Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pokemon

#1
[Imagine: 2615.jpg]

Alt title: Pocket Monsters, Pokémon - Johto League Champions, Pokémon - Master Quest, Pokémon - The Johto Journey, Indigo League, Pokemon Advanced Generation, Pokemon Diamond & Pearl, Pokemon Best Wishes!

Producers: TV Tokyo, Oriental Light and Magic, Viz Media, 4Kids Entertainment, TV Tokyo Music

Genre: Adventure, Comedy, Shounen

Rezumat: Povestea se invarte in jurul lui Ash (Satoshi) si aventurile sale pentru a deveni un Pokemon Master. Mai mult nu cred ca am ce sa va zic. Toata lumea are o idee vaga despre ce este pokemon

Sound: Unele dintre melodiile favorite ale copilarie mele se gasesc in aceasta serie. Nu sunt chiar la curent cu seria animata, dar pot doar sa presupun ca a continuat sa fie la fel de bine

Video: Avand in veder ca seria a inceput in 97 si inca continua grafica a ramas cam la fel, cu imbunatatiri minore in calitate. Cel putin asa am vazut cand m-am mai uitat la filme. Asta nu o face o grafica proasta. Arata bine pentru intervalul de varsta caruia ii este destinat.

Opinie: Este una dintre cele mai mari francize din lume. Putini cred ca sunt cei ce nu au o idee despre pokemon. Referindu-ne special la anime insa, este o serie deosebina ce continua inca dupa 15 ani. Partial din pricina jocurilor, partial sustinandu-le, este unul dintre animeurile ce a trecut in faima internationala fara sa i se considere originea prea mult. Dar este totusi un anime asa ca isi are locul aici
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)