Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Prison of Time

#1
Hey there!
Se pare ca am aparut si la fotografii.
Va anunt de pe acum ca probabil calitatea va lasa de dorit in urmatoarele poze pentru ca-s facute cu telefonul, dar imi voi lua un aparat performant acum, prin iunie.

Like a dog.
The sky is too far.
Fallen nature.
Strange creature.
Turkey Tower

Ma opresc aici. Astept pareri : P
Cya^^
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#2
Hey, Hey. Sunt aici deci sa incep:3
Prima este frumoasa dar cam neclara nu crezi? Cainele [in cazul nostru subiectul principal] ar fi trebuit sa il prinzi mai inspre centrul pozei pentru ca nu arata deloc bine asa.
A doua este cul, originala si prinsa dintr-un unghi genial. Chiar imi place poza asta si respect originalitatea si modul in care a fost facuta.
A treia este cam neclara , dar ideea este buna. Numele pozei chiar m-a atras. Unghiul este bun dar culorile sunt inchise si contrastul cam lasa de dorit.
A patra poza la fel de neclara [firar telefoanele sa fie, de ce nu le fac camerele de mai multi mp? defapt si eu fac poze tot cu telefonul:<] Veverita este prinsa perfect, culorile sunt bunicele dar lumina lipseste cu desavarsire.
A cincea este simpla si in nici un caz artistica. Puteai alege un unghi mai bun din care sa scot ceva in evidenta, in schim aici nu e nimic interesant, si pare inclinata poza.

Atat am avut de zis, sper sa te ajute com-ul meuhug z.Bye.

LuLu
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#3
Hey.
First, ai grija la calitatea pozelor. Toate au o calitate proasta.
Second, tre' sa ai in vedere ce fotografiezi si cum fotografiezi. Nu vreau sa spun ca pozele tale sunt urate, or smth, dar cred ca atunci cand faci fotografii [da, e o diferenta intre poza si fotografie, asta spu mereu], sa faci totul cu multa concentrare, sa ai in vedere si micile detalii s.a.m.d. Un exemplu ar fi poza cu veverita, care putea fi geniala daca o luai din alt unghi si mai de aproape. In poza asta, veverita e atat de mica incat nu iese deloc in evidenta, iar asta intra la categoria poza.
In rest spun ce am spus si mai sus, incearca sa pui totul la punct si apoi sa fotografiezi. Bafta in continuare si sa mai postezi!pupic
Cea mai reuşită semnătură.

#4
M-am gandit sa trec si pe aici, oricum e putina lume iar tu n-ai mai postat. Da, claritatea asta, stiu cum e. Vorba tipei mai de sus, ai grija la unghiul din care fotografiezi, detaliile si alte chestii. Pozele alea cu "natura" parca au fost facute in timp ce iti miscai mana sau parca natura prinde viata si se misca, vine spre tine ca sa te prinda in ghearele ei (ma refer la frunze). Nu e cine stie ce post, dar iunie a sosit, eu vreau sa-ti vad pozele si cu telefonul. 65 Chiar daca faci poze cu telefonul sa stii ca asta nu inseamna ca sunt rele sau urate, unele chiar ies bine. Ne mai vedem noi la urmatorul post. 39
[ps]Nicioadata n-am vazut o veveritaaa~ (inafara de desenele animate si filmele americane difuzate pe HBO)! Vaaaai, ce dragutaa si mititica e!;x
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Time = 0 Weiss 4 3.444 19-08-2011, 04:02 PM
Ultimul răspuns: Ang.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)