Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pirates of the Carribbean

#11
Deci[nu se incepe o propozitie cu deci bla bla 21] azi m-am hotarat sa trec pe la cateva din filmele pe care le-am vazut si care mi-au placut si cum era sa trec peste Piratii din Caraibe?...neah nu se putea intampla asa ceva.
In primul rand actiunea e captivanta inca de la primul film si pana la ultimul, nu pot sa fac diferenta si sa spun care dintre ele mi-a placut cel mai mult pentru ca toate sunt pe locul I. In plus joaca 2 actori foarte indragiti de mine Orlando Bloom si Johnny Depp :X, fiecare avand un rol important in film si amandoi au jucat foarte bine. Pot spune insa ca Johnny se departajeaza cu cateva puncte pentru rolul lui, Jack Sparrow care e ceva mai important si pune o amprenta asupra filmului. De altfel, eu nu prea le am cu aventurile cu pirati si toate cele, dar filmul asta face exceptie de la regula pentru ca mi-a placut mai mult decat ma asteptam, poate ca pe de o parte e meritul fazelor amuzante din film, pe de alta al actiunii. Finalul nu pot sa spun ca e cel care mi-ar fi placut mie sa se deruleze pentru ca nu voiam ca Will sa devina capitanul corabiei, dar poate ca si asta a avut farmecul ei. Mi-a placut si rolul lui Elizabeth chiar a fost jucat destul de bine.
Oricum merita un 10 stea din partea mea si zic eu ca merita vazut de cei care nu s-au uitat la el.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#12
Pur si simplu ador Piratii din Caraibe 21 Este unul dintre filmele mele preferate, desi nu prea ma dau in vant dupa filme gen aventura, deoarece nici unul nu prea mi-a captat atentia. Dar Piratii din Caraibe este o exceptie. Imi plac toate cele trei filme, le-am urmarit de n ori si nici acum nu m-am saturat. Pe langa aventura este si o comedie pe cinste. Johnny Deep chiar este un actor nemaipomenit, rolul ii se potriveste. Chiar stie sa joace, este unul din actorii mei preferatii. Este personajul meu preferat in film, ma face sa rad cu gura pana la urechi. Felul in care vorbeste si cum merge...Lol xD Chiar este un actor amuzant. Deasemenea, imi place foarte mult si de Will ( Orlando Bloom ), mi-a placut de el in toate filmele in care a jucat, dar acesta este preferatul meu. Totii actorii si-au avut rolul in acest film, fiecare a avut ceva special.
Un film perfect din toate punctele de vedere, eu una nu am nimic de criticat la el.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#13
Iubesc acest film . Este prea frumos si original . L-am vazut de vreo zece ori si nu ma mai satur de el . Imi place mai ales ca este un film de aventura ( genul meu preferat la ora actulata ) dar are si faze amuzante . Imi place cum joaca Johnny Deep . Vocea aceea si felul in care merge ma amuza . Keira Knightley joaca si ea bine , este foarte frumoasa , iar rolul i se potriveste de minune . Orlando Bloom s-a incadrat perfect cu rolul sau , defapt toti au facut acest lucru . S-a depus multa munca la acest film si chiar le-au iesit foarte bine .
Dupa parerea mea este un film de nota 10 + .

#14
L-am vazut odata pe HBO, dar cred ca era partea a II-a (DMC), pentru ca atunci cand l-am vazut eram total cazuta din pom: habar n-aveam ce si cum se petrecea pe acolo. Dupa care, vreo doi ani mai tarziu, eram bolnava de nu imi mai simteam creierul (...care?), asa ca mi-am luat laptopul si am inceput sa ma uit la toate cele 3 parti. Total aiurea. La inceput nu cu prea mult entuziasm, dupa care nu-mi mai lasam parintii sa intre cu medicamentele pentru ca se luptau si voiam sa prind FIECARE cadru cu Jack Sparrow. Eh, ce pot sa spun... obsiesia, bat-o vina...
Mult mai tarziu mi-am dat seama ca am inceput sa-i apreciez si caracterul lui H. Barbossa. si Geoffrey Rush trebuie laudat. Mi-au placut mult replicile lui, dar si sarcasmul cu care raspundea uneori (se aplica si la Capt'n Jack Sparrow :]).
Nu-mi pot imagina ce ar fi iesit fara acestia doi. Probabil nicodata n-ar fi avut atata succes.
Ce nu mi-a placut, totusi, a fost personajul lui Orlando Bloom. Cam mare obsesia pentru a-si salva tatal, sorreh. si Elizabeth m-a facut sa-mi dau palme peste frunte de nu stiu cate ori. A mai observat cineva ca fiecare barbat pe care il saruta... moare?
Ador soundtrack-ul, iar acum am pata pusa sa reusesc sa fac un medley la pian. Am partituri, dar ce-mi lipseste este timpul.

#15
Am urmarit primele trei filme din serie, dupa care am refuzat sa o vad pe ultima, pentru simplul fapt ca ceea ce e prea mult strica, mi se parea o exagerare sa intinzi povestea la un asa maxim. Jerry Bruckheimer s-a descurcat bine si intr-adevar filmele au prindere indiferent de ce gen te atrage, chiar daca personal nu sunt adoratoare a actritei Keira Knightley, am gasit-o agreeabila si oarecum potrivita.

Umorul e prezent din cauza scenariului si a felului cum Johnny Depp si restul castului si-au interpretat rolurile si practic creeat personajele. Costumele au fost excelente, la fel si efectele destul de monumentale, dar nu la nivelul de a sustine atata continuitate.

Am refuzat sa vad ultimul film si cred ca asa va si ramane.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#16
Am revazut primele trei filme in vara pentru a recapitula putin subiectul seriei si a putea intelege ultima parte. Trist e ca am fost foarte dezamagita, desi se vehicula ca s-ar ridica la nivelul partilor anterioare. Probabil mi-a fost greu sa ma obisnuiesc cu schimbarile 'majore' petrecute, probabil mi-a lasat un gust amar Penelope Cruz, cert e ca nu m-a impresionat prea tare. Secventele cu sirenele pareau deplasate ( desi trebuia sa apara o data si o data, doar vorbim de pirates and sea stuff ), parca si Barbossa si Sparrow si-au pierdut din farmec iar ideea in sine nu a fost chiar cea mai originala sau nu a fost abordata in cel mai original fel.
Primele trei filme au fost destul de bine realizate, coloana sonora a mers struna cu atmosfera si replicile personajelor au fost amuzante dar gandite.
Btw, a mai observat cineva ca in majoritatea filmelor in care a jucat Johnny Depp avea accept britanic?
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#17
Intr-un timp se vorbea foarte multe de Piratii din Caraibe, gen ce tare e ala, ce super e filmul, cat de mult imi place etc. Nu ca nu eram genul care sa se uite la filme, dar de obicei titlul ar trebui sa ma pasioneze si de cum am auzit pirati am zis peh, nu imi plac... Nu ma uit.
Pana cand prietenele au zis sa mergem la cinema sa vedem ultima parte in 3D si nu am mai scapat de ele. Bineinteles, trebuia sa vad si restul partilor sa nu raman cu gura cascata pe acolo ca vai, nu stiu ce se intampla pentru ca nu le-am vazut. Am facut-o mai mult din orgoliu, dar dupa ce le-am terminat voiam sa le reiau la cat de interesante, amuzante si pline de mister au fost. Stand mai mult sa ma gandesc, imi plac genurile astea de film cand ba te bufneste rasul, ba devine emotionant, ba te sperii de moarte.
Anyway, partea "buna" a fost cand a trebui sa aflu ca nu era neaparata nevoie sa ma uit la primele parti ca s-o inteleg pe a patra, care oricum nu avea cine stie ce legatura cu ele.
Personajul preferat e Will, cu toate ca in ultima parte nici nu se pomeneste de el. >__<

be special, be you.
Fani forgot her stamp here! ^w^

#18
Unul dintre filmele mele favorite 4! Trebuie sa recunosc insa ca am vazut intai Piratii din Caraibe 4: Pe apei si mai tulburi si apoi primele 3 smile)! Insa nu mi-a parut rau deoarece, cum stim cu totii, Piratii din Caraibe 4 este putin rupt de celelalte 3 si putine lucruri in comun: avem o alta poveste, personaje noi si in plus, o alta atmosfera. Multi spun ca este cam fail, nu mai este aceeasi atmosfera ca in primele 3 insa nu le dau dreptate. Producatorii s-au gandit sa vina cu ceva nou si au facut-o foarte bine, mai ales ca il avem pe Johnny Depp in centrul atentiei care salveaza situatia. In afara de aceasta serie, pe Johnny l-am vazut si in The Tourist alaturi de Angelina Jolie si mi s-a parut un actor genial. Respect, Johnny! Acum tare ma tem ca urmatorul care va aparea in 2013 v-a fi un fail deoarece nu-l vom mai avea pe Johnny Depp si nu stiu cum l-ar inlocui, dar cine stie, o sa vedem!
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]




#19
Cu siguranta unul din filmele mele prederate. Si probabil ca n-ar avea aceeasi frumusete fara Johnny Depp in rolul lui Jack Sparrow.
[Imagine: universul1.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pirates of the Caribbean 4 Yondaime 11 7.422 29-07-2011, 11:55 PM
Ultimul răspuns: ~Space-Bound


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)