Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Okane Ga Nai

#1
Un yaoi pe care l-am terminat acum doua minute.Nu are decat 4 OVA...asa ca e foarte scurt.
Ayase este un student care este tradat de varul sau si vandut.In urma unei licitatii(sau ce era aia),el este cumparat(suna urat,dar asa e) de catre Kanou Somuku pe 120 de milioane.Acesta l-a salvat pentru ca si-a amintit ca in urma cu ceva timp,Ayase,un strain...l-a ajutat.Acum,Kanou vrea sa il tina pe copil aproape de el,si foloseste cei 120 de milioane pe care ii datora ca sa il forteze sa ramana u el.Ayase este doar un student,asa ca nu are o slujba,insa este fortat sa isi vanda corpul lui Kanou pentru 500.000 de yeni...de fiecare data.
Bun..mie mi-a placut.Kanou era un urias pe langa Ayase...ce parea la fel de speriat ca o pisicuta.Cei doi gemeni,Homare si Misao sunt atat de kawaii!Ah...imi place cearta dintre Kanou si Someya Kaoruko,un travestit....cand aceasta il face "homo"21.In comparatie cu cea a lui Kanou..gura lui Ayase este atat de mica:X!Da...am fost atenta si la acest element.
Voi..ce credeti despre acest anime?
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#2
Si eu l-am vazut mai de mult.Pai ce sa cred?Il ador.Imi place la nebunie.Cred ca l-am vazut de 3 ori.Ayase e asa kawaii.Si imi place ca este foarte micut fata de Kanou.Cand am vazut in primul episod cum l-a violat Kanou pe Ayase mi se facuse mila dar imi placea la nebunie.*because i'm a perv:yespupic Pacat ca are numai 4 OVA-uri.Mi-ar fi placut sa faca si ce era in manga.Totusi...multe de zis putin timp..Nota 9,70 10

#3
parerea mea este ca povestea in sine a fost destul de buna , chiar daca sunt un pik deacord cu baroness, caci grafica nu a fost asa de impresionanta , in rest mi-a placut mult 10 Cred ca m-as uita cu sufletu la gura daca ar mai face niste ovauri despre ce doi , oh da si Aya-chan , e asa dragutz ca daca ar merge cu el pe strada as crede ca ii fata Smile
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#4
Okane Ga Nai -> Well acest anime l-am vazut acum ceva timp.Insa imi amitnesc cat de mult mi-a placut.Povestea este atat de interesanta si este un yaoi intens si,ahh God te face sa transpiri.exista in acest anime atat de multe faze superbe si excitante care,well te fac sa tremuri.Ideea in sine pentru anime este geniala si imi pare rau ca are doar atat de putine Ova-uri.Ar fi putut fi o serie intreaga si ar fi fost mult mai interesant si caprivant.Povestea ce cuprinde anime-ul este uneori derutanta,dar nu este chiar pus accentul pe asta ci peste acel intens yaoi si ceea ce se petrece intre cei doi.
WOW,deci am adorat acest anime si chiar cred ca in acest moment il voi revedea pentru ca m-a luat "un dor nebun" dupa acesta!!
Oh Da Aya-chan chiar semana cu o fata,si una atat de cute.Intitial am avut impresia asta,dar hei m-am gandit este yaoi anime-ul.Oricum ar fi l-am adorat si chiar merita o nota de 10 ^^[posturi unite]
Okane Ga Nai -> Well acest anime l-am vazut acum ceva timp.Insa imi amitnesc cat de mult mi-a placut.Povestea este atat de interesanta si este un yaoi intens si,ahh God te face sa transpiri.exista in acest anime atat de multe faze superbe si excitante care,well te fac sa tremuri.Ideea in sine pentru anime este geniala si imi pare rau ca are doar atat de putine Ova-uri.Ar fi putut fi o serie intreaga si ar fi fost mult mai interesant si caprivant.Povestea ce cuprinde anime-ul este uneori derutanta,dar nu este chiar pus accentul pe asta ci peste acel intens yaoi si ceea ce se petrece intre cei doi.
WOW,deci am adorat acest anime si chiar cred ca in acest moment il voi revedea pentru ca m-a luat "un dor nebun" dupa acesta!!
Oh Da Aya-chan chiar semana cu o fata,si una atat de cute.Intitial am avut impresia asta,dar hei m-am gandit este yaoi anime-ul.Oricum ar fi l-am adorat si chiar merita o nota de 10 ^^

#5
L-am vazut ceva mai demult, dar mi-a placut mult, mai ales pentru ca e romantic, si sunt mult faze care nu te lasa sa iti intorci capul.Aya nu mi-a placut foarte mult, imi place cum arata insa era mult prea sensibil, si mai majoritatea timpului plangea, cu toate ca avusese mare noroc cu Kanou.
Oricum animeul mi-a placut , ca doar e yaoi..
[Imagine: 2ro6s1k.jpg]

#6
Serialul cu Ayase!!!!! I loooooooooove Ayase-chan! E asa... asa de... Kawaiiiiiii!!

Dar revenind la serial... pe cat de dragutze personajele, pe atat de dureroasa povestea care te face sa plangi pentru Ayase-chan!!!!! Dragul de el... cate a suferit si cat de rai au fos totzi cu el... (mah, acu' care va mai luatzi de Ayase? Acu' are garda din regatul merelor, ha!)

Si da... probabil ca v-atzi dat seama cine este personajul meu favorit... 71

#7
(31-03-2009, 07:08 PM)Amaya_89 A scris: L-am vazut ceva mai demult, dar mi-a placut mult, mai ales pentru ca e romantic, si sunt mult faze care nu te lasa sa iti intorci capul.Aya nu mi-a placut foarte mult, imi place cum arata insa era mult prea sensibil, si mai majoritatea timpului plangea, cu toate ca avusese mare noroc cu Kanou.
Oricum animeul mi-a placut , ca doar e yaoi..

Dap si pe mine m-a enervat smiorcaiala lui Ayase,but ce m-a impresionat la el a fost chiar vocea lui , cu acele inflexiuni fine de-ti face pielea gaina ca sa nu mai vorbesc cum arata chiar tipul care dubelaza >_< e la fel de kawaiii Fukuyama Jun ----> http://cdn.myanimelist.net/images/voicea...3/1218.jpg .
Interesant am pt Okane ga nai , m-am obisnuit greu cu grafica dar pana la urma si-a castigat o ,,originalitate" sa zic asa chiar daca ea pare ,,made by beginers", spre sfarsit a fost mai reusita....
Povestea nu mi se pare prea interesanta, de altfel prezenta in mai toate mangaurile yaoi...>_>
nota mea...7

#8
Ma apuc si eu sa-mi mai spun parerea despre anime-urile yaoi pe care le ador:X [eh...plictiseala asta65]
Well..Okane ga nai:X..cred ca l-am vazut de vreo 5 ori pe putin si pot sa spun ca mi-a placut la nebunie. Ayase a absolut adorabil si are niste ochi superbi (albastii:X). Hm..Singurul defect din punct de vedere al graficii este inaltimea lui Kanou in raport cu cea a lui Aya-chan...adica Ayase pe langa el arata ca un copil de cel mult 10 ani 71. In rest nu am ce critica, povestea e interesanta, nu lipsita de suspans asa cum sunt unele yaoi-uri. Evident, apar si scene yaoi care mereu au ceva diferit ce te face sa-ti lipesti ochii de monitor si sa se transforme in 2 inimioare rosii 21
Imi pare rau ca nu sunt mai multe ova, m-as fi uitat ca in transa la toate, insa trebuie sa ma multumesc cu 4 108
Daca ar fi sa-i acord o nota ar fi 9 50, nu 10 fiindca nu m-a impresionat grafica, insa anime-ul pe ansamblu e dragut:X
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#9
L'am vazut si eu din curiozitate,acum o luna sa zic asa.
Chiar suna groaznic ca la vandut -___- iar eu cred ca Ayase il iubea pe Kanou si invers.
A fost amuzanta partea aceea cand Kanou citea carti despre 'animale' pentru a sti cum sa se comporte cu blondul.
Pe la ultimul ova am inceput sa plang,m'a impresionat atat de tare Kanou,cat si Ayase.Stiam ca nu o sa'l paraseasa si il va ajuta.
Merita vazut pentru cei care inca nu s'au uitat 10 Un yaoi dragut 3
[center][Imagine: chibi_2894.gif]
, chibi-ul lui Kayura

Toate povestile se termina cu Happy Ending , ai observat ? Afla`mi povestea si va fi cu totul diferit ... : (
[Imagine: hv895w.jpg]
[/center]

#10
MI-a parut rau ca varul sau l-a vandut pe micul Ayase, este atat de dulce!.o//o
Da, este scurt insa are o actiune bine definita sa zic asa, totul se petrece intr-o lume a violentei si a prostitutiei. POate ca vi se va parea aiurea si de prost gust prima data, dar pe mn m-a incantat.:X Si da, tipul celalalt este cam urias21, dar m-am cam obisnuit cu el...39
Mie una, mi-a placut.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)