Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Papa to Kiss in the Dark

#1
Un anime super calumea cu tente de Hentai. Actiunea nu-i lipseste si nici comedia. Personajele sunt bine conturate, grafica e superba si din nefericire nu sunt decat 2 OVA-uri.
Il recomand la toti fanii Yaoi :001_rolleyes:

#2
[Imagine: PTKITD-MiraKyousuke.jpg]
uuuuu dadadadadadada:w00t:
l-am vazut si mi-a placut foarte mult
comedie, romance, YAOI:w00t:
mi-a placut faza kinky cand Mira l-a muscat de ureche pe Kyousuke
sau faza cand plangea si Kazu i-a sters lecrimile...awwwww:001_wub:

mi-a placut foarte mult, si melodia ce o canta la sfarsit
si felul lui Kyosuke de a fi playboy si cum Mira-kun facea acel "Shumimashen" asa de kawaii :001_wub:
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#3
hmmm.. interesant anime intr-adevar .. pacat ca e asa de scurt.. acele "tente de hentai" il fac mult mai interesant:X nu ma prea omor cu yaoi/yuri .. dar anime-ul asta mi-a ramas in minte ... la inceput pare ca vor urma sute si sute de alte episoade.. asta insa doar in primele 5 minute 4
Faze ft amuzante.. care nu il lasa sa devina plictisitor...
cam atat...avand in vedere kt e de scurt 2

#4
L-am vazut mai demult dar pot spune ca mi s-a parut cam ciudat .
Si mie mi se pare ac e shonen-ai si yaoi , desi e inclinat foate mult spre yaoi , tot shonen-ai ramane.
Cam ciudat , sti ca acela este tatal tau , si te-apuci sa faci prostii cu el > iN fine , nu era tata , dar era unchi . Tot o legatura de snage . Si kyosuke , te dai la fiul tau asa , ar in spital s-au sarutat de fata cu ceilalti .
Mira era foarte irav , avea o personalitate mai mult de fata , si aveam impresia ca e fata , ,ma rog , aveam numai .
NU pot sa spun ca sunt inbenunita dupa acest anime . Nu e genul eu , l-am vazut doar pentru ac era scurt .
Totusi nu l-as recomanda la cineva , nici chiar celor ce le plac astfel de anime-uri ...
[Imagine: Untitled-1-2.gif]

#5
Papa to kiss in the dark este un shounen ai...Caci in anime-urile specifice genului yaoi se arata actul sexual propriu zis..cat in Papa tu kiss in the dark totul se rezuma la imbratisari si sarutari,si desi se povesteste,nu se arata actul!Si asta in incadreaza in shounen ai..But whatever!
Revenind la acest anime,nu a avut nimic special care sa ma impresioneze! L-am urmarit de curand la recomandarile lui Naomi [the girl above me *smileing*] Aparitia mamei lui Mira la sfarsit [damn...nici macar nu imi amintesc cum o cheama] mi se pare cam exagerata!A picat ca musca-n lapte!Probabil nu aveau cum sa umple spatiul!
Este unul din anime-urile care,probabil in viitor,o sa il uit!Avand in vedere ca nici macar nu mai stiu numele personajelor deja...si am urmarit anime-ul relativ recent!

#6
oh da l-am vazut mai demult si God cat poate sa imi placa ^^
pur si simplu il ador, tata&fiu.....bine ca nu e tatal adevarat insa..geez...nu conteaza asta >_<
e chiar foarte interesant...chiar daca sunt doar 2 ova-uri >_<....DC ?? T_T ummm...mi-a placut mult si grafica e superba....arata atat de bine Mira >_<
mi-a placut si de colegul lui.....wow....chiar ca isi iubeste prietenul nu gluma.. ce s-a intamplat intre ei doi ma facea sa ma uit la vreo sase ori la faza aia

so..I like it ^^
[Imagine: mi08ow.jpg][Imagine: eujbj7.jpg]
J-ROCK Power!
----------------------------------------------------

#7
hmmm ... a fost interesant ... cel putin abia mai imi tineam ochii deschisi k ma uitasem toata ziua numai la yaoi-uri ... si cand a venit si randul sa ma uit si la PTKITD era deja 5 dim ...
oricum povestea a fost un pic "socanta" pentru mine 21 ... totusi ... nu tata, dar unchi este pentru Mira ... >.>
asa ca tot rude sunt >.< uhhh ...
de grafica ce sa spun ... a fost destul de buna ... ^-^
relatia dintre cei doi ... hmmm ... "o totala nebunie" ... tare scump era Mira cand era mic si spunea ca va fi "mireasa lu' tata" hehehe ^.^ ... hmmm ... prietenul cel mai bun al lui Mira era un pic "sarit dupa fix" ... bine ... prieten, prieten, dar pana la o limita 21
hmmm ... o poveste pe care nu o vezi in fiecare zi >w< ... dar a fost destul de frumos ...
de la mine acest anime/"yaoi" are nota 9/10 (sunt si altele mai bune) 10
For every minute you are angry you lose sixty seconds of happiness.
[Imagine: Neintitulat-7.jpg]
GFX made by meh! ^
[align=right]deviantArt || FaceBook || Twitter

#8
Cred ca este primul anime yaoi pe care l-am vazut.Mi-a placut mult , insa acele tente de HENTAI m-au deranjat la inceput.Oricum , le-am trecut in scurt timp cu vederea !
Are niste personaje foarte interesante , precum si o tema aparte.M-a fascinat faptul ca in acest anime nimeni nu vede nimic anormal in relatia dintre tata si fiu.
E un anime care merita vizionat , parerea mea.
[center][Imagine: 2ibj691.jpg][/center]

#9
Ah si mie mi-ar fi placut sa vad mai mult sincer 71 Ca si majoritatea anime-urilor..l-am vazut mai demult si de mai multe ori.Mira chiar seamana foarte mult cu o fata..dar asta nu prea conteaza >-> Kyousuke e perv xD ador cuplul.Cel mai mult imi place partea cand suna telefonul lui Kyousuke in timp ce faceau sex xD Mira l-a muscat de ureche iar apoi a urmat o faza foarte cute si anume Kyousuke a vrut sa-l "pedepseasca" pe Mira.El si-a cerut scuze si apoi....un sunet care a fost cel mai frumos pentru mine...Un orgasm de-al lui Mira. 21 oh God 24 Mi-a placut ideea tata-fiu or whatever... unchi-fiu facand yaoi.Si eu m-am mirat cand s-au sarutat in spital de fata cu ceilalti care nu au reactionat deloc.La sfarsit happy ending ^^ Nota 10 pentru orgasmele alea *hehe* si toate scenele care imi plac mie 10

#10
yay...
imi place anime-ul...este un bun yaoi pot sa zic...are niste scene prea tari care sunt foarte buna...grafica de asemenea e buna si mai ales ca e un yaoi conteaza grafica foarte mult....Pot sa zic ca e mai mult un yaoi romantic usor impins sper comedie...
Va recoman animeul pentru fani yaoi ^^:
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)