Ana Gavalda, Reverii de buzunar; August Rush ( + movie ) ; Veronika Decides to Die; The Da Vinci Code ; Rebbeca, P.S. I love you etc.
3. Alternative rock, blues sometimes, jazz, metal - yeah- , indie rock, puţin pop - prea mult strică, muzică clasică - sau cultă o.o" - .
Trupe? Mai târziu, se poate? :3 Acum creierul e gol.

yaoi maniac, thank you. ^^

Yuuki, mulţumesc pentru urări.

Zer0, hăhăhă. Băiat pe naiba, la ultima verificare eram fată. :]]

1. nopes, nu am nevoie de facebook. o.o"
2. Perfect World International; WOW and ma' xbox. : >

Thanks everyone.
[Imagine: 2-1copia.png][Imagine: 21005242][Imagine: phearts63-by-ceres_wish.png][Imagine: gilbert_yunie_sigh.png]

True, we love life, not because we are used to living, but because
we are used to loving. There is always some madness in love, but
there is also always some reason in madness.

#10
Îţi urez doar un călduros bun venit xD întrebările s-au cam epuizat oricum *laugh*
Have a fun here, Teo' :"D




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)