Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Okane Ga Nai

#11
Zuppy03
OK, puteti sa ma urati sau sa aruncati in mine cu ce vreti pentru asta pentru ca si eu sunt socata de ceea ce am de gand sa scriu, dar Okane Ga Nai e singurul anime care...m-a scarbit pur si simplu.
Lasand la o parte faptul ca sunt sau nu fan yaoi, mi se pare ca diferenta e uriasa. Diferenta de gabarit, orice fel de diferenta doriti. I mean wtf, Ayase a atat de slabut si delicat, ca si un bibelou de portelan and here comes the walking killing machine and 'hits' him.
Pe bune, l-am vazut o singura data si mi-a fost destul. Nu e un yaoi care sa nu-l fi vazut macar de doua ori, dar cand vine vorba de yaoi-ul asta, iau o pauza.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#12
Ok l-am vazut si eu ieri si sunt de aceeasi parere cu DeDal N si cu Nemo. Bietul Ayase e atat de mic si...de...mic....iar bruta aia gicantica de Kanou (chiar sunt curioasa ce inaltime are)...se poarta cu el ca cu una dintre acele doamne de pe varianta. I mean WTF ii dadea bani ca sa se culce cu el...poor lil' Ayase. Chestia e da ma uitam la fazele yaoi si eram ceva de genul : Bai, nu omori copilul, ca nu ti-a facut nimic rau...

Oricum....chiar mi-a fost foarte mila de Ayase, bietul de el a patit atatea...
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#13
Am vazut animeul acesta de 10 ori pe putin pentru ca efectiv il ador! Am citit si manga unde este mai multa actiune si recomand tuturor sa citeasca si manga.
Personajul meu favorit este Ayase-logic! Poate ca-s umpic ciudata dar mie imi placeau fazele alea cand tremura ca varga (da da stiu sunt bolnava ...ce sa zic) si mi s-a parut chiar foarte draguta smiorcaiala lui deoarece era orecum la momentul potrivit ca sa zicem asa.
In conclusie tuturor fanelor yaoi recomand animeul si manga.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#14
Ce aveti toti cu bietul Kanou-san? Macar ati remarcat ca atunci cand Ayase nu il scotea din sarite el se comporta foarte gentil cu el sau chiar daca se comporta brutal ii parea rau dupa aceea? In manga le rupe capetele celor care il atinge, i-a pus si bodyguard cand a acceptat sa-l lase sa se duca inapoi la liceu. Eu-s fana Kanou-san (primul in top-ul meu) si pot zice ca e minunat! Si imi place cum e violent, ca oricum... cur*a aia de Ayase nu ma incanta deloc. Doar imi vine s-o iau de par si s-o dau cu capul de pereti, si asta s-a intamplat dupa citirea mangaului (nu ma intrebati de sfarsit, am ajuns la ultimul capitol si ma plictisea ingrozitor). Ce inaltime? 1.80 si ceva sau cam asa ceva. Aveam o pagina si cu zodia, greutatea, ziua de nastere. Dar poti cauta pe internet -pe cine intereseaza de aceasta "bruta" (super draguta si pedofila... dar Ayase are nousprazece ani, deci nu se numeste "pedofil", pedofilul mamii 22).
Revenind la anime, mi-a placut mai mult manga, iar din anime doar partile de "viol" dintre cei doi. Coloana sonora e buna, chiar foarte buna. Vocea lui Ayase ma fu-*e la creieri, iar minunatul Kanou e minunat ca intotdeauna. *sigh* Sfarsitul e plictisitor. Pe gemeni nu ii pune in evidenta, nu ca ar fi trebuit etc. The end happy.
[edit] Pe prima pagina a fost "Nu il iubeste". Vorbesti serios? Esti sigura? Asa de sigura? Dude, il iubeste si astepta sa-i fie returnate sentimentele de catre cur*a de Ayase. Yondaime
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#15
Corect, corect, yaoi maniac! Cel putin prima parte. Nu am nimic cu Ayase, e genul de uke pe care ai vrea sa-l smotocesti o zi intreaga si sa-l strangi in brate pana nu mai are aer, e cute, n-am ce zice, dar Kanou nu-i pedofil, ce marea masii. Mie imi place maxim de el, mai ales ca el chiar incerca sa invete cum sa se poarte dragut si toate cele (chiar daca citea dintr-un manual in care scria despre cum sa te porti cu animalutele mici 21 asta ma amuza rau 21 ). But, Kanou is soooo cuute and il ajuta mult pe Ay, so.. Nimic rau despre Kanou-san ca nu-i asa bruta cum il vedeti voi. Mie nu mi s-a parut scarbos ci chiar... sexy. 15 Mai ales scenele de viol. Imi place suferinta, ce sa zic. 19
Si era o faza in care Kanou il pune pe micutu' ala speriat in fata oglinzii in timp ce i-o tragea grav. Ah... Cum sa nu iubesti gestul lui? Nu-i brutal, nu-i nici pedofil ci doar prea bun.
Aaa.. Si sa va reamintesc ca pretiosul vostru Ayase ar fi fost fu**t in c*r de toti bosorogii infecti si toti sifilistii pamantului daca nu l-ar fi salvat Kanou.
Respect pentru asta. Asta da seme. <3
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#16
Ah, acum citesc si eu manga, desi OVA-ul are doar patru parti, nu am timp sa ma uit. Asa macar, mai fac pauze de mate si etc.
Sunt de acord cu cele doua dinaintea mea, Kanou nu e pedofil si cu siguranta nici bestie. O sa o consider mai mult o obsesie de-a lui, pentru ca el isi doreste doar ca Ayase sa tina la el, in acelasi mod in care tine si el. Mie mi se pare sweet :3 Plus, că e foarte grijuliu cu Ayase, desi el il ranea si il refuza. In plus, Kanou era de fiecare data acolo, sa-l linisteasca cand avea nevoie.
Pe mine ma amuza foarte tare gemenii 21 Si da, faza cu cartea despre animale a fost iar, amuzanta 21
Ayase, sinceer... Mie de el imi place cel mai putin -.- Adica, parca prea fetita este si plange din orice si este mult prea credul...
Plus, ideea este pur si simplu geniala. Nu cred ca am mai gasit-o *bine, la cate manga am citit si eu*, insa imi place foarte mult, chiar daca Ayase e cam chinuit...
Insa imi place manga, ma tine in priza. De sfarsit nu ma pot inca pronunta, nu am ajuns inca acolo. Dar vroiam sa-mi las parerea. Revin poate cu un edit cand termin.
EDIT: Am vazut si eu pagina cu date. Kanou are 195,3 cm! :o Iar Ayase abia 160 cm ...
Travestitul e aşa de amuzant 24 Îmi plac certurile dintre el şi Kanou...
She's wiskey in a teacup.



#17
Ayase-chan!!!! E al meu si numai al meu. Cum poate o fiinta atat de kawai sa existe? Defapt, e doar in anime...si e pacat. Are o fata atat de dulce si tremura precum o pisicuta in fata lui Kanou! E prea dulce si...in plus e atat de mic pe langa 'stapanul' lui incat...zici ca el e furnica si Kanou elefantul(bine poate e o exagerare...dar totusi!).Oricum imi place anime-ul,chiar daca are doar 4 Ova-uri.E scurt dar bun.Mi-as dori totusi sa fie mai lung...Ah da,am uitat sa mentionez: Ador certurile dintre travestit si Kanou! mai ales cand ii spune "homo".24))) Ce sa mai...mi-a placut si-mi place Okane Ga Nai. Il recomand cu draga inima.Bye-bye.
EDIT: Mai ce aveti cu Kanou? Nu e pedofil...e doar sexy 15.Cum a mentionat si Klau mai sus: Ayase ar fi fost atins de toti bosorogi infecti de n-ar fi fost Kanou sa-l salveze...Deci, e bun, e sexy, e salvator de vieti, e seme-le ideal8.Mie personal imi place si de el si da,am uitat sa mentionez de cartea aia despre cum sa te porti cu animale...doamne,a fost destul de funny.Mie imi place de Ayase,e cute,dar imi place si de Kanou.Are un aer periculos si smexy15.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)