Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Parappa the Rapper

#1
este un anime....mda.....desteapta observatie 10 . Deci, fiind un anime, nu e nimic gresit sa deschizi un topic despre el. Cand ma uit la el de fapt nu stiu ce sa fac, sa rad sau sa plang 22? Fetele sunt desenate intr-un asemenea fel incat nu mai pot de ras cand ma uit la ele, dar actiunea.....ei bine aia ma face sa lacrimez ( poate un anime sa decada mai mult de atat 20 ). Poate ma veti lamuri voi ce sa mai cred despre anime....
P.S -> soramea il iubeste ( mda.....6 ani >.> )
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
Oo' Nu este un anime...este un desen animat...ca vorbeste in japoneza asta nu il face un anime...seamana perfect cu desenele de pe Minimax....cred ca au gresit postul de difuzare^^ dar hai sa gandesc pozitiv... o avea farmecul lui pentru copii mai mici... cred ca asa ii este si menirea..sa atraga copii mici apoi uitandu-se la ceva de varsta lui,desigur in crestere ^^'
Este si normal sa nu imi placa...dar aplic metoda desenelor de copilasi...schimb canalul ^^
Dar hai ca primul ending nu e asa de rau39 sincer chiar imi place endingul..nu am ce zice xD
Pace,Fratilor!

Why would you care about what I like?
[Imagine: luver.gif]
Why would I care about what you don't like?

Nu poluati!

Arta Pacii incepe cu tine. Munceste cu tine insuti si lasa Arta Pacii sa se manifeste in toate activitatile tale. Fiecare are un spirit care poate fi rafinat, un corp care poate fi educat si o cale corespunzatoare pe care sa o urmeze. Esti aici pentru a-ti cunoaste si manifesta ceea ce este sacru in tine. Adu Pacea in propria-ti viata si dupa aceea aplica Arta la tot ce te inconjoara

#3
Mda si finu meu de vreo 6 ani se uita la el , da tre sa-i citeasca maicasa 21

Parerea mea este ca este o introducere buna in lumea anime , pt. cei mici .

Ideea nu este rea , dar este desenat destul de prost ( mai ales , din cate am inteles yo cand mi-a povestit finu despre ce e vorba , este vorba despre un catel si o floare 21 , sau ceva in genu atsa 21

#4
pai, din moment ce anime inseamna animatie japoneza pentru toate varstele, se incadreaza, e "animatie" si e si "japoneza".
Trecand peste asta, nu am 6 ani, dar mie mi-a placut. A fost amuzant si ideile celor din desenele pentru copii mici m-au fascinat (aproape) mereu. Intr-adevar, si preferatul meu a fost PJ, asa indiferent si aiurit, si arata bine pentru un urs.

#5
Well o.o' din cate stie creierul meu Parappa the Rapper e un anime o.o'
Ce pot sa zic, nici eu nu mai sunt copil mic dar e destul de dragut anime-ul n_n'
Adica e amuzant si de fiecare data nu mai puteam de ras o.o' Well PJ e un DJ suna atat de ciudat 24 dar e kawaii si nepasator si doarme aproape tot timpul n_n kawa xDE so anime-ul e chiar dragut, mai ales daca ai 5 ani O.O

#6
Ha?A zis cineva Parappa the Rapper?
OMDG! :love: I just love it!!Tot ce e pentru Kiddies sau are happy and funny stuff e genul meu pe vecie!

Nu mi se pare deloc jalnic si deplorabil,ba chiar ma inchin la Parappa!Groaznic,What the duck?De ce nu mai dau Parappa? :cry: Oricum sper sa-l redifuzeze cat mai curand caci mi s-a facut un dor Nebun! de Parappa si mai ales de P.J victorie Si yo confund ziua cu noaptea,deeeeci...P.J Rulez!victorie

Cine mai e Parappa Addicted? :->
[Imagine: 51pt12.png]
Eu mă semnez uneori "cam retardă" şi uneori cam aşa.

#7
Mda pai...stati sa imi gasesc cuvintele.In primul rand,este un anime de gen "Kodomo"(adica pentru copii),la fel ca si Kyoro Chan.Pai...ce pot sa spun decat ca ma amuza foarte tare sa le vad fetele21.Unele episoade...hai sa spun ca nu m-au plictisit atat de tare(gen ala cu intrecerea...sau cand a spart tipu ala geamu...rusine pentru mine,nici nu le stiu numele...cred ca era Parappa).In rest...verisoara mea de 6 ani m-a obligat sa ma uit cu ea si am ramas ceva in genu..." 22 ".Cred ca asta spune totul.Dar nu voi denigra acest anime...sunt atatea persoane care il urmaresc si daca mie nu imi place...asta nu inseamna ca nu se uita nimeni.
JA Ne!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#8
E groaznic ^_^
Topaiau de colo -colo , si practic nu am inteles scopul serialului 22 Sincer. Drept e ca nu am vazut primul serial, dar nu reiese nimic clar din celelalte 106
Poate ca nu am eu gandirea functionala, sau nu e anime-ul coerent 21

#9
Aaaah, unul dintre anime-urile copilariei acest Parappa The Rapper. Mi-aduc aminte ca mergeam prin casa si ziceam incontinuu: Sonny-chan! Zuppy03
Apoi mi-a placut de catelusul ala sau ce-o fi fost Matt. Si PJ...om de om....ursuletu' dj.
Nu l-am vazut niciodata complet, dar mi-a fost de ajuns pe masura ce am crescut.
Alaturi de Kyoro-chan, ma face sa rad si sa imi aduc aminte de copilarie si de cum asteptam sa se termine Minimaxu' sa inceapa A+ sau Animax sau....ma rog.Zuppy02
"Era foarte necajit/Bietul cer de ambra-albastra/Ca era indragostit/De marea verde/De marea albastra."
"La stapan demon, majordom demon."
"Fa ce vrei, toti piratii sunt liberi, esti un piraaat!"
"In lumea shinobi, cei care incalca regulile sunt ticalosi...dar cei care isi lasa prietenii in urma sunt chiar mai jos decat ticalosia."
"Suntem O.K. , O.K.! Sau suntem K.O.?"
"Intra in sufletul meu, monsieur. Nu o sa gasesti altceva decat intuneric."

"Life is a comedy for those who think, but a tragedy for those who feel."


[Imagine: 402222.jpg]
NINJA SEBASTIAN-SAMA! NIN NIN!:love:

[Imagine: 282638.jpg]
Da' nu te mai hlizli la mine ca stiu ca te iubesc...Zuppy02

http://static.zerochan.net/600/22/21/446072.jpg
Suzaku is glaring...manca-te-ar mama.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)