Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Portocaliu


#22
Hellaw! LuLu e aici si e gata de com. hug
Sa incep cu inceputul. Cateva poze [cel putin cele din ultimul post] nu prea au teme interesante. Geamuri, din spatele centralei si cele trei fete [scuze ca zic] dar chiar nu sunt pozate artistic.
Prima, a doua si a patra sunt preferatele mele deoarece ai ales [si nu stiu daca iti dai seama] un unghi al naibi de bun. Incearca ,cand faci o poza, sa scoti in evidenta "personajul principal" ca in "O floare, dar cine stie cum s.o mai numi". Floarea era centrul atractiei iar culorile o incadrau perfect, ii scoteau in evidenta frumusetea " de floare" [asta a sunat ciudat-_-"] Ai un plus de la mine pentru claritatea imaginii. M-ai facut curioasa, cu ce pozezi? Si imi mai place cum cade lumina in pozele tale, incadrand perfect obiectele si aducand o alta aura umbrelor. Si ca sa inchei frumos *pam pam* Esti priceputa si multe dintre poze au iesit bune insa nu mai poza lucruri banale. Nu arata bine.
Astept poze noi si sper sa te ajute cumva criticile mele si daca nu, nu imi lua in seama comm-ul ^^ Zbyehug
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#23
Aici
Ai făcut cea mai mare greşeală posibilă ._. Cum poţi să pui scrisul chiar pe obiectul care ieşea în evidenţă şi făcea totul în fotogafia. Încearcă să elimini din fotografie toate elementele care fură atenţia de la subiect.
Asta. ar fi fost genială dacă nu ar fi fost scrisul ăla gigantic acolo şi piciorul celeilalte fete care apare pe jumătate în cadru şi distruge toată atenţia. Încearcă să foloseşti fonturi la opacitate scăzută chiar dacă le foloseşti mari. Altfel distrage atenţia.
-

#24
Hello :]... Am ajuns si eu pe aici, intr-un sfarsit. Imi plac noile poze, chiar foarte mult. Ti-ai dat interesul pentru ele si chiar s-a vazut. Mi-a placut ca ai avut subiecte destul de interesante de pozat si ai abordat niste teme destul de variate in fotografii, iar unele fotografii pot fi interpretate in mai multe moduri, ceea ce e minunat. Preferatele mele sunt: a3-a, a4-a, a5-a, a8-a si a9-a poza. Unghiurile sunt bune la toate pozele, contrastul este bun, calitatea la fel si imi place faptul ca predomina culorile vii.
Eu iti urez multa bafta cu noile poze si mai astept sa postezi. hug
[Imagine: j5atg3.png]


#25
Mulţam' Lullaby, Lynnule şi Kayla ^_________^.
Încă o fotografie:

http://i1105.photobucket.com/albums/h356...034933.jpg

___________

__________________

[Imagine: Jun0xCa.png]

#26
Helăău. * hugs *
Prima fotografie nu-mi surâde. Trebuia să focalizezi şi, eventual, să foloseşti şi macro pentru a scoate floricica în evidenţă - pentru că asta doreai, nu? -. Calitatea fotografiei s-ar fii îmbunătăţit dacă ai fii focalizat. : - ?. A doua fotografie e atââât de drăguţă - eu ador păsările, sunt obsedată de păsări T_T * laughs * -, chiar îmi place cum a ieşit. Şi umbra aceea care pică aşa şi păsărica, aww, chiar îmi place. A treia fotografie e iarăşi uşor mişcată şi asta strică calitatea fotografiei, din nou macro plus focalizare şi iese poza bine. : )). A treia fotografie e drăguţă, însă tinde spre banal. Poza-n sine e bună, însă cred că puteai încerca şi alte unghiuri să vezi care arată mai bine. În situaţia de faţă fotografia nu-mi inspiră mare lucru. Ultima fotografie-mi place cel mai mult. A ieşit bine, clară şi e frumoasă, cu stropii aceia pe frunze. În fine, ea a ieşit cel mai bine.

AÅŸtept ÅŸi alte fotografii.
Baftăăă, hun' ! hug

#27
[Imagine: Jun0xCa.png]

#28
Hello :] Am trecut si eu pe aici, si mi-am zis ca daca tot nu ai primit inca com, de ce sa nu dau eu unul, avand in vedere ca imi plac mult fotografiile tale. Voi comenta in special aceasta ultima poza. So, let's start:
E interesanta la prima vedere, per ansamblu e o poza destul de buna, doar ca nu prea imi place cum ai focalizat floarea. Puteai sa o pozezi mai de aproape, altfel ar fi fost mai interesanta, zic eu, frunzele alea nu prea dau bine. Claritatea e buna, apreciez asta, luminozitatea si contrastul la fel. So, daca ai fi pozat-o mai de aproape era o poza chiar reusita, dar chiar si asa, per ansamblu, cum am mai spus, e interesanta. So, that's all.
Bafta in continuare si astept noi poze! hug
[Imagine: j5atg3.png]



#30
Lacăt - Îmi pare o fotografie foarte reuşită, îmi place că ai folosit macro (ai folosit, right ? :]]) şi ideea în sine e tare drăguţă, nu cred că am văzut pe Zup vreo poză cu un lacăt, deci chiar a prins bine, pe mine una m-a încântat. Mi-a plăcut, de asemenea, cum te-ai semnat pe ea, acolo în colţ şi fontul e drăguţ.
Trandafiri - Aici aceeaşi chestie de mai sus - faza cu macro -. Ca originalitate nu e ieşită din comun, dar, în mod surprinzător, îmi place mult de tot. Faptul că se văd şi "perişorii" aceia îi dă o notă în plus pozei, cel puţin în ochii mei. Îi dă o tentă de ... mai frumos.
Pantof supra editat - A ieşit bine şi nu mă deranjează nici fundalul, chiar e ok : - ?. Îmi place că e , ca mai sus, fotografiat cu macro şi dă un plus fotografiei - îmi plac nespus de mult pozele făcute cu macro (cel puţin în ultimul timp :]]) -.
O amărâtă pisică - Jur că îmi e milă de mâţa asta : )). Pare aşa mică, prăpădită, necajită and so on, însă i-ai prins foarte bine ochişorii aceia albaştri, deosebiţi. Îmi plac şi mustăcioarele şi tot, ce mai, pisicuţa aia e dulce rău de tot.
Aceeaşi amărâtă pisică - Ca mai sus, pisicuţa e superbă şi ochii ei la fel, dar îmi pare ala tristăă.
Floare galbenă - E destul de neclară fotografia, mi se pare mie sau e o gâzuliţă ceva acolo ? o,o Parcă îmi zâmbeşte, really. :]] Ok, poate e de la febră sau poate nu ştiu, dar dacă fotografia era mai clară şi se vedea ca lumea gândăcelul zâmbăreţ era chiar o fotografie reuşită : ))
Vişine - Asta de-a dreptul îmi place, modul cum razele soarelui se înghesuie printre crengi şi frunze e chiar frumos, iar culoarea fructelor nu e dureroasă or smth. E chiar reuşită.
Floarea portocalie - Şi asta mă încântă. Culoarea florii îmi place până la refuz, sincer, parcă mă calmează. E clară, surprinsă ca lumea, chiar îmi place. :]

Ai idei destul de bune şi faci şi fotografii bune - parcă mai bune decât în alte postări -, deci ai evoluat. :] Ţine-o tot aşa.
Baftă ! hug




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)