Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ookami-san to Shichinin no Nakamatachi

#1
[Imagine: 25272.jpg]
Povestea este centrata pe Ryoko Ookami, o boboaca de liceu cunoscuta pentru aspectul ei feroce, caninii neobisnuiti cand zambeste, si aerul salbatic. Ringo Akai este o boboaca scunda, aparent draguta si angelica dar cu o aura intunecata. Impreuna cu prietenii lor ciudati, cele doua lupta sa schimbe lumea, luand fiecare problema in parte.
Grupul Otogi se ocupa de rezolvarea tuturor problemelor indiferend de pericolul care ii pandeste, insa cum majoritatea membrilor sunt fete, prezenta unui baiat este necesara pentru a putea participa in misiunile mai periculoase. Astfel Morino Ryoushi ( o persoana care se teme cand cineva se uita la el ), ajunge membru imediat dupa ce isi declara dragostea fata de Ryoko.

Personaje:

Ringo Akai
Ryouko Ookami
Ryoushi Morino
Liszt Kiriki
Alice Kiriki


Mai e nevoie sa va spun ca veti gasi acest anime si pe Extra Animezup? Normal ca-l veti gasi si va fi la zi cu episoadele.

Opinia mea legata de acest anime este foarte buna, altfel nu l-as urmari, grafica e buna/bunicica, muzica la fel in special ending-ul pe care il vreau si eu full song. In ce priveste personajele Morino este cel mai amuzant, modul lui de a se teme de ceilalti si cum primeste bataie de la Ryouko. Ce pot sa va mai spun va recomand sa vizionati acest anime.
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Uhu...imi place anime-ul,e pe gustul meu (comedy-romance <3 *hehehe* ).Doar 4 episoade am vazut O.o( well...cred ca atatea sunt,deocamdata ).
Personajul meu preferat este Ryouko Ookami. Seamana foarte bine cu Taiga Aisaka din Toradora <3.Nu prea imi place melodia de la op in rest,anime-ul e kawaii ^.^
[center][Imagine: 2010-06-15-290927-1.jpg]
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.[/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)