Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Perlele

#1
Pai in primul rand imi cer scuze daca sa mai facut un topic la fel si daca e rog un moderator sa-l stearga 3.

Nu sa intamplat ca la scoala multi sa zica niste perle de toata frumusetea? Cel putin la mine in clasa da.

De foarte multe ori la mine in clasa avem un baiat care spune numai tampenii :

1.Fiind baiet paduri cutreieram este scrisa de Ion Creanga -> asta a zis respectivul despre poezia lui Mihai Eminescu :]] , in fine trebuia sa stie ca am avut aceasta poezia la scoala.

2. Muntii Urali de afla in Romania in partea de vest a Bucuretiului -> Da deci la asta profu de geogra zice "Ce iati dat ma sa manance?" noi am inceput sa radem si aceasta minunata propozitie a fost spusa de o colega de a mea.

3. Eminescu mereu si-a dorit sa fie iubitul lui Veronica Micle dar mereu a fost pasionat de poezie si arhitectura si sa decis sa ramane la iubirea codrului in particular -> tot respectivul de la numarul 1.

4.Pai spartanii sunt niste spiridusi mici si rai care sunt scunzi imbrracati in rosu si verde cu un fel de sabie/sulita cu care te impung -> perla spusa de un elev de la noi din scoala din clasa a 8- a

Astea sunt alea care mi le amintesc :]].
Voi ati spus vrodata o perla, dar profesorii vostri? Pana acum la mine niciun prof nu a spus vro perla.Sper sa vad cat mai multe perle pe aici :]]
[Imagine: Jun0xCa.png]

#2
Nu ţin minte toate perlele pe care le-am zis eu şi colegii mei- come on, adică noi suntem un fel de circ total, nu există minut în care să nu se întâmple ceva* a, şi crizele de râs... Doamne, câteodată râd vreo trei minute non-stop cu câteva colege*. Dar am ceva mai recent, atât de la profi, cât şi de la noi:

Azi, ora de psiho( măi, profa aia e cea mai tare fiinţă ever... Adică femeie mai sarcastică/ironică/funny n'am mai văzut în viaţa mea). Deci cum spuneam, ne povestea ea despre personalitate, despre introvertit and stuff şi la un moment dat se ajunge la chestia cu ieşitul în cluburi/discoteţi, la care ea:

" Măi, eu nu înţeleg ce Doamne iartă-mă poţi face într-un club în afară să stai şi să bei. De vorbit nu poţi că na, auzul ţi-a murit de mult, iar de dansat... Măi, scuzaţi-mă, da' ăla numai dansat nu se numeşte. Adică parcă fac stretching pe muzică medicinală, să-şi întărească muşchii. Şi mai vezi pe câte unu' cum îşi scutură picioarele de zici că are probleme cu gleznele... " Apoi începe cu ceva legat de bunul simţ şi de intimitate, iar la un moment dat: " Măi, mai trec uneori şi-i văd pe unii cum stau la colţ de stradă făcând schimb de fluide... " - God, am râs toată ora 21

Aceeaşi profă, chiar la ultima oră de anul trecut, nu ştiu despre ce a fost vorba şi la un moment dat l-m obsevat pe un coleg, la care ea: " Da' ce ţi-ai făcut, maică, te-ai pensat? " na, ăsta îi răspunde şi la un moment dat îl pune să-i explice ceva despre aşezarea în teren la fotbal*tipul e fotbalist* şi nu ştiu ce zice el, iar ea la un moment dat către noi : " Vai dragă, n'am ştiu că fotbaliştii sunt gay! " - a făcut o faţă tipul 21

Şi acum, câteva replici mai vechi:

" - Scrie mai mare... Ce-i aia, bombonică? " [ proful* foarte antipatic* de fizică]

" - Ce fel de corp eÅŸti tu?
- Mişcător! "
[ tot el către colegul meu fotbalist]

" - Facem concurs: dansez pentru fizică! "

" - Vă ştrangulez cu şosetele! " [ proful de istorie]

" - Cât intră într-un kilogram?
- O tonă! "
[ conversaţie între două colege]

" - Parcă eşti un puiuţ... Vorbeşte mai tare că nu te spargi." [ diriga către un coleg]

" - V-aud aşa, stereo. " [ proful de mate în timp ce asculta pe cineva la tablă... Îhh, matematică]

Şi acum câteva de la inegalabila mea profă de psihologie:

" - Mă, parcă ai făcut română cu Guţă! " [ persoană care consideră manelele 'ceva' cântat de nişte indivizi care aspiră la stadiul de oameni şi care au tendinţe sinucigaşe 21 ]

" - Ce iaÅŸte caÅŸtravetele?
- Sofism. "
[ am murit de râs la asta]

" - Şi câinele meu este inteligent, dar nu poate fi inginer. "

Cam atât îmi amintesc, dar au fost momente foarte tari, în orice caz...
She is a living existence of selfishness.


#3
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23481
geez cred că s-a deschis topicuri de genul de vreo 3 ori. Era chiar mai jos.
-

#4
EDIT: BINE CA ACUM VAD CA ASTA E TOPICUL GRESIT! x(

Nu chiar perle, dar lucruri amuzante

Clasica (probabil in fiecare clasa s-a auzit asta):
Profa: Aveti vreo intrebare?
Elev: Da. Pot sa v-o pun?
Profa: Da.

Prof: Hai ca incepeti sa va dati drumu. Prima data isi dau drumu baietii... apoi fetele. [stiu ca nu o sa se prinda toata lumea]

Profa: In cat suntem azi? 21? 21 impartit la... 3 face 7. Inmultit cu 3... 24. Numarul 24 la tabla!

Elev intra la si 45, se uita la ceas: Ma scuzati ca am intarziat.

(elev pleaca din laboratorul de info, cand se intoarce nu are tastatura)
Profa: Va rog frumos sa faceti liniste! Ma doare capul...
Elev: stiti... nu imi gasesc tastatura?
Profa: voi va bateti joc de mine?!
Elev: nu... dar...
Profa: du-te si i-ati o tastatura din celalalt laborator!
Elev 2: Nu am maus...

Profa: cand ma intorc o sa aleg 4 voluntari.

Eleva: de ce e razboi prin... Irak?
Prof: Pentru ca oamenii sunt rai!

Profa: da ce ai?
Eleva: Nimic, doar ca trebuie sa merg la baie da' nu mai deranjez ora.

Profa: mai facem o aplicatie...
Elev: si ce ziceai x? Ca trebuie sa ajungi acasa la si 25? Vai vai... e si 20...
(cad niste chestii de pe un panou)
Elev: asta e un semn de la Dumnezeu ca NU trebuie sa facem aplicatia!

Profa: si acum sa verificam experimental ceea ce v-am predat.
Elev: Da' avem incredere in dumneavoastra! E corect!

Profa: Azi e ziua lui Eminescu,
Elev: Sa-i cantam la multi ani!

Profa: Ti-am pus 4 in loc de 8?
Eleva: da.
Profa: si vrei sa ti-l schimb?
Eleva: Da.
Profa: nu ti-l schimb.

Prof: TU TARANILOR TU! Daca eu v-am zis sa invatati voi de ce nu invatati? Voi sunteti 32 de tarani si eu unul singur!

Profa: Decat sa beti cola mai bine beti bere.

Prof: Si daca vrea cineva sa se faca profesor de istorie sa treaca pe la mine. Am acasa un par cu care o sa-l ajut.

Profa catre eleva: Uite ce pantaloni ai! Daca o sa-ti puna baietii mana pe fund sa nu vi la mine!
Elev: la mine nu va uitati ca nu am pantaloni stramti.

(albina in clasa)
Profa: Va rog frumos sa o scoateti afara ca sa ne putem continua ora.
Elev: Iesi afara!
Elev 2: Nu vrea.
Elev: Verificati-i tema!

Profa: Am lasat 16 milioane pe un scaun in laboratorul de informatica si nu i-am mai gasit...

Profa: V-am povestit cand am facut practica in porumb cu 2 colegi?

Profa: Nu vreti sa chiuliti ora asta?

Profa: daca v-am spus sa nu veniti la scoala voi de ce ati venit?!

Profa: Azi ii ascult pe cei care nu au chiulit.

Profa: Si cum crezi ca am putea rezolva exercitiul?
Elev: Ne uitam la finalul manualului la rezolvari.

Eleva plangand: Da' nu am invatat pentru azi!
Prof: lasa... tie iti pun un 2 ca esti simpatica.
(plange)
Prof: Biiineee iti pun un 3.
(plange)
Prof: Hai ca iti pun un 4!

Prof: Spune-mi anotimpurile.
Eleva: ...
Prof: E prea greu? Cate sunt?
Eleva: ...
Prof: Hai ca te ajut. Pri-ma-va...?
Eleva: ...

Profa: Nu stiti unde mi-am pus banii?
Clasa: I-ati luat la sfarsitul orei.
Profa: Daca nu-i gasesc va anulez tezele.

(mai erau 10 minute din test)
Profa: la exercitiul 2, punctul b, modificati primul + in -.
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#5
let's see...

Profu de fizica intreaba o chestie
Elev: aaaa
Profu de fizica: aa, n-avem.

Profu de fizica: Deci masa este egala cu...cat ti-a dat? 250... metri cubi.
Elevul scrie metri cubi.

Profu de fizica: Tu, vin-o aici in prima banca.
Elev(se duce in fata): Dar n-am scaun.
Profu de fizica: N-ai scaun? Ia supozitor.

Profu de mate(cand intarzie cineva):Saritura broscutei pana in banca.
Tot profu de mate(cand vorbeste cineva in ora sau nu este atent): Te dau cu scufita de banca daca nu esti atent.

Profu de religie: Care este diferenta dintre icoana Cina Cea de Taina si tabloul lui Davinci?
Elev: Pai in tablou aia nu au coronita.

Elev: Cum se spune la tema in franceza?
Prof: Asta arata cate teme ti-ai facut tu la franceza.
[Imagine: robin-1.jpg]

#6
Eleva se straduieste sa-si lipeasca cu adeziv o bucatica din foaie cand profa de psiho ajunge la banca ei si ii cere testul. Ea il da asa, lipit aiurea, profa se uita, isi pune mana pe cap si incepe: "Eu n-am mai vazut asa ceva. In 8 ani de cand predau. Da', esti in cercul de actorie, n-am ce sa-ti cer." Dup'aia ii cere foaia sa o puna ca background in revista liceului. I-a zis ca daca o pierde nu o mai trece la psiho. (Mentionez ca eu sunt eleva aia 21 ).

Profa de fizica: De ce nu a venit Vlad la scoala azi?
Elev: Are ochiul in ghips!

Profa de fizica: Ati auzit la stiri ca o sa fie o iarna grea anu' asta, nu?
Eleva: Da, doamna. De 2000 de ani cica n-a mai fost o iarna asa.
Profa de fizica: Vrei sa spui ca de prin Evul Mediu n-a mai fost una asa =.=?

Profu' de la mate: Ba, eu n-am telefon mobil si sunt fericit!
Elev: Cand e ziua dumneavoastra?

Profu' de mate: Cum ai putut sa faci gestul ala? Si tu, colega ei de banca, n-ai putut sa-i atragi atentia? Eu i-as fi spus "Popeasco, nesimtito!!!" Chiar asa, direct "Popeasco, nesimtitoo!!!"

Elevii jucau carti pe sub banca in ora de romana.
Diriga: Ba, cazinoul! Confisc miza!

Eleva catre alta: Ba ce simpla esti!
Eleva: Bine ca esti tu compusa!

Profa de engleza abia reusise sa faca liniste, cand deodata se aude un urlet in clasa "OH f**k!!".

Profa de fizica: Esti constienta ca vei ramane corigenta nu?
Eleva: Da.
Profa: si ce ai de gand sa faci?
Eleva: Nimic.
Profa: Eu cred ca iti intra parul in ochi si d'aia nu poti sa gandesti!
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#7
Diriga: X in picioare! Ti-e frica de ora de religie? ADICA TU NU CHIULESTI LA MATE, LA FIZICA, DA' CHIULESTI LA RELIGIE? Si macar daca plecai undeva, dar tu te-ai dus la alta clasa. Asa prost esti?

Profa de fizica: poti sa explici cum functioneaza?
Elev: nu stiu cum dracu...
Profa: dracu...
[a doua ora:]
Profa de fizica: E constant! Ce era asa greu? Nu e masa supra volum?! Si ce dracu se modifica aici?
Elev: dracu!

Profa de fizica: daca sus ar fi IQ-ul vostru, si jos numarul de ore de fizica... ajungem la concluzia ca cu cat numarul de ore de fizica creste, IQ-ul vostru scade.

Profu de istorie: Ia cartea in mana stanga si iesi la tabla. (eleva ia cartea in dreapta)
Voce din clasa: A luat-o in dreapta.
Profu: nu ne intereseaza prin ce parte o ia domnisoara, important e ca o ia.

Profa de mate: (nu stiu ce intreaba dar raspunsul e "axe de coordonate")
Elev: axe de coordonate
Profa: cine a zis?
Elev: EU! Puneti un 10?
Profa: da... cum sa nu.
Alt elev: premiul nobel!
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#8
Cateva momente mai amuzante din timpul orelor. xD

Profu de geografie: Iesi la harta si arata-mi Australia!
Elevul *iese la harta si arata cu indicatorul pe Canada*: Australia!
Profu de geografie: treci in banca ta. Mi-e ca daca te pun sa-mi arati Romania, ne muti la Polul Nord...

Profu de geografie: Unde se afla Constanta noastra?
Elevu nr. 1 : La...ăăă...Marea Mediterana?
Elevul nr. 2 : esti prost! se afla la Marea Belgiana!

Profu de mate *un elev scrie gresit raspunsul la o problema* : ne induci in eroare gresita sa sti!

La o lucrare la franceza, trebuia sa spunem un monument celebru al Frantei. La care, raspunsul sigur al unui elev : "Piramidele..."

In timpul orei de geografie, proful da sfaturi fetelor despre baieti. Tip de declaratie de dragoste: "Iubitul meu, cartof nenorocit..."

Cam astea ar fi. Scuzati daca asezarea in pagina lasa de dorit. Sunt de pe telefon si merge aiurea.
"Time present and time past
Are both perhaps present in time future,
And time future contained in time past.
If all time is eternally present
All time is unredeemable." T. S. Eliot

Check it out

#9
Profa de romana : Georgeasco citeste compunerea !
Citesc eu compunerea si imi zice profa : Daca nu repetai cuvantul tristete de 3 ori iti puneam 10 . Puteai sa pui si tu sinonime cum ar fi melancolie. fericire si poate chear alinare.

Deci cand am auzit ca Fericire si Alinare sunt sinonime cu Tristete mai era un pic si ne faceam cruce . O_O

Sau:

Profu de Geogra: Unde se afla muntii Scandinavici?
Nimeni nu ridica mana si zice iar : Se afla pe peninsula.......
Colegu: Pe peninsula italica din nordul....aa....
Profu: Din nordul cui ..? si incepe si el sa rada.
Colegul : Din nordul Rusiei

Deci la faza asta cu peninsula italica este din nordul rusiei am ramas mai mult socati 24.

Sau:

Profa de mate : Ce mesteci acolo? 45
Colega : Nu mesteca nimic doamna.
Profa : De unde sti tu ai controlato in gura?
Alt coleg : Ea nu , dar eu da .

Deci atunci neam prapadit de ras si a doua zi se intampla la fel doar ca fata intrebata zice : Nimik si Profa: Atunci mai rau esti rumegatoare24

Si cam atat . Adica a treia nu este perla dar cred ca merge >.>
[Imagine: Jun0xCa.png]

#10
21 Profa mea de structuri, acum două săptămâni parcă. Scria la tablă, liniştită femeia, nu alta, când se opreşte că îi atârnă ceva în cap 21 era lângă dulap, unde aveam o floare ( naiba ştie ce fel de floare, care avea "crăcile " întinse în capul profeei ) se uită la noi cu o mutră d'aia gen" wtf " şi după zice:
- Ştiţi expresia aia " proastă cu crăci"?
noi râdem.
Dă din mâini:
- Aşa sunt eu acum, proastă cu crăci. Uite, am crăci în cap 21
A fost tare funny la momentul respectiv, a mai scos o perlă d'asta dar am uitat-o.

Tot profa de structuri gramaticale, la prima oră:
- Ar fi mai bine să vă luaţi caiet mare, e mai confortabil.
O colegă: a eu am caiet mic, o să îl schimb.
Profa: Măi, nu are nimic dacă aveţi caiet mic dar mai mare e mai confortabil.
* me and my classmates : starring *
Şi am început să râdem 21 râdea şi profa pt. că îşi dăduse seama de ce spusese, după care adaugă:
- Numai la prostii vă gândiţi, nu asta am vrut să spun, ziceam doar că mai mare e mai confortabil întotdeauna pt. că...
Nu a mai putut să continue pt. că noi deja ne prăpădeam de râs după replica ei.

Profu într-o zi, profu de engleză, se uita prin catalog şi a dat de o foaie pt. nişte persoane învoite. Scrisul lui dirigu. Dă să citească:
- Aaa ăştia-s învoiţi pt Mumia Holocaustului....
24) Era Memoria * laughs* ne-am prăpădit de râs mai ales că o zicea foarte serios.

Şi dirigul meu care tot vorbea despre " nu ştiu ce prost" articulând foarte bine:
- Clasa întâia 24
Noi râdeam de el şi repetam " clasa întâia" şi el nu pricepea că nu e corect.




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)