Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Original Art + Fan Art

#1
Nu stiu ce sa zic, nu or fi cele mai bune chestii ever (nici cele mai rele tho') dar ma intereseaza sincer si parerea altora. In general prefer sa desenez digital, desi il ultima vreme am inceput sa desenez mai des si traditional. De cele mai multe ori sunt combinate.

Original Art (ordinea este vechi -----> nou)

----> Digital
1. Closer To Heaven - primul portret digital facut vreodata, care mi se parea ceva bestial la vremea respectiva...acum...mi se pare doar plin de greseli heh

2. Come With Me - facut candva demult pentru un concurs pe Anime-Mania. Sincer inca imi place. Era prima data cand m-am strofocat sa adaug si un fel de fundal 4

3. Nocturne - alta incercare de portret + backlighting. Are destule greseli, dar atunci, ca si acum, mi-a placut atmosfera.

4. Kitsune-chan - prima incercare decenta de a face un chibi. Facut initial ca sugestie de mascota pentru Anime-Mania dar a picat din cauza ca au zis ca seamana prea tare cu Zuppy XP

5. Rael - personajul meu original care apare mai in toate desenele xD (inclusiv in primul postat aici), nascut dintr-un fel de roleplay cu niste prieteni. O alta abordare de CG decat celelalte, dar nu prea stiam sa desenez nasuri X3

6. City Spires - personajul unei prietene din acelasi roleplay mentionat mai sus. Nu arata chiar atat de awesome, dar la timpul de atunci mi s-a parut un mic pas inainte dpv al anatomiei...cel putin nasul o ia usor catre realitate, desi e inca departe.

7. Miranda - facut pentru o prietena. Ceva mai corect anatomic, fiind mult mai recent, desi clavicula circula prin alte povesti xD

8. Secret Smile - cel mai recent portret, desi nu sunt chiar asa multumita de el...

9. R.A.E.L. - cel mai "proaspat" desen, facut chiar ieri xD. E favoritul meu momentan. Rael in the world of TRON, 2 obsessions in one.

---->Traditional si Mixed Media (majoritatea sunt schite)
10. Rael sketch - o chestie neterminata de pe vremea cand inca nu stiam sa desenez nasul xD, insa imi plac ochii

11. Kouzan - alta versiune a unei mascote

12. Crow - o alta incercare nu prea grozava dar care totusi imi place

13. Hyena Chibi - o alta incercare de a gasi un stil de chibi care sa mi se potriveasca

14. Another dude - alta mazgaleala de prin caietul de schite, dar asta chiar imi place. E mult mai corect anatomic decat altele pe care le-am facut la timpul ala.

15. Cyrus - space opera character doodle thing facut in Winter A-Camp 2009-2010, colorat cu copics.

16. Night Treader - facut cu cerneala...nu ma pricep inca prea bine la animale xD

17. Rael again - o incercare de acuarele cu gouache, dar nu a iesit cine stie ce calitativ

18. Shimotsuke - alt personaj original

19. Shimotsuke 2 - acelasi personaj de mai sus, facut in Summer A-Camp 2010, in creioane colorate, desi nu e colorat prea atent >__>

20. Zombie Boy - desen facut pentru concursul din Summer A-Camp 2010 cu zombie theme, facut in copice (iar fundalul e in acuarele pe hartie de copice, d-aia a si iesit cam naspa). Preferatul meu de departe.

Fan Art (ordinea e ca mai sus, vechi ----> nou)

1. Sol Badguy - sau mai bine zis doar capatana lui 21. E inca unul din preferatele mele

2. Zack Fair - dupa cum zice si titlul...

3. Sebastian - facut in SAI....arata cam ciudatel xD

4. Undertaker, Sebastian, Grell si Lau - chibis din Kuroshitsuji


Ce post mare am facut xD. Oricum, astept pareri de orice fel ^____^ (nu inseamna ca trebuie sa va uitati la toate lol)
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~

#2
Cele cu multe greseli sunt de regula mai vechi (asta nu insemnand ca nu exista unele si in cele mai recente), le-am precizat in descrierile desenelor. Si da, stiu ca trebuie sa desenez orice, work in progress Smile.
Dar sincer m-as fi asteptat la un comment ceva mai lung decat "are cute", desi nu zic ca nu apreciez. Ai zis ca am probleme la anatomia fetei, dar n-ai precizat ce (de nas stiu, s-a corectat in ultima vreme). Ideea e ca as aprecia totusi niste comentarii mai profunde, daca tot va obositi sa comentati, nici n-am zis ca trebuie sa le comentati pe toate. Comentarii de genul "OMGAWESOMEWTFBBQ" primesc destule pe Dev, sunt sincere si imi fac placere, dar nu ma ajuta cine stie ce.
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~

#3
Un nou desen -----> Doll Angel.

L-am facut pt concursul DOTM februarie de aici de pe AZ dar n-am mai apucat sa-l trimit oh well. E facut in acuarela, iar din moment ce tot nu l-am trimis i-am adaugat textura in Photoshop.

Toate parerile sunt binevenite 4
//---Change the scheme! Alter the mood! Electrify the boys and girls, if you'd be SO kind!---//

[Imagine: war-sig-2.jpg]

~~~Grindin' mah bears... grindin' mah bears... Oshi*splat*~~~

#4
Pai daca dorim un comentariu mai lung ne straduim sal facem:
In general desenul e dragut dupa culoare si anatomie, pozitie in foaie. Dar ma gindesc totusi la colorit. Daca iai gama rece..trebuie sa predomine gama rece nu 50/50...Folosesti gama calda in acest caz doar la 30%. Imi place cum e pictat parul iar capul imi aminteste de un personaj disney..expresia fetei e buna.
Coftita alba e simpatica, te puteai gindi la maleta rosie ce sa faci...sortii sunt draguti si coloristic si grafic.
Aripa in umbra e modelata mai bine dekit partea din lumina a aripii...cred ca te grabeai acolo.
La genunghi puteai face ca la cot despartitura, ce da de inteles ca e papusa..totusi cum va indoi ea piciorul daca are doar o taietura.
Imi place cum ai facut laba miinii si a piciorului..scrinciobul la fel...e simplu dar se simte ca sta pe el..
Wuhh...deajuns...succese in continuare!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Just my drawings...kinda abstract? [ Original ] HeaRtleSs 20 17.766 03-01-2012, 02:14 AM
Ultimul răspuns: HeaRtleSs


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)