Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pe cine alegi?

#1
Am vazut ca acest joc daca ii pot spune asa este si la sectiunea cu Naruto Zuppy02,nu cred ca strica nici aici .

Deci cei care nu au vazut pe forumul cu Naruto cum e va arat eu Zuppy10

Voi pune doua personaje (din Death Note) ,iar urmatorul user va spune pe care din cele doua personaje il prefera si de ce.
Dupa ce a facut alegerea,va pune la randul lui doua personaje.

MISA vs Light15
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#2
Poi eu il aleg le Light of corse.Why?Pentru ca este super dragut si are,sau ma rog avea un scop nobil, desi intr-un final a inebunit de atata stres 21, iar pe Misa nu o prea inghit pentru ca este prea influentabila si se tine ca un catelus dupa Light.

Iar acum sa va vad pe voi
L vs LIGHT
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#3
Light bineinteles! De ce? Pentru ca e evil, arata putin mai normal ca L (in afara de momentele cand rade malefic 10 ) si pentru ca imi place mai mult personalitatea lui. Imi place masca rece pe care o afiseaza, faptul ca e atat de inteligent si mi se pare mai interesanta dorinta lui de a curata lumea de infractori decat ancheta condusa de L. Poate ca sa omori oameni nu este intotdeauna cea mai buna solutie, dar unii chiar o merita.

Next:
Mello vs. Near
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#4
Ryuk desi Gelos nu prea stiu cine e dupa nume adica nu imi dau seama. Ce imi place cel mai mult la Ryuk este nebunia lui pentru mere cred ca ar face apropoape orice ca sa manance mere , daca ii dai cate mere vrea el e cel mai bun prieten al tau. Desi uneori pe atat cat il plac eu pe atat ma si enerveaza , ar putea cat de cat sa ii dea atentie lui Light si sa il mai ajute da de asa e scenariul21 si asa ii da mai mult farmec animeului:p.


Touta Matsuda/Naomi Misora
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#5
Matsuda e mai haios! 21 El e cel care da un strop de amuzament animeului. Bietul de el e atat de entuziasmat ca nu-l inteleg! Nu l-as fi vazut nici macar in politie, dar intr-un caz atat de complicat. Probabil din acest motiv e atat de entuziast. Imi amintesc de o gluma, ceva gen:
L: Matsuda, am o misiune foarte importanta pentru tine. Cere curaj si sincronizare.
Matsuda: Trebuie sa il prind pe Kira, riscandu-mi astfel viata?8
L: Nu, trebuie sa-mi aduci o ciocolata calda de la chioscul din colt.
Matsuda: =.='
Next: Mello/Misa

#6
Mello :]] intotdeauna am adorat personajul asta 21 nu stiu de ce. oricum, in comparatie cu Matt, apare de mai multe ori. daca nu era el, Near nu ar fi putut sa-l prinda pe Light asa usor, defapt, Mello a facut cam tot ce era de facut, pentru ca L doar a pierdut vremea. Matt e doar un personaj "de umplutura" cum imi place imie sa spun, si nici nu m-a artas personalitatea lui. deci Mello.

EDIT: tsk, m-am lungit prea mult xD
o aleg pe takada pentru ca mi se pare mai cu picioarele pe pamant. misa se poarta prea copilareste, crede ca lumea e roz si se lasa usor fraierita. takada macar a avut un rol mai important in poveste, desi o urasc pentru ca l-a omorat pe mello >.<


Ryuk vs Rem
[Imagine: 72802840.png]
Merci Mimi ^^
[Imagine: 28940614.png]
"Imagine all the people
Living life in peace"
[Imagine: Shiny_La_by_SmilingMuffin.gif]
[spoiler]
so cool like
[Imagine: tumblr_lgw3mu5Ho51qatkou.gif]
[/spoiler]

#7
Ryuuzaki, ofc. Si Near imi place, dar L imi place mai mult ca personaj. De ce ? Din cauza ca-i place asa de mult dulcele , ca si mie, si fiindca e extrem de destept. Are o minte incredibila. De asemenea, imi mai place si aspectul sau. Are aceeasi nuanta de par ca mine si nu stiu de ce-mi place mai mult ca N. Oricum, L ramane.

Misa vs. Takada
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#8
Hmm... Cred ca il aleg pe Sidoh. Nu prea apare el in anime, dar mie mi-a placut de el. Are o atitudine de "whatever" care imi place la nebunie. Nu prea stiu ce sa zic despre el, abia daca a aparut o data. Imi place cum arata cu capul ala care pare bandajat, ochii mici si mainile alea subtiri.

Next: Matsuda vs Aizawa
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#9
Desigur , L . Este personajul meu preferat din Death Note . Mereu atat se sperpicace , care te surpinde mereu . Atat de calm si inteligent . Este si funny si in acelasi timp . . . foarte frumos desenat . Iubeste tot ce e dulce iar eu il iubesc pe el findca e atat de dulce . Ciudat .

Misa e cam credula , mereu aieriana , fara sa isi dea seama cand cineva o foloseste . Ca si mine . Dar nu imi pot schimba gusturile .

Next :
Light vs Mello
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#10
Simplu. Soichiro Yagami. Este tatal lui Light si el a avut incredere in fiul lui pana la moarte. Este deterctiv si sincera sa fiu il admir cu adevarat. DE acea raspunsul meu a venit atat de repede si de sigur, de si nu este personajul meu favorit il aleg pe el.
Sa aleg si eu urmatoarea comfruntare:
Near vs Mello




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)