Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Onix vs. Zummy

#1
Hey There !
ne-am gandit sa facem si noi un mic duel .adica eu (zummy) si onix (muse). din cele doua poze voi decideti care "traieste" si care "moare" . suntem in arena de lupta 21 in fine am discutat si am hotarat ca tema sa fie "Plante" . si asa si este . fiecare a fotografiat niste flori si aici le facem vedete :d sper sa argumentati de ce va place mai mult una decat cealata .
Perioada de votare: 31 aug - 8 sep


--> One Photo <--
-->Two Photo <--

[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?


#2
Ma intreb, de ce oare sunt prima care comenteaza desi e deschis de ceva vreme (ma rog, o zi, insa tot e ceva.)Well aparent nici aici nu e pe baza de invitatie *laughs* so I'm totally in for the comment.
Ah, ma bucur ca aici e specificata tema, am vazut cam multe plante (cel putin fotografii cu plante lately) inca 2 in plus nu strica. Mentionez inca de la inceput ca sunt putin dezamagita ca sunt din nou flori, pentru ca din moment ce e plante...de ce nu fotografiaza nimeni buruieni? Spini si ciulini? Whatever...Oricum dintr-o perspectiva generala ambele fotografii arata foarte bine.

Fotografia nr. 1
In primul rand ma deranjeaza pentru ca, pare (chiar si cu zoom), putin cam prea mica si nu pot distinge toate elementele din ea. Imi place unghiul, ai prins toata tevatura aia de galben extrem de frumos, dar totusi - comun. Luminozitatea si contrastul dintre culori da un aer de naturalete si prospetime, pe care putine fotografii (cu flori) il au. Imi place, insa nu pot spune ca imi trezeste vre-un sentiment semnificativ, sau vreo alta idee geniala.
Nota: 8

Fotografia nr. 2
Primul lucru care imi sare in ochi, e chestiuta aceead in partea stanga jos, care da o vaga impresie de greseala tehnica, si e suparator la ochi, insa poza, per total e frumoasa. Imi place si aici contrastul de culoare, dar aici unghiul ii da o aura aparte si toata naturaletea florii primeste, automat un farmec aparte, care e putin presus de naturalete. Imi place modul in care e centrata, dar totusi nu sare in ochi; atrage indirect atentia prin simplul fapt ca este. Plus de asta, fundalul pare oarecum o harababura, ceea ce da un aer de "beauty in chaos".
Nota: 9

Cred ca se subintelege deja ca votul meu, din nota cel putin merge spre a doua fotografie, desi ambele sunt frumoase, si ambele au ceva aparte pentru a atrage atentia.
Good. I'm off now. Good luck kiddos.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Zummy Vs Miss. C hiimera 4 3.384 23-09-2011, 02:51 PM
Ultimul răspuns: Zummy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)