Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Orasul Anormal

#1
E o zi normala.Merg prin oras.Ploua.La o distanta de 10 m vad oameni rosii ca niste martieni.
Eu trec pa langa ei si ma uit.Aia zic:
-Am venit sa va atacam!
-Ce gluma buna!Am uitat sa rad!Mia parut bine sa va cunosc!
-De ce nimeni nu se teme de noi?:(
Si eu am trecut mai departe.Trebuia sa ma duc undeva anume.Era un bloc , mai pustiu de fel , cu geamuri sparte , si peretii aproape sa se prabuseasca.
Intru in casa , in vizita la o fata pe nume Alina.
-Ce faci , măi?
-Bine!Dar n-ai mai facut baie de saptamani!
-Imi place mirosul de mizerie!Imi aduce aminte de vremea cand lucram pe santier.
-Vai de capul meu , esti dusa cu pluta!
Si eu am plecat repede de la ea ca imi venea rau.
Si acum plecam spre casa linistit.


Sfarsitul Episodului 1

#2
Acelasi lucru :-w
Prea scurt ' episodului ' .
Descrieere - lipsa
Dialog - in execes si sec .
Actiunea e grabita , nu lasi ca firul actiuni sa se desfasoare lin astfel incat noi , cititori , sa poata sa se pune in pielea persoanajului pe care nu il ai . Tu faci ce iti vine in cap , postezi , si gata . o.o''
Nu ai figuri de stil . Iar totul pare inestetic . Ar trebui sa treci pe la unele ficuri sa vezi ce inseamna cu adevarat un fic . Nici eu nu sunt mai buna . Dar chiar nu prea se poate numi fic .
Titlul e unul . . . banal dar macar se potriveste cu continutul .___.

Ma opresc aici . Deja ma doare mana si am mai scris alte doua commenturi pline de critici la alte ' capodopere d ' ale tale ' .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Oo is soo short.. X_X I can't understand...

Nu prea pricep su ceva, pentru ca e ff sucrt. Nu iti reprosez nimic, pentru ca am vaz ca esti nou/noua. Acctiunea este foarte grabita, abea ca mai inteleg ceva... si nu prea se folosesc prescurtari si emoticoane ( fete zambarete) in povesti. Nu prea am inteles ce s-a intamplat aici.. :-? Martieteni.. apoi bloc.. apoi fata alina.. nu prea au logica.. si chiar asa sa teci pe langa martieni? :)) :))

Da, pai nu pot cumenta mult, pentur ca nua m ce comenta, dar sper sa mai lungesti CApitolul. :D

Bye

#4
Citat:E o zi normala.Merg prin oras.Ploua.La o distanta de 10 m vad oameni rosii ca niste martieni.
Eu trec pa langa ei si ma uit.Aia zic:
-Am venit sa va atacam!
-Ce gluma buna!Am uitat sa rad!Mia parut bine sa va cunosc!
-De ce nimeni nu se teme de noi?2
Si eu am trecut mai departe.Trebuia sa ma duc undeva anume.Era un bloc , mai pustiu de fel , cu geamuri sparte , si peretii aproape sa se prabuseasca.
Intru in casa , in vizita la o fata pe nume Alina.
-Ce faci , măi?
-Bine!Dar n-ai mai facut baie de saptamani!
-Imi place mirosul de mizerie!Imi aduce aminte de vremea cand lucram pe santier.
-Vai de capul meu , esti dusa cu pluta!
Si eu am plecat repede de la ea ca imi venea rau.
Si acum plecam spre casa linistit.


Sfarsitul Episodului 1
Ce este asta :?? un duel ..........daca e atunci unde al doilea concurent :-?.........sau iti postezi creatia ? Doh.......

In caz ca e opera personala de a ta atunci ar fi corect sa o postezi in una din sectiunile de aici : http://animezup.com/forum/forumdisplay.php?fid=30 si treci pe la regulament.
Daca nu re-editezi capitolul si il faci de 40 de randuri .........exista posibilitatea ca va fi sters.

Edit:@ ZuZu e on ! Nu vezi?
ftw, esti oarba si nu vezi ca te repeti ce au postat altii inaintea ta ?
[Imagine: aaaakip.jpg]

#5
Uuu La La !!! Draguta mea daca asta se numeste capitol ! te rog eu frumos ! asta nici 15 randuri nu are si are si un emoticon O_O'' Sau eu nu vad bine . am eu ochelari dar nici chear asa. Descriere .....Doh sa nu zic. Actiunea.....Deja ma doare capul . Dialogul O_O Nici nu stiu cine vorbeste nici care sunt personajele dupa parerea mea sunt asa doua persoane de pe strada care se intalnesc =_=. Naratiunea .... Misto faza -> nu prea are :)). Titlul ORASUL ANORMAL =)) Misto rau de tot defpt misto spre super naspa [ ca si proofa de romana :)) >:) ] si cum a zis minunata mea Deea se potriveste cu continutul .
In fine numai comentez ca deja miai stricat bunadispozitie >_< Adica dupa ce vin de la party de park mas fi imbatat[ dar nu am fcto .. pacat ] si park mas fi drogat [ staty linistiti ka mam drogat dect cu apa plata si dropssuri >:) ] citesc asta care nici nu se poate numi capitol .
Daca tea deranjat ce tiam zis Pm Mesaj la profil si iaratama dar trebuie sa te inveti .
[Imagine: Jun0xCa.png]

#6
STOP >.<

Kesha,
1. scrii peste 40 de randuri la un capitol
2. scrii peste 3 randuri COMPLETE la un comentariu
3. postezi ficurile la FanFiction si subsectiunile de acolo, nu la dueluri [duel=un concurs intre 2 sau mai multi participanti]

Daca mai continui mult asa si daca si voi m-ai continuati mult cu atacurile la persoana va veti lua ban, si sa nu ziceti de ce la Flaw, pentru ca v-am anuntat. Terminati-va, parca ati fi innebunit va luati de orice nou venit care nu stie pe ce planeta e, si ca sa ce? Sa va simtiti mari si tari voi? Not a chance my dears, pentru ca va arunc in orice moment ficurile voastre pline de rahaturi mai mari ca ale ei si sa va vad atuncea. Uitati-va la ficurile voastre si apoi comentatii la nou veniti.

Parca ati avea pitici pe creier, really.

~Thread Moved To Proza~



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Orasul Ruina MiraA 11 6.311 12-05-2013, 02:21 PM
Ultimul răspuns: caramele cu pedale
  Sin City - Orasul pacatelor [+16] Arya 12 7.769 23-11-2008, 06:38 PM
Ultimul răspuns: diabolique_alien


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)