Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Pandora Hearts

#1
[Imagine: 14736.jpg]
Oz Bezarius, mostenitorul unei familii nobile, tocmai a implinit 15 ani. Viata lui este bogata si linistita, umbrita de absenta constanta a tatalui sau, insa de ziua sa de nastere totul se schimba complet. Este trimis intr-o alta dimensiune cunoscuta sub numele de Abyss, singura modalitate de a scapa este sa i se alature unui "chain" pe nume Alice, legendarul iepure negru. De ce a fost trimis in Abyss, ce legatura are Alice, ce vrea organizatia "Pandora"?

Personaje:

Oz Bezarius: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../48508.jpg
Alice: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../46912.jpg
Gilbert "Raven" Nightray: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../49183.jpg

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4...
PS: mai trebuie sa va spun ca este on-going? 39
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Hm tocmai am terminat 3 episoade din Pandora Heart si pot spune ca il ador. Oz e tare dragut, iar Alice e asa de cute. Animeul m-a captivat de foarte mult timp, dar din cauza lipsei de timp nu am stat sa il vizionez. Totusi l-am pus pe lista de vizionat si am inceput sa-l vad azi. Pana vineri sau joi e deja terminat. Oricum, mie personal imi place si cand ma gandesc ca am vizionat doar niste saracute de 3 episoade. Oricum mai pe seara am sa ma uit la altele 3, ca sa fac sase, iar maine voi vedea vreo 10 episoade. Ceea ce inseamna ca sunt 16 episoade pe care le voi viziona in 2 zile. Voi termina totusi seria sper pana joi sau vineri, in fond sunt doar 26 de episoade. Le voi vedea. Daca maine voi termina 16 episoade, joi vad 5 episoade cred si mai spre seara alte 5 si termin de vazut seria. Pfiu, hai ca e bine. Dupa ce voi termina seria, revin cu un edit aici si spun mai pe larg ce mi-a placut si ce nu. In primul rand pentru 3 episoade imi place de Alice, dar cum am spus revin cu un edit.
-

#3
Lol,ce coincidenta nici eu n-am terminat Pandora Hearts si chiar zilele astea l-am tras pe dvd ca sa il termin 21 dar am vazut jumatate din anime.Pana acum a fost destul de interesant,mereu mi-au placut animeurile care au legatura cu Alice in Wonderland.
Mda..e o minune am citit mai mult manga-ul decat am vazut anime-ul,story line-ul este original, placut. Personajele principale, Oz si Alice imi plac foarte mult XD[in special Oz ].
Animeul din cate tin minte era cam violent,macabru iar personajele din el parca nu respecta manga-ul cel putin la personalitatile lor...doar Break are acelasi caracter 21 dar merge...am sa ma mai uit si maine ca sa il termin.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#4
Am vazut Pandora Hearts acum trei ani si la momentul respectiv mi-a placut intr-o oarecare masura. Daca m-as uita acum sunt convinsa ca m-ar lasa rece.

Am decis sa ma uit la el atunci cand am aflat ca cea care si-a pus amprenta pe coloana sonora e Yuki Kajiura, plus ca vazusem ceva screenshot-uri si mi se paruse simpatica grafica. Well, never judge its book by its cover, as I have come, once again, to aqnowledge. Plotul, desi interesant la inceput (pentru ca avea anumite elemente preluate din Alice in Wonderland), m-a dezamagit total pe parcurs. Anime-ul incepuse bine, dupa care a cam luat-o pe aratura; in primul rand Alice, personaj de care initial imi placuse, a fost transformat intr-o mironosita sclifosita, in al doilea rand nu au respectat manga-ul (dupa cum am aflat mai tarziu), dupa care au parvenit ultima jumatate a anime-ului, astfel ca era complet retardata si lipsita de sens.

Mi-au placut in schimb backgroundurile personajelor si faptul ca s-a pus mult accent pe asta.

Daca ar fi sa dau note as da 10 coloanei sonore, 9 personajelor si graficii si 5.5 plotului.
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)