Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Va place Oresama?
Da
75.00%
3 75.00%
Nu
0%
0 0%
Nu l-am vazut inca
25.00%
1 25.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Oresama

#1
N-am vazut nici un topic cu Oresama deci am sa scriu eu cateva lucruri.
[Imagine: ORESAMA.jpg]

Oresama este filmul in care a jucat Miyavi in anul 2004 XD.
Filmul prezinta povestea j-rockerului Miyavi,as putea zice ca e un film biografic.Aici descoperim aventurile sale cand merge in timp cam 20 de ani in urma.
Miyavi vrea sa isi viziteze familia in orasul sau natal, in Osaka.Dupa ce cateva fane il urmaresc, pe drum, el a adormit in masina lui, apoi imediat se trezeste ca merge pe jos,pe o cale ferata.Acesta se confrunta cu o serie de evenimente bizare cu oamenii care erau imbracati foarte invechit si se uitau ciudat la el. Miyavi intra intr-un local si citeste o revista realizeaza ca este in anul 1984.Acesta isi da seama de timpul in care este si speriat,se gandeste sa mearga la familia lui,dar nu este sigur ca acestia il vor recunoaste si il vor accepta asa cum este acum,din viitor asa ca fuge dupa ce suna la usa.Nestiind ce sa faca poposeste intr-o alee unde il intaneste pe Shinni,un baiat care lipea un anunt,pentru cei care vor sa formeze o trupa.Miyavi il convinge Shinni ca este nascut pentru a fi un star rock si ii propune sa il lase sa cante la chitara in trupa.Ei pleaca spre casa lui Shinni iar cand ajung,Miyavi ii deomonsteaza talentul sau la chitara inpresionandu-l cu niste recitaluri remarcabile.Dupa ce se mai distreaza ei,Miyavi reuseste sa il convinga ca va reusi cu trupa iar cei 2 organizeaza un concert.Acesta se ocupa de tinuta si coafura lui Shinni si ii arata cum se simte un rock-star.
In cele din urma, Miyavi intalneste un baiat Ryu,talentat la fotbal care i se pare foarte familiar,apoi cand o vede si pe bunica sa acesta realizeaza ca Ryu,este el insusi cand era mai tanar.El ii da cateva lectii de fotbal micutului si il avertizeaza sa nu cumva sa se raneasca sa isi rateze sansa de a juca ca fotbalist profesionist(cum a facut el),deoarece nu vroia sa se repete povestea pe care o patise acesta cand era mic.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#2
Ahh, Oresama<3
Filmul asta m'a impresionat foarte mult~ Ma rog, mai mult ca sigur sunt subiectiva since Miyavi e personaju principal, darrr xD
Primele 2 dati cand l'am vazut mi'au dat lacrimile la sfarsit.. ;3;
It's really moving; felul subtil in care arata lumii ca nu ar schimba nimic daca ar putea da timpul inapoi, cum ne arata noua, fanilor, cat de mult insemnam pentru el...printr'un film care poate fi privit atat intr'un mod destul de personal de catre fanii care ii stiu povestea, dar si ca o poveste fictiva de catre orice audienta =) Oricum, ceea ce Myv vrea sa transmita de fapt prin filmul asta e de nepretuit<3 Ne arata cat e de hotarat in ceea ce face si ca ceea ce face acum face fara nici un regret, si nu ar schimba asta pt nimic..Eu cred ca Oresama a reprezentat o parte importanta din viata si cariera lui Myv, l'a definit mai mult atat ca artist cat si ca persoana, idealuri ^^

Therefore, eu as putea sa recomand filmul acesta oricui, fan Miyavi sau cineva care n'a mai auzit niciodata de el..E un film haios, adorabil dar si profund, merita vazut<3

Ah, si faza cu camuflaju, cand a facut trucul cu peretele sa se ascunda cica de fangirls...24 priceless :lol: si acum o fac cand am ocazia..prea genial21
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

#3
Ohh l-am vazut like a week ago 24 yeah! Eu nu puteam sa il suport pe Miyavi , ma enerva complet [ no offense to the fans]. Dar am vazut filmul si mi s-a parut o persoana de treaba [ dar zic ca ar trebui sa scape de cateva tatuaje on the phone Finalul mi-a placut mult , iar atunci cand ' se intoarce in prezent' si s-a lasat pe spate credeam ca nu va functiona si ca va lovi solul dar cand am vazut penele alea negre am spus " Omo, ce tare !" Nu ma facut mare fana a lui miyavi cei drept dar am vazut ca poate sa fie si calm 24 so nu ma mai enerveaza atat de tare .
Good movie 113
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)