Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Otaku Festival 2010

#41
IT WAS EPIC. COSPLAYUL WAS AWESOME XD Am venit numai azi (duminica) m`am vazut cu lots of people, am stat cu amvistii, la amvuri i dont know who saw but I WAS FREAKING OUT. Am inceput sa tip si am iesit din sala like OH MAI EFFIN GAWD XD In rest a fost awesome, n`am venit pentru sa`mi cumpar nimic, am venit pt lulz si pt ca grupul my best friend a castigat locul 3 <333


POZE HERE: http://dl.fisier.ro/files/oagfr5hjice8pb...0.rar.html
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#42
A fost suuuper la Otaku 8. Mai vreau inca o data 71... de pe zup nu am vazut decat pe Hades-chan, Mitsukai Yoru, Rina si Child of Sunset. Ma bucur ca v-am intalnit girls! *hugs*
A fost chiar nice... mi-a placut cosplay-ul, chiar daca nu au fost toate grupele excelente...^^ la standuri au fost chestii superi kawaii, dar imi pare asa rau ca nu au mai fost Death Note-uri... de anu trecut astept unul T>T
In fine, chiar n-am ce comenta, pentru mine a fost minunat, o experienta de neuitat. =^.^=

P.S: Flaw, imi dau seama ca nu papi oameni 21 daca te-as fi vazut si de data asta as fi venit la tine sa te salut, pacat ca nu s-a intamplat asta. Eh...poate la anu =]] si poate atunci voi intalni si mai multi membrii de pe Zup, sper ^^ Ja`
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#43
Pentru mine Otaku a fost un cosmar in prima zi21 si m-am decis ca nu merita sa mai faci cosplay la acest festival unde locul e mic si iti distrugi costumul aproape,hai sa nu exagerez dar m-am murdarit destul de rau21.Chiar nu stiu ce a fost in capul meu cand am decis sa fac cosplay la Otaku,cosplayul pe care il iubeam atat de mult,as putea spune de vis,am visat sa imi fac acest costum de cand am vazut animeul.Ma simt implinita macar ca am fost apreciata de public iar la sfarsit m-au incurajat,ma bucur ca am intalnit persoane minunate,multi prieteni buni pe care ii stiam de pe mess sau altii care ma stiau pe mine.In rest am mai avut timp sa merg la karaoke unde m-am mai relaxat si distrat.Cam atat am de spus.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#44
(16-05-2010, 11:49 PM)WolfSakura A scris: Pentru mine Otaku a fost un cosmar in prima zi21 si m-am decis ca nu merita sa mai faci cosplay la acest festival unde locul e mic si iti distrugi costumul aproape,hai sa nu exagerez dar m-am murdarit destul de rau21.Chiar nu stiu ce a fost in capul meu cand am decis sa fac cosplay la Otaku,cosplayul pe care il iubeam atat de mult,as putea spune de vis,am visat sa imi fac acest costum de cand am vazut animeul.Ma simt implinita macar ca am fost apreciata de public iar la sfarsit m-au incurajat,ma bucur ca am intalnit persoane minunate,multi prieteni buni pe care ii stiam de pe mess sau altii care ma stiau pe mine.In rest am mai avut timp sa merg la karaoke unde m-am mai relaxat si distrat.Cam atat am de spus.

Oh yea? Well, don't get too used to winning darling. Iar gestul tau de pe scena mi s-a parut oribil, no offence, te-ai facut de tot rasul.
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#45
Aha, am fost si eu pe acolo, in ambele zile. ^^ A fost super, evident am fost si eu pe la concursul de desen dar nu am castigat, desi m-am distrat, acum imi pare rau ca nu am folografiat " capodopera" mea, eh, asta e . 21
In rest chiar mi-a placut, mai ales concursul de cosplay din prima zi, Sebastian si Ciel erau asa kawaii <3 si Mio la fel ;3
Imi pare rau ca nu m-am intalnit cu nimeni de aici dar asta e ... vina mea, nu am recunoscut pe nimeni desi m-am uitat la toate fetele de pe acolo, defapt, m-am intalnit cu 2 persoane de aici dar eu ii cunosteam de pe alt forum si poate de aceea ne-am recunoscut. 21
In a 2a zi am raratat inceputul de la concursul de cosplay dar neah, m-am incurcat cu prietena mea in magistralele de la metrou =] , oricum, pana si acolo ne-am distrat ; eu : asta e metroul ! ea : cum naiba sa fie ala ? asta e ! 21)
Abia astept Otaku 2011 15 dar pana atunci mai e si sper sa va cunosc mai bine pana la Nijikon, poate ne vom intalni acolo ^^"

Edit ~

@WolfSakura, ce cosplay ai facut ? o.o"
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#46
mie imi pare bn ca locul 1 la cosplay group a fost decernat celor 5 fete akatsuki, pt ca naruto e nr 1 pt mine Smile

#47
Waaaaa~, deci a fost foarte tare. <3 Sâmbătă, cosplayu` a fost superb. 43 Mi`au plăcut la nebunie Sebastian şi Ciel, dar clar, cel mai mult mi`a plăcut Shinigamiu` ( care nu era Shinigami, dar nici prezentatoarea aia foarte deşteaptă nu ştia ). Când s`a auzit : ' OMG ! They killed Kenny ! ', toată sala era pe jos. Bien, eu chiar eram pe jos cu Elusive Wolf, Sheir şi o colegă. :]] Da` frate, toţi am început să râdem într`un hal. Oh şi mi`a plăcut şi de Cloud cu Tifa. Când a sărutat`o a fost aşa mişto. :]] Nu mi`a plăcut de tipa care a fost cu ' chiloţi cu Pikachu '. Adică ' Mana '. A făcut nişte gesturi absolut . . . mă rog. În regulament nu scrie că cosplayerii n`au voie să facă chestii de genu` ? Şi puştoaica aia în roz n`a fost cine ştie ce, da` la sfârşit când a făcut cică ' Ce tupeu ! ', a fost demenţială.
Mi`am luat o pălăriuţă lolita roşu cu negru de se asortează cu rochiţa luată din Japonia. Şi la standu` de j - rock mi`am găsit semn de carte cu Miyavi. <333 Şi mi`am luat şi nişte urechi super superbe de pisică. Oh şi la Prezentarea Lolita, Dawn a fost cea mai cute. :]] Şi cea mai energică. xD
În orice caz, tot mai mult îmi place Niji. Deci ne vedem la Niji, nu ? 15

@ WolfSakura : Cine ai foooo~st la cosplay ? :d
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#48
pff..miam adus si eu aminte de forumuri si am trecut sa postez, deci am citit cam tot ce sa postat dupa festival si unele commenturi ma sperie, si din nou cosplayul n-a fost organizat calumea, a trebuit sa fie o persoana in juriu ca sa strice tot, la fel si prezentatoru, a vorbit in plus cam mult, cat despre premii la individual sincer merita muuuuuult mai mult sa ia Shinigamiu din Soul Eater care a fost genial, iar la grup a fost cam slab anu asta, dar macar sa chinuit lumea, fetele din Akatasuki au fost tari nice clothing ^^ 4, The Ring a fost iara tare, deci la grup si-au cam meritat premiile si din nou a trebuit sasi faca aparitia Samurai Jack *thumbs up* for the dude, hes awesome.

#49
Pentru Nya:Ciel Phantomhive varianta in rochie,la individual.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#50
(17-05-2010, 03:33 PM)Nya. A scris: Şi mi`am luat şi nişte urechi super superbe de pisică.

De undeee ti-ai luat urechile de pisica T^T am innebunit cautand si tot nu am gasit!!!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Otaku Festival Miauti 5 5.462 05-04-2015, 10:40 PM
Ultimul răspuns: Romania
  Otaku Festival Miauti 22 14.322 08-06-2014, 08:22 AM
Ultimul răspuns: Queen of Darkness
  Otaku Festival 2013, 11-12 Mai Reactive 18 13.628 15-05-2013, 06:38 PM
Ultimul răspuns: Rain
  Otaku Festival 2012 Flaw 42 35.836 01-06-2012, 12:02 AM
Ultimul răspuns: mariska
  Otaku Festival 2011- editia a V-a Flaw 97 68.059 26-02-2012, 11:20 PM
Ultimul răspuns: DarkAngeI
  Festival Otaku 2011 Horia K 0 3.649 14-03-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Horia K


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)