Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pokemon Emerald - VBA

#1
Dupa cum spune si titlul aici vorbim despre jocul Pokemon Emerald.Nu am mai vazut un topic asemanator asa ca am decis sa deschid eu unul.Aici vom vorbi despre parerile voastre despre joc si ce va place sa faceti cel mai mult,si daca puteti sa ii ajutati si pe cei care nu stiu sa mai treaca.
ATENTIE!Va rog sa nu faceti reclama la alte siteuri cu parole/coduri si sa nu faceti spam!
Inainte de a pleca trebuie sa va avertizez ca este diferit de versiunile Saphyre/Ruby pentru ca el contine toti pokemonii legendari(Groudon,Kyogre,Raquayza).
Eu unul il consider mai reusit decat Saphyre si Ruby pentru ca aici trebuie sa infrunti inca o ecihpa pe langa cea cu piratii si jocul este mult mai complicat avand in vedere ca ai 3 pokemoni legendari.Insa m-am blocat la un nivel si as vrea sa stiu daca ma poate ajuta si pe mine cineva.Am reusit sa il capturez pe Raquayza si nu ii gasesc pe Groudon si pe Kyogre,ar putea cineva sa ma ajute si pe mine?
Sper ca topicul sa supravietuiasca ;D,si happy posting!
[Imagine: deidaradq4.jpg]
[Imagine: deidaradq4.134c2d98db.jpg]
What I’ve done
I'll face myself
To cross out what i’ve become
Erase myself
And let go of what i’ve done

#2
Hmm... am terminat si Pokemon Ruby si Pokemon Sapphire insa Pokemon Emerald deja nu mai mai tenta 10
Daca ar fi insa la fel de bun pe langa acestea doua precum a fost Pokemon Crystal fata de Gold si Silver i-as da o sansa 39
Si cum adica ai 3 pokemoni legendari?
Raykuaza nu aparea si in Ruby si Sapphire? Si pe langa el mai erau si Groudon/Kyogre in functie de versiune si desemenea Lathias sau Lathios, tot in functie de versiune 106

#3
Eu am terminat Pokemon Emerald si chiar mi-a placut foarte mult.
Acum, vad ca ultima data cand s-a postat pe aici a fost cu mult timp in urma, dar tot voi pune raspunsurile la nelamuririle care apar aici (in caz ca mai apar curiosi).

-Groudon/Kyogre
Dupa ce va luptati cu Elite4 si campionul, veti putea sa-i prindeti. Faza e ca isi schimba mereu locatia. Pt asta trebuie sa va duceti la Weather Institute (pe ruta 119). Acolo este un tip la etaj care spune de niste fenomene neobisnuite in anumite locuri. Va duceti acolo si veti vedea o pestera. Acum depinde, daca in locul acela ploua cu galeata, in pestera va fi Kyogre, daca e prea mult soare in pestera va fi Groudon.

-Mauville City
Nu e nevoie de bicicleta si nici de rock Smash ca sa ajungi acolo. e o ruta directa care vine sub Cycling Road. Uitati si o imagine daca nu intelegeti despre ce vorbesc
[Imagine: robin-1.jpg]

#4
Eu chiar acum joc Pokemon Emerald (pe emulator din pacate). Tocmai am intrat in caverna care duce spre Victory Road (Calea Victoriei 24). Nu as vrea pokemoni legendari, chiar deloc. Care ar mai fi distractia? :l

Pokemonii mei principali sunt Marshtomp, Gardevoir, Absol, Camerupt, Manectric, Ninjask, Breloom, Swellow si acum cresc un Wynaut, un Psyduck, un Aron si un Vulpix.
[CENTER]My DeviantART | My Twitter | My LastFM

[Imagine: beavis_and_butthead_headbanging.gif]

[Imagine: megasign.gif] [/CENTER]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pokemon Games Shizuka 3 4.974 13-10-2013, 04:10 PM
Ultimul răspuns: MajinCloud


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)