Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Petrecand viata la maxim

#11
Asta cu siguranta.
Sa vedem, ca de obicei descrierea e marea ta problema si nu suport sa vad ca eu ma straduiesc, iti explic pe mess cum sa mai pui si tu putina ( mai multa) descriere pe acolo si parca vorbesc ca sa stiu ca am vorbit, pt ca am impresia ca nu ma asculti. Tu ori nu intelegi, ori nu vrei, ori nu iti place, ori preferi ca fic-ul tau sa nu aiba descriere. Ella, ti-am spus cum sa procedezi cu descrierea, intrăti in personaj si descrie mai mult si mai îndetaliat. Trebuia sa descrii mai mult cand Lynn a venit acasa, ce credeai tu si Anka despre tacerea ei...daca credeati ca tacerea ei are legatura cu faptul ca Bogdan a facut ceva indecent. Nu stiu..mai multa descriere. Si la visul Ankai, mai multa descriere, visul trebuia sa fie mai abundent in descriere. Dimineata, cand voi trei ati plecat la scoala, iar mai multa descriere. Sa spui ca ' si am plecat la scoala, am vazut o pisica, am ajuns la scoala, pa", cam asa a sunt descrierea ( daca intradevar asta o fi fost).
Ai grija la timpuri si la persoane, mai trebuie sa lucrezi si la acestea.
Alte greseli.

"Am intrebat-o in amanunt tot ce s-a intamplat"
Amanunt nu se prea potriveste...adica chiar deloc in propozitia ceasta. Trebuie sa schimbi, nu gasesc un cuv potrivit ca sa-ti spun acum dar gasesti tu.

"...dar nu ne dadea nici macar un amanunt."
Uite aici se potriveste, dar a fost repetitie. Daca schimbi cuv de la prima prop totul e oky.

"Moarte de curiozitate am mers sa ne culcam pentru ca maine aveam scoala."
Hmm, nu e bine spus, poate " Dezamagite ca nu am scos nici un cuv de la ea, am mers sa ne culcam pentru ca maine aveam scoala".

"Dintr-o data s-a facut intuneric. Mai intuneric ca nici odata"
Mergea mai bine "Dintr-o data s-a facut intuneric, o obscuritate ca niciodata." Greseli, virgula intrele ele si sa nu existe repetitie.

"Intr-un final dupa ce i-a muscat buza, Alex si-a despartit buzele de ale Ankai" Hmm, aici a fost cam incurcat, ideea e ca trebuiea sa pui virgula ca sa se intelega cine ce a facut...dar chiar si cu virgula e incurcat, dar totusi cu virgula e mai bine ;)).

O groaza de greseli, acum se parca ca si virgulele sunt cam departe de tine ;))
Oricum, spor la scris, vreau sa vad ca asculti de sfaturile mele si ca fic-ul va devni unul foarte bun.
Abia astept evolutia cuplurilor, se pare ca am ramas doar "noi doua" :)).
Spor la scris si fi mai atenta, abia astept urmatorul capitol. :*

#12
MS pt cummuri..si acum..sa va dezamagesc din nou cu o descriere..dea mea..din aia inexistenta:)) ehh...va las sa va ingroziti:P

Orele au trecut atat de greu incat unii repetau in soapta ceva ce doar ei stiau. Toti eram plictisiti si blestemam clopotelul care nu mai voia sa sune. Profesorii erau in culmea fericirii cand ne vedeau in suferinta. Prin clasa nu cred ca mai erau 3 persoane care sa fi fost atente. De plictiseala i-am luat mana lui Ryan si am inceput sa ii indoi degetele in toate directiile pana cand si-a tras mana brusc pentru ca eram aprope sa ii le rup. Sunetul libertatii, in sfarsit. Eram asa de ferciti ca insfarsit s-a sunat incat cei care aveau clase la parter au iesit si pe geam. Lynn a venit la noi in clasa, urmata bineinteles de Bogdan si Alex care a sarit pe Anka imediat. Renny deja era prin spate cu Anita si naiba stie ce faceau acolo. Toata iubirea asta incepuse sa imi dea dureri de cap. M-am retras intr-un colt si urmaream scenele. Alex era calare pe Anka. Anita "se juca" cu Renny prin spate.
Lynn era tinuta la perete de Bogdan care o tot saruta de zor. Doar Ryan statea cuminte vazand ca nu eram intr-o stare asa de buna. I-am mai lasat putin sa vad daca v-a reactiona cineva normal. Am stat...m-am uitat...aprope ca am dat la boboci.
Satula de atata iubirea...m-am gandit sa iesim undeva.

- Nebunii, mai usor ca zic astia care mai sunt pe aici ca faceti filme "pentru adulti"!
Cand au auzit remarca mea toti s-au asezat cuminti in banci de parca eu eram profesoara si incepea ora. Se uitau la mine ca si cum ar vrea sa imi sara la gat.

- Mult mai bine, asa...deci ce ziceti iesim undeva?
- Sigur! Ce ziceti baieti? a spus Lynn.
- Nu, nu m-am referit la asta, baietii acasa cu voi! Sunteti atat de obsedati incat o sa ajungeti sa veniti si la baie cu noi!

Dupa alte cateva sarututi de la revedere, in sfarsit singure...
Ne-am luat gentile si am plecat in oras. Pe tot parcursul drumului Anita a fost indiferenta la tot ce se intampla, Anka si Lynn aprope ma strangeau de gat... Cand am ajuns parca sau mai linistit apele. Dar totusi inca aveau pica pe mine. Am mers la o gelaterie si fiecare si-a comandat cate o inghetata de capsuni cu vanilie si un suc. Ne-am asezat la masa si am inceput sa dicutam. Mai intai am dicutat despre scoala, teme si alte chestii legate de ea. Apoi am inceput sa dicutam in general despre colegi... mai mult barfeam putin. Si intr-un final am ajuns si la subiectul de care voiam sa scap azi: baietii...

- Uhh, voi chiar nu va saturati de ei? spun eu razand.
- Sa fiu sincera ? Eu nu... a raspuns repede Anka.
- Ella, ai dreptata astia as fi ajuns sa vina si la baie cu noi.
- Stiu Anita, de aceea am vrut sa iesim doar noi. Gata cu rutina zilnica: scoala , baietii, acasa! E obositoare. Plus ca nu mai avem timp sa stam impreuna doar noi.

Am mai discutat putin despre moda si alte lucruri care nu prea ne caracterizau, am platit consumatia si am plecat intr-un parc din apropiere. Parcul era vechi, leaganele scartaiau, si erau ruginite pe alocuri. Vantul batea incet miscand putin leaganele, imbatranite de timp. Noua ne placea sa venim aici pentru ca nu prea trecea lumea. Ne-am lasat gentile pe iarba si ne-am asezat pe bancuta de langa. Era ora 5 si aveam de gand sa plecam acasa la 6 ca sa avem timp sa invatam, chiar daca nu prea ne dadeam in vant dupa asta. Ne-am jucat cate ceva, ca sa ne mai revenim din stresul provocat de scoala. Lynn s-a trezit cu Anka pe ea, in timp ce Anita ma alerga peste tot. Si eu ma tot intrebam cum poate sa alerge asa. Pana la urma m-a prins si am cazut amandoua una peste alta urmate de Lynn si Anka care au venit si ele. Paream cam nebune, dar noua ne placea. nu stiu cum, dar am revenit chiar eu la subiectul "baietii".

- Deci, cum se comporta baietii cu voi?
- Wow, tia venit chef de ei? spune Lynn razand.
- Sunt curioasa din fire ce vreti!?
- Lasa-ne pe noi si spune! Tu chiar il iubesti pe Ryan asa e? intreba Anita.
- Logic, normal...de o suta de ori! Dar nu sunt genu sa ma emotionez asa cand il vad.

Am mai vorbit si despre ceilalti baieti ceva timp, dupa care ne-am adunat de pe jos si ne-am strans lucrurile care erau putin imprastiate. Era aprope ora 6 asa ca am plecat acasa. Pe drum ne-am aprins telefoanele, deoarece le-am rugat pe fete sa le inchida. Fiecare avea mesaje si apeluri cate nu am avut toate viata. Am inceput sa radeam si sa citim mesajele, unu mai traznit ca altul. Toate bine inteles de la baieti. Nici nu ne-am dat seama ca am ajuns acasa. Anita a intrat in casa si noi am mai mers putin. Am ajuns ei noi... Am intrat ne-am facut cate un dus si ne-am apucat de invatat. Peste o ora eram deja pe la TV, sau pe mass.
Mai tarziu ne-am bagat in pat si am adormit usor, deoarce eram destul de obosite dupa ziua aceea.

:*:*:* ms ca ati citit..si ms celor care vor da commuri
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#13
woow, a fost perfect si chiar m-am distrat citindul.
Sunt bucuroasa ca ai avut descrierea, dialogul, naratiunea foarte bune si acest lucru ma incanta nespus de mult.
Dar...ai avut si niste mici greseli :P

- Mult mai bine, asa...deci ce ziceti [,] iesim undeva?
Virgula :)

Ella, ai [dreptata] astia ?[as]? fi ajuns sa vina si la baie cu noi.
cel din prima paranteza e gresit scris si ce e cu acel as pe acolo?

Parcul era vechi, leaganele scartaiau, si erau ruginite pe alocuri. Vantul batea incet miscand putin leaganele, imbatranite de timp.
oky, aici e mai mult de spus...."leaganele scartaiau, si erau ruginite pe alocuri" nu imi place aici cum e formulat...poate..."Leagane se miscau domol, impinse de vantul usor de toamna, scotand un scartait pentru ati aminti de batranetea lor" Astfel, scapi formularea gresita a "leaganele scartaiau....vantul batea incet miscand putin leaganele"
e clar ca daca scartiau era din cauza vantului ce le misca.

- Lasa-ne pe noi si spune! Tu chiar il iubesti pe Ryan [,] asa e? intreba Anita.
Din nou virgula.

"eram [aprope] sa ii le rup"
Aproape :)

"Eram asa de [ferciti] "
Fericiti.

"insfarsit" - in sfarsit

"[aprope] ca am dat la boboci."
Pe langa faptul ca nu am inteles ce e cu fraza...ai scris gresit aproape.

"Dupa alte cateva [sarututi]" - saruturi.

"[aprope] ma strangeau" - aproape

"ai [dreptata] astia as fi.." - dreptate

Toate [,] bine inteles de la baieti.
Nu e gresit nici fara virgula, dar spuna mai bine cu.

"Era [aprope] ora 6" - vai Ella, ar trebui sa te pun sa scri de 100 de ori aproape ca sa te inveti sa-l scri corect, sa fi atenta in urmatorul capitol cum il scri :).

"[deoarce] eram destul" - deoarece

Anita a intrat in casa si noi am mai mers putin. Am ajuns ei noi...
woow, doar citeste si ai sa vezi cum suna :)) plus ca ai gresit la "ei" era "si"...dar e o greseala de tastatura asa ca nu e prea grava, oricum...aici e o alta greseala, dap, exprimarea.
E mai bine " Dupa un drum destul de lung dar foarte amuzant, am ajuns pe nestiute la casa Anitei, care, dupa ce a mai facut o gluma in legatura cu milioanele de apeluri primite de la baieti a intrat in casa razand cu pofta. Noi, ne-am continuat drumul ajungand acasa la fel de distrate."

Cam atat, inafara de greselile acele destul de minore pot spune totul a fost perfect.
A fost amuzant si intamplarea celor 4 fete le-ar putea schimba radical ziua de maine, mai ale stie ;)).
oricum, astept capitolul urmator :P

#14
Am sa mai postez inca odata capitolul..nush dc..imi dispare..eru 14 posturi acum sunt 12:(( :...:

Urmatoarea zi a inceput promitator. Afara era cald si frumos. Soarele ajungea in fiecare coltisor al orasului. O zi perfecta pentru bazin.
Cum era timpul sa mergem la scoala, ne-am imbracat repde cu tricouri si pantaloni scurti sau fusta si am plecat. Am trecut pe la Anita, am luat-o si pe ea si am mers mai departe. Toate eram bine dispuse si abia asteptam ca scoala sa se termine. Am ajuns in timp record deoarece nu am prea stat la discuti pe drum. Imediat ce am intrat in curtea scolii ne-am mirat deoarece nu era nimeni pe acolo. Pe usa mare a scolii era un afis pe care scrie "greva pentru doua saptamani".
Putin nervoase ca nu am fost anuntate si totusi mult mai fericite ca am scapat de scoala pentru doua saptamani, am plecat la mall sa ne cumparam niste costume de baie dragute. Dar bine inteles, nu inainte de ai anunta si pe baieti. Am hotarat ca Bogdan sa vina sa ne ia cu masina. Cum mai aveam foarte mult timp am mers pe jos. Drumul ne-a luat cam 30 de minute. Pe tot parcursul drumului Lynn a urlat la toti cei care ne clacsonau. Acompaiata bine inteles de Anita si spre uimirea mea si de Anka mai tarziu. Am cutreierat prin tot mall-ul, pana am vazut in vitrina unui magazin niste modele de costume de baie foarte frumoase. Nu am rezistat, le-am probat repede si le-am cumparat.
Am stat destul de mult la mall asa ca Bogdan era deja in parcare. Imediat ce ne-a vazut s-a dat jos din masina si a ajutat-o pe Lynn sa urce. Pe noi ne-a pus in spate ca pe copii mici si am plecat. Pe tot drumu faceam glume foarte prostesti de genu " tati vreau la baie" sau " mami da-mi suzeta". In loc de suzeta am primit una in cap fiecare. La bazin erau deja Ryan, Renny si Alex. Care abia asteptau sa ajungem. Cand ne-am dat jos din masina baietii au sarit cu gura pe Bogdan.

- Nu mai voiai sa vi odata? O ai pe Lynn deja, acum nu le fura pe toate!

Noi am mers sa ne schimbam. Anka avea un costum alb cu snururi roz care se lega ca un corset. Lynn era imbracata cu un costum alb cu negru cu cateva bulinute negre. Anita avea costumu alb cu dungile negre. Iar eu aveam un costum maro cu niste dungi albe. Cand am iesit baietii au inceput se se holbeze. Alex se uita lung la Anka, si numai el stie la ce se gandea. Iar ceilalti nu stiau la ce sa se uite mai intai.
I-am intrerupt din visare si i-am trimis sa se schimbe si ei. In tot acest timp noi am aranjat prosoapele si restul lucrurilor. Baietii sau intors repede. cand sa deschida si Anka gura s-a trezit luata pe sus de Alex si aruncata in apa. Anka a inceput sa ii dea in cap. Alex a inotat pe sub apa si a ridicat-o dintr-o data pe Anka pe umeri. Bogdan s-a asezat jos si a tras-o pe Lynn, nu langa el ci deasupra lui.
In tot acest timp cativa baieti sau apropiat de mine incercand sa flirteze. Nu le-a iesit faza deoarece Ryan a venit pe la spatele meu sarutandu-ma prin surprindere.

- Asta e fata mea! spune Ryan cu o fata evident iritata.

Baietii au plecat. Iar Ryan s-a mai calmat dar ma tinut tot timpul in brate.
Anita era pe marginea piscinei cu Renny care o tine de talie si o saruta tandru. In acest timp Ryu si-a facut aparitia si el pe acolo. Nu la mai vazut nici una dintre noi de cand s-a mutat la alta scoala si de cand Anita s-a desparit de el.
Se pare ca nu se obisnuise cu ideea ca Anita nu mai e cu el, deoarece imediat ce a vazut scena dintre cei doi s-a infuriat vizibil. Cand l-am vazut am chemat-o pe Anita la mine deoarece se pare ca ea nu il vazuse.
Ryu s-a apropiat furios de locul in care eram noi toti.
S-a indreptat spre Renny si fara sa ii adreseze vre un cuvant la lovit cu pumnul darmandu-l pe jos.
Renny total dezorientat a inceput sa se uite furios la Ryu.

- Ce ai ma, cauti scandal? ii intreaba Renny suparat, ridicandu-se.
Dar nici bine nu s-a ridicat ca primeste un genunchi in stomac. Renny cade la pamant...
- Ce treaba ai tu cu Anita, de unde ti-ai luat tu tupeul asta? tipa Ryu vrand sa-l loveasca cu piciorul dar Renny se feri find din nou in picioare intorcandu-i lovitura.
Anita urmarind toata scena s-a indreptat in graba catre ei urland sa inceteze. Renny isi tinea mana la obrazul putin vanat de la pumnul incasat. Ryu isi stergea sangele care a inceput sa curga din buza sparta. Cateva picaturi lovinduse de nisip.
- Pentru pampalaul asta m-ai lasat? urla Ryu la Anita.
- Gura cretinule ca nu iti permit sa urli la ea! spune Renny in timp ce il mai loveste odata pe Ryu facandu-l sa sangereze mai puternic.
Anita privea toata scena spunandu-si trista ca e vina ei. Dar pana la urma a reusit sa ii opreasca.
- Opriti-va! Ryu lasa-ma naibi in pace, intelege... nu mai sunt cu tine si nu o sa mai fiu! Nici nu te mai cunosc. Lasa-ma in pace, il iubesc pe Renny!
Ryu ii arunca o privire dura Anitei cea ce a facut-o sa se intristeze mai tare si a plecat.

Renny a sarutat-o pe Anita si au mers impreuna pana la infirmerie. Dupa ce apele sau mai calmat totul a reintrat in normal si am inceput sa ne distram din nou. Tot ce era diferit era obrazul lui Renny invinetit usor. Anita si-a cerut scuze de multe ori dar Renny doar ii zambea spunandu-i ca e doar a lui. Toti am intrat in apa incepand un adevarat razboi care a fost castigat spre dezamagirea noastra de baietii. Ei, bine inteles si-au cerut premiul. Au cerut un sarut dar jocul lor a continuat mult si bine. Cand s-a mai inserat si a inceput sa bata vantul ne-am strans lucrurile si am plecat. Bogdan ne-a dus acasa pe fiecare. Obosite ne-am bagat in pat.
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#15
Oky, capitolul acesta a fost dragut dar sunt sigura ca poti sa-l faci si fabulos.
In unele momente am ramas O.o de emotii, ce se va intampla sau cat de tare.
Mi-a placut lupta desi as fi vrut-o mai indetaliata, mai mult sange si sa fie egali, saracu Ryu:)).
La sfarsit a fost torul rapid, s-a vazut ca ai vrut sa-l termin repede... ne-am jucat apoi imbracat apoi plecat si dormit.. deci putin mai multa ocupatie;)).

Greseli: repde - repede
discuti - discutii
clacsonau - claxonau
Acompaiata - acompaniata
drumu - drumul
genu - genul
costumu - costumul
darmandu-l - daramandu-l
find - fiind
lovinduse - lovindu-se
naibi - naibii

Inafara de greselile acestea a fost o fraza pe care nu prea am inteles-o..

"Am hotarat ca Bogdan sa vina sa ne ia cu masina. Cum mai aveam foarte mult timp am mers pe jos."

Deci, ati hotarat ca bogdan sa vina sa va ia cu masina si apoi, subit, ati mers pe jos. Trebuia sa explici ca bogdan a spus ca nu poate veni chiar in acel moment si ca va lua de la mall sau nu stiu din ce motiv ati luat-o voi pe jos..
Apoi, personalitatea Anitei. Vai, da s-a simtit mult prea vinovata saracuta cand defapt nu a facut nimic. Nu cum va baietii ar fi trebuit sa aiba o discutie prin care ar pune-o sa explice tot? In fine, nu mi-a placut ca a fost asa trista.
Cu toate acestea spuse capitolul a fost dragut, nu fabulos, o mai spun o data dar indeajuns pentru a spune ca mi-a placut.

Spor la scris si bafta cu urmatorul cap, vreau ca acela sa fie fabulos!

#16
Pai am citit intreg ficul tau si stii parerea Sayei ( Anitei ) cu privire la greselile pe care le ai, dar in sine mi se pare o idee buna, despre o viata a unor adolescenti, insa nu imi explic cum nu ai putut evolua pana acum. Inceputul sta cam asa. Cand incepi sa descrii, nu mai descrie atmosfera de afara ci pur si simplu rezuma-te sentimentele personajului. Poti incepe prin a-ti lua personajul si a spune cateva ganduri, cateva amintiri sau sentimente pe care le are pe moment. Asta ar fi faza cu personajul. Al doilea lucru: nu intra in paine asa de brusc. Mai descrie imprejurimile si nu mai descrie fix....aceias chestie, imbina descrierea cu naratiunea si apoi poti sa incepi sa po9vestesti imprejurimile. Iti dau un exemplu.:

"Fata cu ochii negrii, care statea pe scaunul tapitat, sorbea din ceasca maronie, lichidul amarui care ii lasa o senzatie placuta in gura."

Asta ar fi un exemplu. Descriere imbinata. Adica descrierea nu se afla intr-un anumit punct ci este "imprastiata" in intreg fragmentul sau fraza.

Alt lucru la care vreau sa-ti atrag atentia. Nu mai scrie din perspectiva personajului tau. Scrie la persoana a-III-a. Daca scrii la pers. I nu ai cum sa acaparezi intreaga actiune, caci personajul nu este Dumnezeu ca sa se afle peste tot in actiune si sa acopere si gandurile si sentimentele si actiunile personajelor. Mai bine scrii la pers. I si faci referire la toti din poveste.
-

#17
Anita, iti multumesc pentru greseli si desi ma straduiesc vad ca tot nu scap de ele. Oricum sunt bucuroasa ca esti langa mine si ma ajuti cu fic-ul, care, desigur se va perfectiona pe viitor. Ma bucur ca iti place ideea si sper sa nu devina prea plictisitor.

Stiu cat de esec e:))...si cat de neexperimentata sunt...abia astept sa il termin...dar nu ma lasi tu

A doua zi ne-am trezit toate cu chef de iesit prin parc.
Afara era inorat si prevestea ploaia, dar noi tot voiam sa iesim. Am sunat-o pe Anita care a acceptat bucuroasa sa vina mai ales ca venea si Renny. Lynn si-a tras repede pe ea o pereche de blugi inchisi la culoarea si o bluza simpla verde. Desi afara era cam frig nu o impiedica sa-si poarte hainele preferate. Si-a legat parul in doua codite si a inceput sa o ajute pe Anka sa isi cauta ceva de imbracat. Eu mi-am luat treningul negru pe mine si m-am legat la par. Intr-un final s-a schimbat si Anka intr-o fusta de blugi si o bluza rosie.
Am iesit din casa, afara ne astepta Bogdan impreuna cu ceilalti in masina. Cum eram cam multi am stat uni in bratele celorlalti si pana am ajuns ne-am lovit cu coatele de am crezut ca va trebui sa ne legam mainile. Era cam incomod dar nu aveam ce face. Totusi trebuia sa ne bucuram ca iesim impreuna si ca nimic nu ne va strica ziua. Cel putin asa credeam eu.
Cand am ajuns am sarit toti din masina multumind ca inca respiram. Alex era putin abatut, toate am observat ca nici ceilalti nu erau intr-o dispozitie prea buna, dar nu am dat importanta. Ne-am asezat pe o banca si am inceput o discutie plictisitoare pe care sigur nimeni nu si-o va aminti maine. Subiectele erau din ce in ce mai iritante facandu-ma sa-mi pierd cu totul stare plina de distractie care doream sa o impart cu restul, poate mai imbunam atmosfera. Dar toti baietii erau abatuti cea ce a umplut paharul asa ca am ignorat intrebarile ce dorem sa le punem.
Anka a vrut sa il sarute pe Alex, dar el a respins-o destul de urat. Tot ce incerca Anka sa faca, el respingea nepasator. Se vedea pe fata ei cat suferea. Nu intelegea ce se intampla, Alex se purta total diferit. Comportamentul lui nu era deloc cum ne asteptam sa fie, nu se lega nimic din ce facea si nici macar nu ne explica ce se intampla, poate il puteam ajuta.

- Bine, gata! M-am saturat, ce naiba aveti? a intrebat Lynn vizibil iritata.
Intrebarile au continuat, deoarece nimeni nu voia sa vorbeasca.
- Alex, ce se intampla cu tine?
Baieti refuzau sa ne priveasca in ochii, fiecare asteptand sa vorbeasca celalalt. Anita incerca sa-l faca pe Renny sa ne explice dar acesta ii raspune cu un simplu "nu acum iubit-o". La fel am incercat si eu rezultatul fiind negativ, acesta spunand ca nu are ce sa-mi spuna.
Am observat ca incercau sa vorbeasca dar nu isi gaseau cuvintele. Intr-un final Alex a inceput sa vorbeasca.

- Tata vrea sa ma mut la el! Asa ca voi pleca, spuse acesta ne putand sa o priveasca in ochi. Am vrut sa te fac sa te desparti de mine ca sa iti fie mai usor.
Anka a primit greu lovitura. A inceput sa planga iar eforturile noastre sa o linistim nu prea dadeau roade.
- De ce pleci tu? De ce nu pleaca oricine altcineva de aici?!
Toti am fost afectati de replica ei privind-o putin dezamagiti, dar nu aveam ce sa face, situatia in sine ne era de-ajuns.
Dupa replica ei am inceput sa privesc in jos sperand sa imi treaca starea de nervozitate. Se pare ca nu a mers. M-am indreptat spre ea si i-am dat o palma destul de dureroasa. Gestul meu a fost cam indraznet si m-am simtit putin vinovata, dar mi-a trecut amintindu-mi de sentimentul pe care l-am avut cand spusese acele cuvinte. Este sora mea dar nu voi accepta sa se poarte cu o indiferenta atat de nepasatoare fata de noi.
- Nu pot sa cred cat esti de egoista! Tu te-ai auzit? am inceput sa urlu la ea.
- Da, tu comentezi uitate la tine, il ai pe Ryan aprope si nu profiti de el la ce fraiera esti!
Am vrut sa ii mai dau o palma dar Lynn mi-a luat-o inainte.
Cred ca erau primele palme pe care le-a primit Anka. Se vedea pe fata ei uimirea.
Am considerat ca trebuie sa plecam acasa, unde aveam sa terorizam vecinii urland una la alta pana ne calmam.
Alex si ceilalti au plecat si ei. Mai pe seara am aflat ca Alex a plecat. Anka s-a inchis in camera si nu a mai vrut sa iasa pana dimineata. Cum nu aveam ce sa ii facem am lasat-o in pace. Pana la urma in timp o sa ii treaca.

ms Blood_Saya pt ajutor, adik Anita:)) ca suna mi bn
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#18
Ella, in sfaarsit. Nu ai idee cat am asteptat sa-l postezi. Hi hi hi
Sa incepem.
Greseli: inorat- innorat
Dorem - doream
Raspune - raspunse
Aprope - aproape

Hmm, ma bucur sa vad ca nu sunt multe, Bravo! Te felicit;))
Acum sa incepem cu ce e mai rau:)). Descriere, nu prea suficienta. Puteai spune si tu ceva despre Alex, mai ales ca aici el era personajul principal, cauza tuturor necazurilor intamplate. Motivul pentru care Anka devenise asa egoista. Puteai spune si ceva despre tatal lui, unde lucra, cat de departe trebuia sa plece baiatul sau daca va reveni in vara. Orice e bine venit, sper ca modelul care ti l-am dat sa-ti fie de folos;)).

Acum despre povestea in sine. Interesanta! Alex trebuia sa plece, nu pot sa spun prea multe despre el avand in vedere ca nici nu lai descris [-(. Oricum, am vazut cat de mult suferea Anka stiind ca va pleca deci pot spune ca era un baiat special, ca toti ceilalti de altfel.

Bafta in continuare si spor la scris!

#19
NU aduc jigniri la adresa nimanui prin acest comentariu [nu vreau predici]


esti asa de dulce, Ella, gata, m-ai lasat pe spate ^^
Am vrut sa fiu buna si sa iti comentez ficul cum mi-a cerut una ditre prietenele tele, am incercat sa iti arat ca imi pasa tot ceea ce faci si ca esti cea mai buna prietena a mea. Sti ce? Mai bine stateam in banca mea !
M-ai pus intr-o postura chiar penibila, si chiar mi-ai conturat un comportament asa de crud si rau, incat nici eu nu ma pot recunoaste ! ^^
Am acceptat ca m-ai despartit de Alex , am acceptat ca sunt pe locul III in categoria ta de prietene , am acceptat tot, dar sa sti fata, ca nu's chiar asa de buna cat ma crezi tu !
Acest fic , nu am nimic cu el , te-ai perfectionat un pic de cand ai postat pentru prima data , nu ai greseli , te felicit !
dar scuza-ma, m-ai dezamagit mult , dar asta nu conteaza, nu voi mai sta in calea ta :-j
felicitari pentru fic, felicitari pentru prietenii tai care nu te insulta, la fel ca mine
Stiu ca devin plictisitoare cu tampeniile mele numite *mofturi* dar sa sti ca nu e asa , ti-ai jignit o prietena buna care nici nu ai remarcat-o, iar din acest moment ai pierdut-o. Acum probabil vei fi mai fericita ^^.
P.S. : Cred ca acele palme le meritai tu ;)
P.S. 2 : Sa sti ca te puteam ajuta si eu la fic daca imi cereai ajutorul ;)
P.S. 3 : mai bine ma scoti din peisaj decat sa iti mai bati asa mult joc de mine !
P.S. 4: estetica e varza, mai lucreaza ! capitolul scurt ! Inceputul penibil , iar descrierea ta consta numa' in imbracaminte, poate pe ici pe colo ceva in plus !
P.S. 5: Orce lucru iti da o lectie, pe mine acest lucru m-a invatat sa nu mai am incerdere in orcine si sa fiu asa de credula , lectiile sunt peste tot, numa' ca multi nu le pricep . Alta data o sa stau in banca mea si nu o sa mai citesc orce .
Sa nu incerci sa-mi trimiti PM'uri ca nu o sa le citesc , o sa le sterg instantaneu ;)


Iti doresc Sarbatori Fericite si un An Nou fericit ! :bye:

app daca tot insisti sa ma faci de ras te voi face si eu, ca pot scrie si eu, chiar mai bine ca tine, macar stiu sa scriu gramatica ;)... daca insisti te bag in parodia mea si ma refer ca personaj negativ ^^ [cum ai facut si tu ]
a da.. ficul tau e varza, lasa-te de scris ;)
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)