Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Primi pasi in arta GFX-ului.

#1
Ei eu am venit aici pe forum si vreau sa ma acomodez cat mai repede, deci.... Incerc sa fiu cat de activa pot.

Am vazut si eu topicu asta si m-am gandit sa postez si eu gateva GFX-uri facute de mine. Vreau sa anunt ca sunt incepatoare iar acestea sunt primele pe care le fac. By the way sunt facute pe PhotScape.

1. [Imagine: 83bmplargere.jpg]

2. [Imagine: vampireknightyuukizerob.jpg]

3. [Imagine: vampireknightkanamexyuk.jpg]

4. [Imagine: rfregr.jpg]

5. [Imagine: ralu.jpg]

6.[Imagine: pttine.jpg]

Sper sa va placa mi-am dat silinta. Astept pareri 4bye


[Tox edit] In cazul lucrarilor mai mari, te rog sa pui direct link-ul (fara /img)
[center]

[Imagine: 253500largesing.jpg]

.: Blog :.[/center]

#2
heloo
Primele tale incercari ? Sunt destul de bune, eu eram si mai la pamant, eram un dezastru, nu ca cum nu as fi 21 . Pozele sunt mari... daca folosesti imgur scgimbale acolo marimea daca nu vrei sa faci asta chiar la photoscape. A patra poza mi-a atras atentia, este rama antica daca nu ma insel. Nu am ce sfaturi sa-ti dau, imi pare rau, nu sunt in masura sa-ti spun. Dar sunt sigura ca trebuie sa mai evoluezi, la fel ca mine.

:bye:

#3
Pai, as avea foarte multe de spus. In primul rand, SUNT PREA MARI! In al doilea rand, exista tutoriale care te pot ajuta destul de mult, si in al treilea rand, font-ul ala este gen old style [ ma intelegi tu, e boring]. De asemenea, exista si pentru \\\'\\\' cum sa bagi font-uri in Photoshop\\\'\\\' tutoriale. Majoritatea le gasesti pe Youtube. [ Bineinteles, asta in cazul in care FOLOSESTI Photoshop, si nu Photoscape]. Pai, imaginile sunt simple, si te dor ochii din cauza luminozitatii, si nu prea incadrezi personajele bine in pagina si nu le scoti in evidenta asa cum ar trebui s-o faci. Cum a spus si MiRaN\\\"da\\\", sunt bunicele [ nu foarte bune..] pentru o incepatoare. Eu zic sa te mai interesezi de tutoriale, sa inveti ce-s alea texturi etc., si sa vi cu alte creatii mai dragute, mai frumoase si sa vi mai experimentata. Nu mi-o lua in nume de rau, spun ceea ce gandesc, si incerc sa te ajut oarecum. Exista si o sectiune numita \\\'\\\' Photoshop\\\'\\\' la GFX Area. Acolo o sa gasesti multe tutoriale, poti intreba ce nelamuriri ai, sau poti intreba pe cineva personal, cineva care se pricepe destul incat sa-ti dea un raspuns concret si bun <3. Pana atunci, de-abia astept sa-ti vad urmatoarele lucrari si take care ♥.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Arta vizuala cu mouseu DarkS 2 3.500 07-02-2009, 02:53 AM
Ultimul răspuns: DarkS
  Opere de arta...vezi sa nu =)) Silver.Chaos 0 1.926 19-01-2009, 05:55 PM
Ultimul răspuns: Silver.Chaos


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)