Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pokemon Games

#1
Acest topic e despre jocurile Pokemon in general. Am obs ca sunt cativa jucatori pe aici, ceea ce ma bucura Smile Am cateva subiecte de discutie pe tema asta:

1)De cand jucati Pokemon si parerea personala.
2)Ce ati jucat pana acum, pareri
3)Jocul/generatia preferata
4)Fave player characters, rivals, important npc's (npc=non playing character)
5)Side series: Pokemon Ranger Games, Mustery Dungeon, etc.
6) Pareri despre cea mai noua generatie, si jocurile Black&White.
Cam atat.

In cazul meu...
1)Pai, joc de un an si ceva. Parerea mea este ca sunt niste jocuri extraordinare (and exciting).

2)Am inceput cu LeafGreen...vroiam neaparat sa incep cu regiunea Kanto, din moment ce e preferata mea (am ajuns la concluzia asta dupa ce am inceput sa vad anime-ul). Mi-a placut foarte mult, si ca actiune, grafica, coloana sonora, etc. E jocul meu preferat impreuna cu FireRed (care e cam la fel). Apoi am inceput Emerald, Diamond, Platinum. Emerald-ul mi-a placut foarte mult...nu la fel de mult ca LG, totusi. D si Pt sunt foarte interesante si grafica e mult mai buna, in schimb apar foarte multi legendari si e cam enervant. Iar povestea nue foarte inspirata. Apoi SoulSilver, un joc foarte interesant, mai ales faptul ca pokemonii apar in spatele personajului jucator ^^.
Am inceput si Sapphire, Ruby, Pearl, HeartGold, doar din propria mea curiozitate, dar nu am anjuns prea departe. Si de curand, cand am gasit si eu un emulator potrivit, am inceput jocurile din primele 2 generatii. O fi grafica cam aiurea, dar sunt mult mai fascinante. Cel mai departe am ajuns la Crystal si Yellow.

3) Am mentionat deja ca jocul meu preferat este LeafGreen (si FireRed, dar prefer LG ca e version exclusive pt pokemonul meu preferat, Vulpix.) Generatia preferata ar fi a 3-a. Ar fi fost prima sau a 2-a, daca grafica era mai buna. A 3-a imi place si pt grafica si pt coloana sonora si cam tot ce s-a introdus pe acolo.

4)Player characters...pai asta judec mai mult dupa design. Si cei care imi plac ar fi: Haruka/May, Leaf, Yuuki/Brendan, White, Black (astia 2 chiar nu au nume mai comune ca restu' -_-)
Rivals: Toti! si dintre npc-urile importante nu prea am...poate doar Saturn din Team Galactik

5) Dintre Side Series le joc cam pe toate din Ranger, Mystery Dungeon si mai nou Pokemon Trading Card Game.

6)pai generatia 5-a aduce niste schimbari destul de interesante, in schimb nu imi plac majoritatea noilor pokemoni. Nu mai sunt asa de inspirati si de bine realizati ca cei din celelalte generatii.
[Imagine: robin-1.jpg]

#2
1)De cand jucati Pokemon si parerea personala.

Ohoho, de ... vreo 6-7 ani cred 4
Parerea personala? Inca mai joc dupa atata timp deci... 21 se subintelege

2)Ce ati jucat pana acum, pareri

Hmm. Am jucat asa:
- pokemon blue, red si yellow (yellow il rejoc si pe telefon in momentul de fata)
- pokemon gold si crystal (ca si in cazul yellow, gold-ul il am si pe telefon 4 )
- pokemon ruby, sapphire si emerald (emerald rejoc acum)
- pokemon fire red
- pokemon diamond (am jucat doar putin, nu prea imi merge asa bine emulatorul)

3)Jocul/generatia preferata

Hmm, jocul preferat cred ca e Crystal. Ai sansa sa prinzi toti pokemonii legendari din acea generatie (minus celebi) si a fost mult mai complex decat vechile versiuni. O supriza foarte placuta.
Plus ca a avut si sistemul acela de day and night plus acele custom pokeballs pe care le facea kurt.
Generatia preferata este insa prima 4 Blastoise kicked ass, as well as Charizard! Cam toti pokemonii misto fac parte din prima generatie! Urmatoarele au cam calcat in strachini, au inceput sa semene din ce in ce mai mult a digimoni... 2


4)Fave player characters, rivals, important npc's (npc=non playing character)

Nu prea am avut asa ceva...
Pot spune ca mi-a placut de campionul din gen II, cel care avea doar dragoni (imi scapa numele pe moment), pentru ca era foarte usor de batut: Ferilgatr + Ice Punch = Instant Death.
De asemenea, m-au enervat mult Gary (sau Red) din prima generatie, si Wally din gen III, ca aparea mereu cand nu aveam nici un chef de el.

5)Side series: Pokemon Ranger Games, Mustery Dungeon, etc.

Nope. Am incercat, dar nu m-au atras.

6) Pareri despre cea mai noua generatie, si jocurile Black&White.

Pare ok din screenshot-uri, starterii par a avea evolutii interesante, insa cum nu imi merge asa bine emulatorul... prefer sa ma abtin de la comentarii. Deh, life sucks daca n-ai DS.

#3
1)De cand jucati Pokemon si parerea personala.
Pai asa joc de cativa ani, si acum mai joc din cand in cand, cred ca de prin 2007, avand prima oara pokemon collection.

2)Ce ati jucat pana acum, pareri
Pai le-am jucat cred ca pe toate in afara de cel pe wii ca nu am pc asa bun sa il emulez si inca unul pe gamecube cred. Si in plus am jucat si cele facute de alti mai ales Pokemon Ash Quest e foarte tare ca e la fel ca povestea din anime.
Pokemon Statium 1 si 2 sunt cele mai bune ca grafica pt emulare, si Pokemon nu stiu cum care trebuia sa mergi cu nush ce pe sine si fotografiai pokemonii.

3)Jocul/generatia preferata
Jocul preferat ar fi Pokemon Fire-Red din cele originale, si pe locul 2 pokemon emerald. Si din cele editata pe locul 2 e Ash Quest, pe primu loc e Pokemon Platinum cel pe gameboy advanced.

4)Fave player characters, rivals, important npc's (npc=non playing character)
nush nu prea am, rivalul Gary ma enerva ca se dadea mare mereu si mereu il bateam.

5)Side series: Pokemon Ranger Games, Mistery Dungeon, etc.
Am jucat Ranger cateva zile dar nu e asa stralucit, iar cele mistery dungeon am dat putin si nu imi place. 78.

6) Pareri despre cea mai noua generatie, si jocurile Black&White.
Pai am vazut ca au facut jocuri cu grafica mai buna dupa cele black and white dar leam jucat doar pe cele vechi, si e marfa ca se tine pikachu dupa tine :X.

Cam atat.
-----------------------------------------------------------------
[Imagine: silviussj5.png]
-----------------------------------------------------------------

#4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  TOP 5 IOS GAMES AND APPS BY REVENUES AND DOWNLOADS lemoineine 0 2.054 11-07-2017, 12:57 PM
Ultimul răspuns: lemoineine
  Pokemon Emerald - VBA Takeru 3 7.396 05-10-2010, 07:36 PM
Ultimul răspuns: SKiT


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)