Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunt Spion..Si ce?

#1
Capitolul 1

Prima zi de Liceu


clsa9a. Pentru unii ar fi o mare suferinta,dar pentru mine inseamna raiul pe pamant.Cand ma gandesc ca in sfarsit am scapat de teroarea din clasele 5-8,ei bine,aflati ca m-am inselat.Dupa 3 luni de vacanta apuc sa-l vad din nou pe inamicul meu numarul 1.Cel care mi-a facut viata imposibila si nu mi-a dat sansa de a fii fericita.El.Dusmanul fericirii mele.Demonul in piele de ingeras.Cel a tot cuminte.Ei bine aflati ca nu e asa,de la mine.De cand am inceput clasa a5-a, mi-a facut viata un infern.Acum,nu stiu cum se face,ca este la acelasi liceu cu mine,in aceeasi clasa si in aceeasi banca.Va vine sa credeti? Mie nu. pentru Dumnezeu,am doar 15 ani.Era unica mea sansa de a fi fericita.cred ca nenorocitul a facut in asa fel incat sa cada cu mine in clasa.Daca este bogat,asta nu inseamna ca trebuie sa domine pe toata lumea.Pe toata lumea inafara de mine. Eu sunt singura care m-am impotrivit ''stapanului'',asa era peclit de catre ceilalti colegi in scoala generala.Eu,am fost singura care nu i-am spus ''stapane'' si nu i-am facut jocul.Jocul lui plictisitor, care se numea,sau poate se mai numeste inca, ''Regele tuturor''.Eu ii spuneam ca mai bine e ''regele Impiedicatilor''.Daca era cel mai frumos din scoala generala,ceea ce eu nu recunosteam si nu voi recunoaste in viata mea,toate fetele il venerau,el tot un impiedicat ramane.
Numele meu este Misha Diamond Blackstone si tocmai am trecut in clasa a 9 -a.
Probabil va intrebati de ce il poreclesc ”Regele Impiedicatilor”.Faza este ca in clasa a VI-a,prin mijlocul semestrului II ,am intarziat la scoala din cauza unui “secret” .Treceam pe holurile scolii si am auzit zgomote de ras pe holul din partea de vest,pentru ca scoala noastra era prea mare.M-am indreptat spre acel hol si atunci l-am vazut.Pe el.Mergea lejer ,liber si fara nicio grija,cu un tricou prea strimt si un jeans prea sexy.Din ce unghi l-ai privi,ai putea sa te topesti,dar nu si eu.Si in timp ce mergea,hopa s-a si impiedicat de sireturi.Daca l-ati fi vazut.ha ha.A trebuit sa ma tin de burta pentru a nu rade, dar se pare ca am scapat un ‘zgomot’ pentru ca a inceput sa se uite intr-o parte si in alta sau probabil se asigura ca nu l-a vazut cineva ,sa nu se faca de ras.Se pare ca ‘domnul Perfectisimo’ nu mai e asa de perfect.Bineinteles ca eu,fiind eu,nu am spus nimic despre faza penibila in fata lui,dar in schimb i-am spus lui Pierre,partenerul meu in ‘crima’.El e singurul care stie si secretul meu.

Start:
-De ce trebuie sa ma duc chiar in Belgia?Doar s-a scurs informatia ca va lua avionul spre Luxemburg.Nu inteleg de ce trebuie sa il mai spionez in timpul zborului.Si in plus,nu imi plac uniformele acelea mulate.Haide sefu-
Seful se incrunta si pe acelasi ton ridicat ca si al meu,spune:
-Crezi ca am timp de smiorcaierile tale?Dar in fine,stiu ca nu te vei lasa,asa ca o sa te trimit doar la Luxemburg.Dar atentie.Te vom pune ca noua lui asistenta.Sa nu iti strici acoperirea.Tu esti cea mai buna la aceasta ‘afacere’.Totul e in mainile tale.Mult success.Esti libera.A spus sefu’ indemnandu-ma spre usa din otel.
Va intrebati ‘de ce e o usa de otel ci nu una din lemn’?Ei bine ,ne aflam in camera cu arme si seful trebuia sa vorbeasca urgent despre misiunea lui “StefiO1”,colegul de servici,care nu s-a mai intors din misiune,asa ca seful a trimis elita,adica pe mine.Nu intelege si el ca este doar un part-time job?Dar totusi am acceptat,deoarece imi lipseste si mie actiunea.
M-am indreptat spre iesirea din agentie ,salutandu-mi colegii.Pentru o pustoaica de 15 ani,as putea spune ca acest job este distractia mea.Probabil ca va intrebati unde sunt, ce fac si ce job este acesta. nu? In momentul de fata sunt la Serviciile Secrete de Spionaj si Asasini de Elita.Ma ocup de spionaj si uciderea politicienilor corupti ,oameni criminali si alte lucruri destul de interesante.Va intrebati cine sunt eu cu adevarat?Ziua eleva ,noaptea spion.Destul de simplu,nu?Nu…Adevarul este ca ma antrenez de la varsta de 5 ani pentru a intretine afacerea familiei mele.Nu a fost asa de simplu pentru altii,dar pentru mine a fost floare-la-ureche.Tatal meu este patronul firmei de Asasini platiti si Sevicii secrete de spionaj si Asasini de Elita.Pe la varsta de 10 ani mi s-a incredintat prima misiune.A fost in Israel.Uciderea primului-ministru,Harell Briel.A fost prea simplu.Fiind si primul copil care a ucis pe cineva atat de important,am devenit Elita numarul 1 la varsta de 13 ani si jumatate.
Sa va spun si despe familia mea.Blackstone.Cea mai puternica familie din aria a 12 tari.
Pauza:
Tatal meu(Cedric Blackstone):
Joburi si afaceri:
Detine 10 scoli private prestigioase in intreaga tara:New York,California,New Seattle,California,Anglia ,Irlanda,Croatia,Rusia,Romania,Belarus.
Trei scoli de super-spioni (SSS-Secret Society Spies)
Serie de restaurante de 5 stele, hoteluri si 7 moll-uri.
Mafia:Seful organizatiei de teroristi, mob si piata neagra.
Directorul si patronul firmelor de spionaj si asasini platiti.
Mama(Cizelle Misha Blackstone):
Joburi si afaceri:
Detine o serie de imbracaminte “Cizelle” pentru adolescenti si tineri casatoriti .
Sefa agentiei CIA.
Moderator cibernetic.
Mana dreapta a tatalui meu.
Croaziere.
Afaceri cu Iahturi,vase,barci,vapoare.
Bunicul din partea mamei a gasit scoala de fete “Cizelle all girls barding school”,dar acesta a decedat din cauZe naturale si mostenirea i-a revenit mamei,conform testamentului bunicului,plus insula privata din Bahamas,cele 4 vile din:Scotia,Grecia,Jamaica si Japonia,toate din diferite regiuni ale lumii,care sunt ingrijite foarte bine de servitorii angajati de mama.
Doua restaurant faimoase pentru celebritati in California.
5 magazine de bebelusi .
Un hipermarket in Anglia.
Afaceri cu armament.
Ministru de finante .Se ocupa cu bugetul si administrarea banilor din tara.
Eu(Misha Diamond Blackstone):
Identitate ascunsa.Nume fals:Misha Sky Whitestone.Numele sunt asemanatoare.
Eleva la scoala Bridgewood.Scoala nedetinuta de catre parinti.Este o scoala publica,pentru a nu da de banuit dusmanilor din mafie.
Spion si asasin platit de elita pe timp de noapte ,in vacante,sau in weekend-uri.
Regina ghetii,asa cum unii elevi imi mai spun.
Agent secret pentru infiltrari in mafia.
Nimeni nu stie ca familia mea are o fata .Ei cred ca au avut un baiat,dar le-au murit.
Nimeni nu stie de identitatea mea ,inafara de parinti,unii colegi de servici si Pierre Francois .
Stilul adoptat este emo ,punk,casual…
Parul :Breton mai jos de sprancene,parul negru –albastrui pana la abdomen.
Ochii:Culoarea verde. Cand sunt suparata sunt o culoare de gri.
Inaltime:1,80
Inteligenta:4 GPA(cel mai mare)
Cupa : 34 D
Figuri de lupta:Tae quan do,Karate-centura neagra.Craw maga(lupte avansate de strada)Box si kick boxing.
Sunt inchisa in mine ,privirea departe,iar cand ma ‘benoclez’…am o privire ucigasa..de temut…
Sefa Grupei de Asasini de elita.
Memorie fotografica…Simturi avansate…Daca mi-ati da o farfurie de spaghete,as putea omori cu ele..ha ha…
Sunt sarcastic , dar uneori pot fi si foarte matura.
Si alte lucruri pe care le ve-ti afla pe parcursul ficului…
Start:
Luxemburg.H:04:43PM.
-Am intrat.Este liber.Am transmis prin casca din ureche.
-In regula.Infiltreaza-te fara sa te vada nimeni.Succes.Terminat.S-a auzit prin casca o voce de barbat.
Deocamdata sunt langa receptie,asteptandu-l pe Domnul Hussedin.Imi intorc privirea spre usa principala si…iata-l ca vine.Imbracat la patru ace cu o pereche de ochelari negri..mafia 100%.Ma intreb oare de ce mi-au dat mie misiunea aceasta..si unde poate fi Stefi01?Prea multe intrebari si nicidecum un raspuns.Subiectul se indreapta spre lift insotit de catre 2 garzi musculoase.Perfect si simplu.Cu cat mai mari cu atat mai usor de doborat.Ma indrept elegant spre usile liftului,atragand privirile barbatilor..Haide-ti fratilor ca am doar 15 ani..Nu sunt interesata in bosorogi.Acum sunt imbracata intr-o fusta neagra mini si mulata si un top alb cu o stea mare de culoare neagra+ o pereche de ochelari negri.Sunt incaltata intr-o pereche de sandale cu tocul cui de 10cm.Foarte…sexy?Huh..
Am intrat in lift impreuna cu domnul Hussedin si cele doua garzi imbracate in negru si as putea spune ca domnul Hussedin ma priveste cu ‘dorinta’.Uh Oh..Ce ma fac?Repede..Aha..Sa incep o conversatie usoara..
-Buna Ziua domnule Hussedin.O zi frumoasa ,nu? Am intrebat cu o voce senzuala.Dumnezeule…Sa nu crezi ca incerc sa il seduc,pentru ca nu vreau sa iti creezi o impresie urata despre mine..
Suspectul ma priveste indelung,fara a ‘specula’ vreo minciunica gigantica si incepe sa raspunda privindu-ma ,acum, de sus in jos,analizandu-ma.
-Da..chiar este.Spune-mi esti noua?Raspunde acesta inapoind o intrebare cat se poate de grea.Si acum sa facem totul ca la carte…
-Da,sunt noua,domnule.Sunt noua dumneavoastra secretara,nu vi s-a spus?Cautam niste job-uri mai simple si un lucrator de la firma dumneavoastra mi-a facut aceasta oferta de nerefuzat.Este o deosebita placere sa lucrez pentru dumneavoastra.Am informat eu nataraul care sta in fata mea.
“Normal ca e de nerefuzat jobul acesta..Asteapta numai sa termin cu tine..Si o sa imi faca o deosebita placere sa va lucrez fata dumneavoastra ,domnule Hussedin”-Am comentat in gandul meu.
~Ding~
Usa din metal a liftului se deschide si incet incet, ajungem si la usa biroului directorului.Ma inapoiez putin de cei 3 barbati inalti din fata mea si transmit datele prin microfonul plasat la urechea stanga.
-Sunt la biroul lui.Va astept in 5 minute, jos,pe aleea din spate.Terminat.
-In regula.S-a auzit o voce ,acum de femeie.
Intram in cele din urma in biroul victimei numarul 258X ,cu viteza melcului si…
-Garzi,puteti astepta afara ~acum ii fac ochi dulci~,eu si domnisoara de fata avem cateva dosare de terminat.Sunteti liberi.Spune victima in timp ce se aseaza pe scaunul negru din fata biroului.
Este o camera destul de spatioasa.Avantajul meu este ca aceasta camera are balcon si usi din geam,asa ca, in caz de nu voi putea iesii neobservata din biroul victimei,voi putea evada pe balcon.Si cu toate camerele acelea de filmat de pe holuri…V-am spus ca am o privire care analizeaza tot.
Cei doi barbati pleaca ,lasandu-ma singura cu Hussedin.Acum este sansa mea.
-In regula domnule,cu ce vreti sa ne ocupam mai intai?”stiu eu! Cu strangularea dumneavoastra.”Am adaugat in gand.
-Ce-ar fi daca m-ai ocupa tu pe mine cu ceva mai…”oh,Doamne…spune-mi ca nu a zis asa ceva!Ewww!Ce pervers!”
Dar il las sa creada ca ma apropii de el ca sa il ‘seduc’ ,numai pentru al strangula de gat.
Zis si facut.Acum domnul pervers si-a gasit drumul in Iad.Tot ce ramane de facut este sa evadez pe balcon si sa ma intorc imediat la baza pentru a raporta succesul misiunii.Banuiesc ca au gasit-o pe camarada mea…
~O ora mai tarziu~
Va intrebati cum a mers misiunea?Evident ca bine si normal.A foat foarte simplu.Am sarit cu parasuta de la etajul 36 si am fugit cu skatebordul pana in spatele aleei , unde m-au asteptat doi colegi de echipa,Johnson si Brittany.
In momentul de fata ma aflu la baza,raportand misiunea de sucess.
-In regula ,Misha.Ai facut o treaba buna,ca de obicei.Nu este necesar sa te felicit.Stii de ce esti capabila.O zi buna in continuare.Vorbeste tatal meu,aka Sefu’.
-O zi buna si tie tati.Cand vine mama din Franta de la prezentarea de moda?Il intreb pe tati ,stand pe scaun si citind editia viitoare a revistei de moda “ Cizelle”.
-Cred ca peste 2 zile,nu stiu sigur.Acum du-te si odihneste-te.Maine ai scoala.Sa iti mentii gradele si sa iti ascunzi identitatea.La revedere.Spune tata plictisit.
-La revedere tati…Si nu iti face griji!Secretul meu e in siguranta!Strig eu apropiindu-ma de lift.
~Peste 4 ore~
Ma intreb daca baia facuta ,mancarea mancata si odihna realizata m-au ajutat cu ceva…Maine este…prima zi de scoala!Nu!!!!Nu vreau!De ce eu?Va intrebati de ce ma sclifosesc acum?Nu stiti?
Inamicul meu si dusmanul meu la greu va fi si el acolo.Dar nu numai in scoala, ci si in aceeasi clasa…ba mai rau…si in aceeasi banca!Cat de rau mai poate fi?
Oare Dumnezeu ma pedepseste pentru ca nu am fost cu bunica la biserica acum 2 luni cand am fost in misiune?Sau cand i-am luat acadeaua lui Pierre si am aruncat-o pe jos?Nu mai conteaza acum…Tot ce ramane de facut este sa…visez…Noapte buna..si maine o zi cat mai buna…
Dar nimeni nu mi-a zis ce surprize ma astepta in ziua de luni.
Atat deocamdata!

#2
destul de mijto fic-ul..tema este una ce promite multe..insa

Detine 10 scoli private prestigioase in intreaga tara:New York,California,New Seattle,California,Anglia ,Irlanda,Croatia,Rusia,Romania,Belarus. sigur nu e in intreaga lume..?.sau romania e in US si eu nu stiam..[frate daca era in US mi-era muuult mai bn ac u..=)) ]
greseli de scriere sau gramatica nu prea am observat .....totusi..de la 10 ani sa omoare un om..e un pic cam exagerat si ptr un spion...si..din cate am citit l-a strangulat si apoi s-a parasutat pana jos...pei..nu am nicio problema cu asta insa..1..nu ar descoperi criminalistii ca a murit prin strangulare.>?..2..de asemenea..nu ar suspecta-o imediat pe ea si desi nu-i stiu numele ii stiu fata?..3..cred ca parasuta cam 'bate'la ochi.....faza la ficuri de genu e ca modalitatea de 'crima/asasinare ' tre sa fie f elaborata...parerea mea...in rest ..cum ziceam ficul promite multe succes in continuare
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#3
Ma bucur ca ati citit.Sunt tot eu,Denisa,adik ~Angelino~ dar nu mai pot sa ma logez ,am schimbat si parola dar tot aia…nu merge si nush ce sa fac asa ca am fc un cont nou. =^.^= .V-am lamurit care e faza cu amprentele etc etc..Si inca ceva!!! Nu imi place cand ficul incepe cu “este dimineata si razele dracilor la la la si la la la “) :P Spor la citit ‘_’


-Ah!!!Cu ce sa ma imbrac?Prima zi de liceu si deja am intarziat!Ce nasoala sunt!!!Tip eu in timp ce coboram scarile cu o jumatate de picior in ciorap!Ugh!Imi vine sa arunc cu toate pe fereastra si sa ma duc sa imi iau amicul meu cel mai bun “Lama-chan”.Dar nu…eu nu….Si in plus!Ce poate fi mai rau faptul ca o sa intarzii?Oh ,da!Ati ghicit-o!Chiar fata domnului Perfectisimo,Regele Impiedicatilor…
M-am imbracat cat se poate de repede in: http://www.polyvore.com/cgi/app?did=6573886 apoi am fugit la baie pentru a ma spala din nou pe dinti pentru ca am mancat micul dejun .Acum ma duc spre masina ,din fericire cu cheile in mana .Asta e a treia oara cand imi aduc aminte de chei.De obicei ma duc la masina ,iar cand incerc sa deschid usa,constat ca am uitat cheile.Deci,da..Sunt cam natafleata.Si ce?Macar am recunoscut.Ma urc in masina si imi croiesc in sfarsit drumul spre scoala.
*La scoala.Ora:8-32*
Dupa 10 minute ajung in fata scolii si caut un loc de parcare.Dupa alte 2 minute de cautari in zadar,gasesc in cele din urma un loc in parcarea scolii.
Cobor din masina si alerg cu ghiozdanul in mana cat se poate de repede pe holurile scolii.Ajung in clasa si observ ca nu a venit profesorul…Ciudat..Dupa informatiile mele acest professor este foarte sever si exigent.Brrr…Nu mai conteaza.
Ma indrept spre ‘marea mea dezamagire’ ….spre banca mea …Uhuhuh~De ce eu?Bleah…Ma uit spre ‘vecinu’ si observ ca El se holbeaza la mine.Ei hai ca nu am nimic pe fata si in niciun caz nimic mai JOS de fata!!!Stiti zicala ‘vecin cu dusmanul’?Aplicati-o in cazul meu!!!
-Hei,tataie,la ce te holbezi?Mi-ai simtit prea mult lipsa?Ha ha!!Ii spun eu in timp ce il ‘verific’.Trebuie sa recunosc ca arata mult mai bine…Ha….Are 6 pachete de muschi ce se vede pe sub tricoul alb si mulat si are o pereche de blugi negri cu tot felul de buzunarele…Wow..Chiar si pentru mine arata bine…Hei!Sunt si eu o fata!!Nimeni nu a zis ca nu pot sa imi ‘verific’ dusmanul…
-Oh!Stai linistita..Nu aveam altceva ce face si am decis sa ma uit la Regina Ghetii..Si in plus..Nu ti-am simtit lipsa mai deloc…Chiar m-am imbatat de dorul tau,sa stii!Spune el plin de sarcasm..Ah!Chiar si vocea lui seamana cu cea a unui inger…Ce melodios..Misha nu te lasa pacalita.Haide fato!Stiu ca poti!
-Oh vai..Ma simt atat de …iubita!Raspund si eu tot pe acelasi ton ca si dusmanul zilelor mele…Nate..Nathanian Belles.Acesta e numele lui..Pana si numele lui este sexy..Ce ma fac?Nu pot sa cad prada ‘seductiei ‘lui.Sa va spun ca in tot acesti ani a incercat sa ma ‘seduca’?Ba mai mult:M –a intrebat daca nu as putea sa fiu prietena lui.Normal ca d-nu…Pe urma a spus ca voi fi a lui si ca nu-stiu-ce,dar nu am mai auzit pentru ca eu plecasem de mult ..Ha ha..E un papa-lapte…
Ciudat insa ca nu am observat si adolescentii din clasa …Acum ii verific si pe ei..Oh..Se pare ca un baiat super super sexy se uita la mine impreuna cu grupul lui din spate…Cred ca erau inca 4 cu el pentru ca nu am mai apucat sa vad.Ha…Ce frumusete ..Misha..Ai spart banca..Am castigat la loto..Acum tot ce trebuie sa fac este sa imi intorc capul,prefacandu-ma ca ma uit prin jurul meu…O da!Sunt geniala.
Si dupa cum am planuit,mi-am intors capul si l-am vazut pentru a doua oara cum se uita la mine cu intensitate…Ah…Misha este atat de norocoasa…Misha trebuie sa faca ceva…Misha a spart banca…Oh Doamne!Am inebunit.Vorbesc cu mine la persoana a treia..Ha…Baiatul asta ma innebuneste..Grrr…Il vreau acum acum acum…Daca toti baietii sunt asa inseamna ca este rai aici…El…Care nu i-am aflat numele..are ochii albastrii si parul negru mai lung de ureche…Ah..e putin stilul emo dupa cum este imbracat…Tricou negru cu MCR(My Chemical Romance)inscriptionat in alb,o pereche de jeans negru super mulati..Ah ce sexy….Ii accentueaza barbatia!Hey Misha unde dracu te uiti..Oh Doamne..Sper ca nu a observat …Daca,da..o sa ma creada o perversa mica…Weaaaaa..Nu vreau asta…acum sa studiez pe altcineva…Dar nu mai am timp ca o blonda cu parul inelat si lung ,cu ochii albastrii, imbracata cu un maiou alb mulat si un jeans pana la genunchi albastru ,vine spre mine cu o privire aparent prietenoasa..Maiculita..Nu lasa sa fie majoreta ca m-am dus dracu!!!Aceasta se apropie de mine si imi spune:
-Hei..Eu sunt Melissa…Tu esti noua pe aici?”Da ..nu poti sa observi sau esti chiar blonda?”.Nu te-am mai vazut.Incantata de cunostinta.Pot sa iti spun ca iti ador parul…-Mormaie Melissa..Blonda Suprema…
-Da..Sunt noua pe aici si nu stiu pe nimeni..Apropo ..numele meu este Misha Sky Whitestone…Incantata de cunostinta….Iubesc parul tau…Poate facem schimb de el..Ha ha…Spun eu in timp ce ma abtineam sa nu rad…prea mult…Ei bine trebuie sa recunosc ca stiu sa mint…Cine ar vrea parul ei?Bleah…Eu,blonda?Da…vezi sa nu..
Mai vin alte 2 fete spre mine,cred ca sunt prietene cu Melissuta draga de ea…Una e roscata cu ochii verzi deschisi imbracata intr-o fusta de blugi mini, cu un top rosu…Cred ca a venit dupa ‘variatie’…Fato…La scoala nu se vine asa decat daca incerci sa ne dai vreo lectie de sexologie..Ha ha…Cealalta era imbracata cu un tricou verde cu o banda pe ea si un jeans negru,cu ochii negrii si parul castaniu...Macar asta se imbraca mai bine..Ugh!Sper ca nu au venit sa ma intrebe de unde mi-am luat adidasii(tenesii) sau mai rau…sa ma intrebe daca o sa intru in echipa de majorete…Sunt moarta…Asa de moarta…
-Hello,fato…Eu sunt Sam..Samantha Jones…Tu?Intreaba fata imbracata ‘sumar’
Stramb putin din nas si ii zic:
-Misha Sky Whitestone…Buna si tie…
-Eu sunt Marisol …Incantata…Spune si ea imbracata in tricou verde.
-Deasemenea…
Trebuie sa fii orb sa nu spui ca fetele acestea nu sunt frumoase..Parca ar fi niste tipe din reviste…Ma intreb de ce vor sa ma cunoasca…Hmmm…
-Si deci…Cine e tipul de langa tine..Este foarte fierbinte..Ma topesc dupa el..Kyaaaa!!!Chicoteste Samanta…Omg!Deci de aceea vroiau ele sa ma cunoasca pe mine…Dusmanule…Nici nu stii ce te asteapta…
-Oh,el..Este Nate al meu..Este iubitul meu..Va place nu-i asa?Pacat..E luat deja..Spun eu aruncandu-le priviri simpatice…
-Oh..Inteleg…Sa-l tii in frau…Sopteste Melissa..In timp ce isi croieste drum spre iesirea din clasa…Hmmm..Deci vrei razboi….Se pare ca cele doua au ramas cu mine privindu-ma cu invidie…Ce am facut?
Hai nu mai face pe inocenta ca stii bine ce ai facut!
Hei…Tu cine mama ….esti?
Eu sunt vocea inimii tale si te voi ghida…spre iubire..Mwahahaha..
Da..Spune vocea …Dar cum ai ajuns tocmai la creier?Si mai lasa-ma…
Ok..te las…
Wow..Ce a fost asta?Doctor Love la mine in creier?Sau gandesc cu inima?Ma rog..
Ma intorc spre Nate si ii spun.
-Hai Nate…Hai la o plimbare..ce zici?Il intreb incercand sa par senzuala..Ha ha ha.."Sa vezi ce ma amuz dupa ce iti vad fata cand o sa aflii ce le-am zis lor…"gandesc eu.
Nate parea mai mult decat fericit cand l-am intrebat si m-a luat numaidecat de mana,gonind cu mine pe holuri..
-Hey,Nate..Ia-o mai usor..Nu ma grabesc nicaieri…Dar Nate nu a spus nimic inapoi…Ma intreb ce e cu el..Poate ..Oh doamne!!!Daca a auzit?
Am ajuns in spatele scolii si Nate s-a oprit si el,iar eu,fiindca nu aveam frane,am ‘alunecat’chiar cu capul in pieptul lui muscu-tare,iar acesta isi pierde echilibrul si cade,eu deasupra lui..Incerc sa ma ridic dar mana lui este stransa legata de talia mea..Ugh!Nesuferitul…
-Hei Nate..Poti sa imi dai drumul..Ii spun eu incercand sa fiu draguta..Am omis partea cea mai importanta..Fetele noastre sunt la mai putin de cativa centimetri departare..Omg!!Trebuie sa ma eliberez…
-Dar de ce,iubire?Spune el.
In momentul urmator,imi pune mana la ceafa si ma impinge cu fata spre el si…Buzele noastre s-au atins…Agh!Presa..A fost un accident…De care Nate se bucura…A inceput sa isi plimbe mana pe spatele meu continuand sa ma sarute pasional…Ce l-a apucat?A fumat ceva?Nu e el..Nate cel ‘Sunt atat de perfect incat nimeni nu ma intrece’..Si faza tare e ca nici eu nu mai sunt la fel..Adica..De ce mama dra*u il sarut inapoi?Deschid gura pentru a zice ceva,dar acesta isi introduce limba si exploreaza fiecare particica din gura mea…Si nu pot sa ma abtin…Sunt prea multi hormoni in atmosfera…Imi trec mainile prin parul lui,sarutandu-l fortat…Si...
~Dupa 15 minute de saruturi incinse~
-Erm..Nate?Ce te-a apucat?Il intreb eu dupa cele 15 minute in care ne-am ‘jucat’.
-Uhmm..Poi eu….Raspunde acesta rusinat…Oh Doamne…Nate e ‘rusinica’ …
-Nate…?Intreb eu in timp ce ii pun mana pe frunte…Nu are febra..dar ce poate fi?Cand incerc sa imi retrag mana,acesta ma opreste…Ma uit in ochii lui si vad ceva ..ceva ce nu credeam ca voi vedea in viata mea…Dorinta…
-Emm…Nate?
Probabil ca nu se simte nici el bine..Dupa ce in stomacul meu se da un dans de fluturasi…Parca ar fi Dansez pentru tine..
El nu mai sta pe ganduri si…In timp ce ne priveam in ochi,eu asteptand un raspuns ,acesta intreband cu ochii daca mai poate sa o faca inca o data…?Huh?
Isi plimba mana pe abdomenul meu, jucandu-se cu tricoul,apoi ne unim buzele intr-un sarut plin de dorinta…Suntem tot pe jos si-
-Domnisoara Whitestone!La ora mea nu se viseaza la cai verzi pe pereti.Mai esti cu noi?Tipa cineva in fata mea…Oh,Doamne,ce s-a intamplat?
-Ugh?Ce vrei mosule..Ii raspund eu barbatului care se afla in fata mea .Avea o privire ucigatoare si era imbracat la costum negru,cred ca avea in jur de 50 de ani…Mama Mia!!!Cred ca tocmai am vorbit cu profesorul…Hopa scuze..Ceilalti din clasa se abtin sa nu rada..prea mult.
-Domnisoara Whitestone,Nu iti permit sa vorbesti asa la ora mea.Sa fie ultima oara,s-a inteles?
Dau din cap in semn ca da si nu mai zic nimic.Numai Nate are acel zambet malefic pe fata...Ugh!
Haide frate ca doar nu te-am mancat.Tot ce am facut a fost sa halucinez la saruturi pasionale cu dusmanul me-hoooo!!Opreste aici.Vreau sa cobor.Tocmai am gandit eu ,sau chiar am gandit asta?Da…Eu&Nate=Saruturi Pasionale=Nu Se Va Intampla Niciodata.Never.Dar…Ah…A fost prea real.In fine…
Restul orei a fost foarte plictisitor.Fetele mai ‘sumar’ imbracate le faceau ochi dulci baietilor ‘fierbinti’.Unii isi trimeteau biletele,altii ascultau cu atentie la lectia mosului…Cand in sfarsit sunetul mult asteptat se face auzit prin toata scoala..
~Ding-Ding~
Pentru prima zi de scoala as crede ca este in mijlocul semestrului.Se face carte nu gluma.Urasc liceul deja…Oricum,in timp ce altii se smiorcaie despre cat de plictisitoare a fost ora,eu imi iau ghiozdanul si ma indrept spre urmatoarea clasa pe care o am,nedand atentie nimanui…Nu am nevoie de prieteni.
Rezulta ca urmatoarea ora este ora de limba engleza..Naspa..Am invatat-o de pe la 7 ani.Tipii astia sunt prea banali.Ce e si mai nasol decat asta este ca un anume domn Perfectisimo este in clasa cu o anume fata,Regina Ghetii,adica eu.Nate,iubire..oricat de suave iti sunt buzele,mie teama ca nu te pot iubi…Ha ha..Un ranjet imi apare pe fata ,cum un plan mi se creeaza in creieri….
Asa deci…Cu Dumnezeu inainte…
Imi iau cartile din dulapul meu cu numarul 666 (ce funny) si ma indrept spre urmatoarea clasa.Se pare ca nu m-am uitat pe unde merg,pentru ca intr-o secunda cartile imi zboara pe sus si eu alunec si cad,insotita de o figura masculine..
-Oh,imi cer scuze.Se pare ca nu ma uitam pe unde mergeam si-Ma opresc sa ma uit cine e tipul si cand in vad,am crezut ca ma topesc pe dinauntru.Era tot acel tip super super super sexy bomba de la prima ora ..Ah…Mama Mia..Misha e Ultra norocoasa acum…Haaaaaaaa….Ma benoclez prea mult…
-Oh,nu-i nimic.Cred ca a fost tocmai invers…Hai lasa-ma sa te ajut.Spune el .Iar dupa ce ma ajuta,continua..
-Eu sunt Blake.Pot sa stiu numele acestei domnisoare absolute superbe?
Eh..Daca asta e forma lui de abordare,ii spun de pe acum ‘Las-o balta sclifosici ca nu o sa obtii nimic’.
-Misha.Acum trebuie sa plec.Ii raspund cu raceala in voce.Daca a crezut ca o sa ii cad prada,afla ca s-a inselat.Hei,nu ai ce-mi face.Ma las greu cucerita.Ar trebuii sa te duci la polul Nord,la fabrica lu’mosu pentru a-mi castiga respectul.Meh….Baietii…
Am intrat in clasa,lasand in urma un barbat pe jumatate si m-am dus spre ultimul loc,locul de la fereastra.Imi place sa stau la fereastra,mai ales intr-o ora plictisitoare.Au venit si ceilalti elevi,dar nimic interesant nu se intampla.Vine si marele Tarzan,adica Nate si se aseaza pe diagonala cu mine.Adica primul loc de la perete,de langa usa.Nu dupa mai mult de 5 minute intra si o profesoara care iti jur ca semana cu Cruela!!!Mamiii!!!Salveaza-ma…Si asa a inceput lectia..Oficial,asta e cea mai nasoala zi din cate am trait.Profa’ a inceput sa indruge ceva in engleza,dar eu nu i-am mai dat atentie,pentru ca ma uitam pe fereastra.Deodata vad cum 4 masini de lux intra pe portile liceului,apoi parcheaza.Din masini ies cate 4 tipi WOW WOW WOW WOW!!!!Dar stai o leaca…Tipi astia…Ce mama…Dudele astea mi se par cunoscute..Nu se poate…In scoala asta?Haide frate…Nu poate omul sa traiasca fericit si el macar o data in viata?Sa va lamuresc cine sunt ei?Ok..Poate asa o sa intelege-ti de ce ma panichez atat…Bine ca nu a vazut nimeni fata mea…Deci..Tipii…Toti..Sunt fii a diferiti sefi din Mafie,foarte puternici..Credeti-am cand va spun ca tipii astia sunt plini de bani si de putere..Incearca sa intre si in posesia tatalui meu…De vreme ce ei nu stiu-asa cum nu stie nimeni-ca au o fiica…Ei cred ca averea se va duce pea pa sambetei.Un lucru nu inteleg eu..Ei nu ar trebuii sa fie la vreo scoala d-asta mai privata?Hmmm…Trebuie sa fiu cu ochii in patru..
Imi reglez atentia spre profa’ dar observ ca aceasta a plecat deja,cu catalog cu tot…S-a si terminat ora?Cred ca am gandit prea mult…In fine…
Imi i-au cartile de aceasta data si imi croiesc iubitul drum spre usa din lemn a clasei…Sa va spun ca scoala nu e cine stie ce…Bineinteles ca au aparatura de ultima generatie,Sali de chimie ,fizica,informatica,matematica,romana,biologie si asa mai departe…Il ‘observ’ pe Mister Univers 2009, sarutandu-se frantuzeste cu o gagicuta blonda imbracata ‘sumar’,venita special pentru el,dupa ‘variatie’…Va rog..observati-mi sarcasmul…Blonda nu isi da seama ca e fraierita?Sau in gandul ei este doar: “Oooo..Sunt atat de norocoasa sa fiu sarutata de catre tipul asta dulce..Omg!!E atat e hot incat mi s-au umezit si lenjeria”..Ma rog.Cam asa ceva…Intelegeti voi.
Trec pe langa ei,aruncand o privire spre geam-credeati ca o sa zic el?-si apoi imi amintesc ca gasca "Cangrena" a venit aici…La la la..Sunt atat de fericita…Ugh!!Imi vine sa imi jumulesc toti perciunii din cap!!!Linisteste-te Misha…Totul e in regula..Ba nu e in regula!!!Oh my gosh!!Trebuie sa o sunt si pe mama sa vad daca stie ea ceva despre venirea celor 4 aici..Poate au venit la gagiculete lor sau mai stiu eu ce..Hmmm..
Ma indrept spre holul extra-grande ,plin cu tablouri ‘stravechi’ de pe vremea dacilor...Si aud doua fete discutand aprins despre ceva ce credeam ca nu e adevarat:
-Da cum?Belles?Esti tu sigura, fata?Nathanian Belles fiul sefului agentiei FBI?Spune prima blon-fata..
-Da,fata,mai sigura decat pe geanta mea Gucci…Haide fata ca am auzit foarte bine..Tatii meu lucreaza si eu acolo .La naiba!!Spune si ceaalalta fata..
Nu ma inebunii!!!Nate?!?!?!Asa ceva?Si cum de nimeni nu mi-a spus si mie?Uite inca un motiv pentru care trebuie sa o sun pe mama cat mai repede…My Gosh…Nu imi vine sa cred urechilor…Fug spre baia fetelor si ma inchid intr-o cabina,telefonand numarul mamei.
-Haide,,Haide…Indrug eu..
Dupa al 5 –lea beep…In sfarsit raspunde..
-Mami!!!!!Urgenta!!Am 3 intrebari pentru tine!!Spun eu de indata ce aceasta raspunde.
-Oh,Misha,draga mea..Spune,papusa..Zice ea..Vedeti voi,mama si cu mine nu am avut o relatie tocmai mama-fiica am fost mai spre relatie “cele mai bune prietene”.
-Mami,stiai ca Nathanian Belles este fiul sefului agentiei FBI?Prima intrebare a fost pusa.
Dupa doua-trei secunde raspunde in sfarsit.
-Da,draga mea.Stiam.Dar credeam ca stii si tu.Aproape toata lumea stie.
-Da…Toata lumea inafara de mine..Am auzit in pauza acum..Stii ca nu m-a interest niciodata persoana lui..asa ca…In fine…Sa trecem la urmatoarea intrebare *sigh*..
-Parca am fii la interogatoriu.Se aude vocea mamei de la celalalt capat al telefonului urmat de rasul melodios al ei.
-Stii de ce cei 4 fii ai celor mai puternici oameni de ‘afaceri’ din lume sunt aici?Aici ca in liceul nostru?Huh?Pentru ca eu nu am nici cea mai vaga idée..
-Ce?!Sunt acolo?Stai linistita draga mea..Nici eu nu stiam..Dar calmeaza-te ca nu stiu nimic despre tine asa ca nu ai de ce sa iti faci griji.Acum dute la ore.Eu vin maine seara pe la 19:45.O zi buna,Misha.
-Asta era cea de-a treia intrebare dar se pare ca mi-ai luat-o inainte.Ok,mami..Te pup.Pa!
Si cu asta am apasat butonul rosu,semnaland incheierea apelului.Si acum sa ne ‘infiltram’ in clasa,pentru ca deja s-a sunat de intrare si eu nu am intrat la ora!!
Rezulta ca ora urmatoare esta ora de matematica..Cea pe care o iu-urasc cel mai mult.Pasesc tip-til pe holurile scolii si imi iau cartile apoi ma indrept spre prea iubita clasa de matematica..Plictisitor.Ciocan la usa pentru ca stiu ca am intarziar si se aude o voce joasa,spunandu-mi sa pasesc inauntru.Si am facut ceea ce mi s-a zis dar nu ma cand m-am uitat prin clasa nu ma asteptam ca ghinionul sa se tina la tot pasul dupa mine!Monstruletii aceia mici sunt cu mine in clasa.Mai rau..Nate e cu mine in clasa.Cei 5 stau in ultimele banci din spate ,distrandu-se.Hopa!!Am dat de necaz!! Ma asez in prima banca pe care o vad ‘nelocuita’ si incerc sa imi distrez mintea,ascultand ‘frumoasa’ lectie a doamnei profesoare.
-Copii,astazi va voi da drumul acasa imediat ce se va termina ora..Asa ca incercati sa terminati de copiat exercitiul detaliat din carte si sunteti liberi.Cine termina primul poate pleca acasa.Spor la treaba!!Spune profa repede.Parca s-a nascut la moara.
Asta da motiv de plecare.Bag o viteza la scris si in 5 minute am terminat.Ma duc la doamna profesoara sa ii arat caietul ca am scris,apoi ma car din clasa direct spre frumoasa mea masinuta...Inca ma gandesc la anumite lucruri..De ce sunt tipii aceia la scoala asta?De ce Nate ii stie?Se poate ca si el sa fie un doritor al averii tatalui meu.Pot sa viseze ca nu se va intampla asa ceva never.Dar inca o data,niciodata nu se stie...
Ceva inca ma deranjeaza..De ce am avut visul acela cu Nate in timp ce ne sarutam?Poate era mai mult decat un vis..Ah,drace!Am gandit atat de mult incat nu mi-am dat seama ca am ajuns deja acasa si acum urc scarile.Imi iau niste haine de schimb si apoi fac un dus racoritor.
~Peste 30 de minute!~
S-a zis cu dusul meu racoritor ,ha ha!In timpul dusului m-am gandit sa iau cina la restaurant cu tati,desigur eu fiind deghizata..ca de obicei.Huh..
Asa ca dupa ce am facut dusul ,am decis sa ii sun pe tati si sa il intreb daca vrea sa ia cina in oras.Bineinteles ca acesta a raspuns da,asa ca i-am zis ca ne intalnim la restaurantul obisnuit, “Osbourgh”.
M-am imbracat in :
http://www.polyvore.com/cgi/app?did=6654067
M-am machiat apoi le-am spus menajerelor-cele 8- ca voi manca in oras in seara asta cu tati.
M-am urcat in limuzina spunandu-i soferului destinatia din aceasta seara.Acum nimeni nu ma va putea recunoaste.Palarie,ochelari,rochie,bratari ,inele,lantisoare,geanta etc...Imi place shoping-ul..Nu d-ati vina pe mine!Mama m-a facut fata !Dupa 30 de minute ,in sfarsit am ajuns si la restaurant.Vad ca tati a ajuns inaintea mea,asa ca mai bine ma grabesc.Am uitat sa va spun si un lucru important.Acest restaurant este faimos,asa ca paparazzi sunt la tot pasul,dar eu nu am intalnit niciunul.Sa va mai spun ceva?Un lucru mai putin interesant?Si sefii din mafie mai iau cina aici..rareori.
Am intrat in restaurant si primesc cateva observari din partea clientilor.Ma duc spre tati ,care imi face cu mana.Ma apropii spre el si ii dau un sarut mic pe obraz.
Dupa ce comandam cate o bautura,incepem sa discutam.
-Si,cum a fost prima zi de liceu?Intreaba tata...Hopa..incepe interogatoriul..Sa vedem..
-A decurs bine,inafara de profesorii iritanti si faptul ca cei 4 fii ai celor mai puternici dusmani ai tai din mafie au aparut la scoala si ca sa vezi merg la scoala mea,mai nimic interesant.Tie cum ti se pare? Am spus eu cu sarcasm.
Tata s-a incruntat putin,apoi a gustat din vinul alb si a continuat sa zica.
-Inteleg...Si de ce ar trebuii sa iti faci griji.Nimeni nu stie cine esti cu adevarat asa ca stai linistita .Totul va fii in regula.Am si o noua misiune pentru tine.Sambata aceasta.Te infiltrezi in sediul NASA si il asasinezi pe doctorul Ronald Mars.O sa iti dau profilul lui si ce fel de ‘pacat’ a comis,iar tu vei face partea cea mai usoara.Nu uita sa porti manusi .Ha ha!Rade tata la gluma lui.Oh,inteleg.Deci,sambata huh?Am timp.
Cu timpul a venit si chelnerul nostru care arata yummi...Ah...Acum vedeti de ce vin eu la restaurantul asta?Practic a devenit un obicei.Si ca de fiecare data,cand tata ma prinde uitandu-ma dupa ei,adica dupa baieti,imi face o morala de 10 secunde.
-Buna seara domnule,doamna.”Ha!A crezut ca sunt doamna...Hey!”Numele meu este Mac si in seara asta vou fi la ordinele dumneavoastra.Cu ce va pot servii?Specialitatea este mancarea italieneasca.Sa va aduc?
Hmm...Mancarea italieneasca suna bine...Oare?
-Da,vom comanda mancare italieneasca.Multumim Mac.Spun eu facandu-i cu ochiul.Acesta roseste putin apoi spune ca va revenii peste putin timp .
*Peste 25 de minute.La restaurantul Osbourgh.*
In sfarsit dragutul nostru chelner vine si ne aduce mancarea comandata si incepem sa mancam ,fiind doar o liniste mormantala.
*Peste 1 ora.La vila lui Misha*
Mi-am luat la revedere de la tati apoi m-am dus in camera mea sa ma dezbrac.M-am dus in baie cu pijamalele formate din:Boxeri de fata negri cu o pisicuta alba in dreapta,un tricou alb cu o pisicuta neagra in stanga si o pereche de papuci pufosi negri.Fac dus timp de o jumatate de ora si ma imbrac in pijamale.Dupa 10 minute de uitat pe tavan,inchid ochii,gandindu-ma la ziua de maine.Oare care va fi primul dintre cei 5 care va cadea prada seductiei mele?
Sa inceapa jocul,baieti...
~In urmatorul capitol va incepe actiunea.Misha ii va lasa pe baieti cu “gura cascata”.Sa nu mai spunem de gelozia din ochii dusmanului...Baieti..Fiti atenti...Pisicuta a prins gheare si s-ar putea sa va zgarie. ~
Multumesc ca ati citit. :P

#4
Buna!
Am cateva nelamuriri:
- De cand sunt New York, Romania, Rusia si Belarus in aceeasi tara?
- Cum poate un om sa fie si seful mafiei, organizatiei de teroristi si patronul firmelor de spionaj si asasini platiti si totodata sa aiba de partea lui o sotie care este sefa CIA-ului?

*Nu prea se potriveste dupa parerea mea, fiindca sotia sa nu are cum sa fie si de partea dreptatii si de cea a raului... Nimeni nu poate sa fie la mijlocul balantei fara sa se incline intr-una din cele doua parti, ori va fii bun, ori rau.*

- La acea serie de imbracaminte pe care ne-ai descris-o ai dat niste detalii nesemnificative, pentru ca si tinerii casatoriti si adolescentii sunt tot *tineri* , de obicei au aceleasi gusturi vestimentare, avand varste apropiate.
- Cum poate cineva sa faca atatea lucruri, nu crezi ca e cam prea mult pentru o singura fiinta umana?

*Eu am inteles ca tu ai vrut ca femeia sa para mai speciala decat sotul ei, cel putin asa reiese din text, pentru ca job-urile ei sunt cam exagerate. Am impresia ca vrei sa il detronezi pe "Superman" si sa il inlocuiesti cu "Superwomen"... *

- De cand sunt croazierele job-uri?
- Cum a gasit scoala acel bunic? S-a lovit de zid ca prin senin? Se gandea cumva si el la afacerile sale bizare si nu a observat? Banuiesc ca era la fel de ciudat, de supranatural ca generatiile care au urmat dupa el, pentru ca altfel nu ar fi avut de unde sa aiba atatea vile si insule private...
- Ce am citit in randurile urmatoare m-a bulversat si mai tare... Cizelle mai nou este si ministru de finante si sefa CIA si sefa de mafioti...
- "Diamond" si "Sky" de cand sunt nume de fata? Cel putin eu nu am auzit. Puteai sa folosesti si nume obisnuite ca nu se intampla nimic.

*Eu am dedus ca ai vrut sa pari mai rafinata, mai indrazneata si originala, dar ai cam dat-o in bara, fiindca ai exagerat prea mult cu toate aceste detalii. *

- Daca ambii parinti detin totul: toate mafiile, jandarmi, asasini, cum poate vreo alta mafie sa fie impotriva lor?!

*Bine ca nu apar si extraterestrii, ca parintii ei sa fie si sefii lor...*

Ne-ai lamurit total:
"Nimeni nu stie ca familia mea are o fata .Ei cred ca au avut un baiat,dar le-au murit.
Nimeni nu stie de identitatea mea ,inafara de parinti,unii colegi de servici si Pierre Francois. "
- Prima data nu stie nimeni, dar dupa aia stiu mai multe persoane...

- Din cate stiu eu figuri de lupta inseamna miscari nu stiluri.
- Ai zis ca este o fata normala, iar dupa aia ai facut din ea o masina de lupta. Sa ne ierte Dumnezeu, dar o fata de 10 ani poate omori un ministru, care presupun ca este totusi pazit si sa scape cu viata! (mult prea exagerat)

- Scena omorului se petrece prea repede, nu este descrisa deloc, defapt nu prea ai descriere in asa- zisul tau fic...

- Sfarsitul e banal. Scoala inca nu a inceput, dar ea este sigura ca va sta in banca cu "dusmanul ei, inamicul ei" (dupa cum ai repetat tu).
- Nu e o crima daca nu te duci cu bunica la biserica...
- Fata este cumva "Superwomen" varianta doi?
- Ai zis ca ar putea sa omoare pe cineva cu o farfurie de spaghete. Acesta este un detalui prostesc.

* Mi-ar fi placut mai mult daca as fi aflat aceste detalii pe parcursul a mai multor capitole. Poate atunci ai fi creat mai mult suspans, iar cititorii tai ar fi fost nerabdatori sa afle continuarea.
Ai multe greseli de ortografie, dar daca mai incerc sa le caut ma iau durerile de cap...
Totusi iti dau cateva exemple:
Iaht - iaht (in cazut tau nu trebuia sa scri cu majuscule)
a tot cuminte - atotcuminte (ca si atotstiutor etc.)
smiorcaierile - smiorcaielile
8 - opt (este din capitolul urmator) etc.

Pe tine nu te-a invatat doamna sau domnul profesor ca intr-o propozitie trebuie sa existe si un predicat? Altfel nu are sens, ca si in presupusele tale propozitii:
"El.Dusmanul fericirii mele.Demonul in piele de ingeras. "
Tie ti se pare normal ce ai scris tu acolo? Eu una nu vad niciun verb... Ai o insiruire de substantive, prepozitii si puncte.

Te-as sfatui ca dupa ce scrii un paragraf sa te uiti putin peste el, fiindca sunt sigura ca vei gasi greseli si ar fi bine ca tu sa fi cea care le corecteaza, nu eu sau alti cititori de-ai tai.

Sa nu crezi ca am scris acest comentariu ca sa iti stric tie ziua. Eu pur si simplu ti-am enumerat cateva greseli.
Mie chiar imi place ideea ficului tau, pot sa spun ca este originala si mi-ar face deosebita placere sa citesc continuarea, dar sper ca de acum inainte sa fi mai atenta la exprimare si la ortografie, pentru ca altfel ceea ce scri tu nu are sens...
Eu am experienta in dezlegarea metaforelor din ficuri,dar daca cineva nou pe acest forum iti citeste creeatia nu sunt sigura ca va pricepe mare lucru in afara faptului ca sunt o familie de "supereroi" care detin totul.

Totusi eu iti doresc succes in continuare si te rog din suflet sa nu te superi foarte tare pe mine si sa continui ficul, fiindca va avea viitor in cazul in care tu vei acorda mai mult din timpul tau creari lui.

De abia astept urmatorul capitol.
Gambate! :-*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)