Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ohayo ^_^

#1
Salut ! Ma cheama Teo , am 20 de ani si am fost invitata de o amica pe site-ul asta. Imi plac mult anime-urile si fotografia... Si sper sa gasesc subiecte interesante de discutie aici ^^ (And also... I'm not good at describing myself Zuppy12 )[posturi unite]
Si... uhm... imi cer scuze pentru locul in care am deschis topicul... Am incurcat taburile 40

#2
Bun venit pe forum, Teo! Cu siguranta o sa te simti bine aici, doar de asta se spune ca AnimeZup este cea mai prietenoasa comunitate anime. Uhm, cu siguranta vei gasi discutii interesante aici daca esti o fana anime. Nu vreau sa te stresez cu prea multe intrebari, doar cateva:
-Care este anime-ul preferat pana in prezent?
-Ai animal de casa? Daca da, care si ce nume are?

Asta e tot. ^^ Inca o data bun venit printre zupisti. Simte-te ca acasa.hug
PS: Si eu am o pasiune pentru fotografie.

#3
Buna draga mea Teo, si bine ai venit pe Zup! Sper sa te bucuri de locul asta, sa te distrezi alaturi de noi si, dupa cum te cunosc prea bine, sa ne incanti cu fotografiile tale uimitoare. Esti o fata foarte talentata, dupa parerea mea. Ah, iti multumesc din suflet ca ai acceptat invitatia mea. De altfel, stiu ca nu m-ai fi refuzat. Stiu cat de mult iubesti anime-urile, si abia astept sa vad primul tau Cosplay. Sunt sigura ca va fi de-a dreptul minunat.

Pai, tot ne cunoastem de putina vreme, hai sa-ti pun si eu cateva intrebari micute:

1. La ce facultate esti in prezent? Ce te-a determinat sa o alegi.
2. Care era materia ta preferata din liceu, si de ce ai ales profil real. Crezi ca te carcaterizeaza?
3. Despre carti ce ne pot spune?
4. De unde-ti vin ideile alea geniale pentru poze? (mi-a placut cea cu Adda, cand ai facut-o micuta Mymi Mouse. foarte cutwe <3).
5. Cu ce-ti mai omori tu timpul liber?

Hmm.. Astept raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !


[Imagine: dh4h3a.png]

~.~
„Nu poti cunoaste cu adevarat decat ceea ce renunti a stapani.”

#4
@Kankrosas Merci mult de intrebari si de primirea calduroasa. Dupa ce a fost inchis topicul , ti-am trimis un mesaj privat, dar o sa-ti raspund si aici, mai sumar. Am mai multe anime-uri preferate nu stiu exact pe care sa-l aleg, dar DBZ cred ca se incadreaza perfect printre primele.
Animal de casa nu am din pacate desi am avut multe inainte. As vrea un cameleon micut, in schimb 108

@Roxana : Ce draguta esti tu de fiecare data ! O sa fii prima care-mi vede cosplay-ul (sper sa fie cat mai curand), i promised 4

1. Momentan nu mai sunt la facultate. Am fost o perioada la Politehnica, la isb, ingineria mediului. Nu mi-a placut deloc si pe langa asta am avut si niste probleme de sanatate care m-au facut sa lipsesc o groaza pentru ca am stat mai mult prin spitale. Eu am vrut sa dau la Limbi Straine de fapt... ceea ce am si facut. Si am intrat la ceea ce voiam, engleza-japoneza, dar am intrat la cu taxa (erau doar vreo 10 locuri la fara) si n-am vrut sa-i fac pe ai mei sa plateasca asa ca am zis ca fac alta facultate un an si sa mai incerc apoi din nou... Am aflat anul asta ca daca am facut un an la o facultate unde nu am platit taxa, trebuie neaparat sa fac un an la cu taxa daca vreau alta facultate. Deci... planul meu s-a cam dus pe apa sambetei, dar tot o sa aplic la limbi straine anul asta, imi doresc prea mult asta. Si sper ca o sa ma pot revansa fata de ai mei cumva , vreodata.
2. Materia mea preferata era engleza in liceu. Imi placea mult si biologia, dar engleza a fost mereu materia mea preferata. Am ales profil real pentru ca in generala iubeam matematica. Acum nu cred ca ma mai caracterizeaza deloc. Mi-am dat seama de asta inca de pe la inceput, am vrut sa ma mut la profil uman, dar nu m-au lasat ai mei si nici dirigu'. (alor mei le-a parut rau pe-a 12-a hahaha)
3. Citeam foarte mult inainte. Now I'm a big slacker most of the time , dar imi mai fac timp si sa mai citesc cate ceva (inafara de lectiile de japoneza, engleza si romana). Momentan citesc 'The lost symbol' de Dan Brown, dar nu ma incanta chiar asa tare. Apoi cred ca o sa ma apuc de 'Arta de a avea intotdeauna dreptate' de Schopenhauer.
4. Ideile pentru poze ... Habar n-am ... they just pop out. Am mult mai multe idei interesante, dar , na... nu tot timpul le pun in aplicare... I'm hoping to change that soon. Ma bucur ca ti-au placut pozele cu Adda, a zis ea ca avea urechile alea si mi s-a parut o idee buna sa le aduca 4
5. Timpul liber mi-l omor in general cu jocurile video si anime-urile (si cititul , dar mai putin in ultima vreme.. as i've said). Aa...si fotografia 4 Am atat de mult timp liber, in schimb, uneori nu stiu ce sa mai fac cu el. Abia astept si eu sa ma simt din nou utila, sa merg la facultate... aa, si sa scap de orasul asta pe care-l urasc.

Merci mult ca mi-ai redeschis topicul, apropo. Si multumesc de primirea calduroasa si intrebari. *kisses* hug

#5
Da, am primit mesajul. ^^

dopamine A scris:Buna 4 Eu cateva zile nu am avut net si am vazut ca ai postat in topicul meu de la 'nou veniti'. Voiam sa-ti raspund , dar apoi mi-am dat seama ca cineva a inchis topicul. Oh, well... Anime-ul preferat era, pana nu demult, Nana. Acum parca sunt indecisa intre DBZ si Fullmetal Alchemist: Brotherhood . Dar al tau ? Animal de casa nu am din pacate 2 Am avut un papagal pe care l-au pierdut ai mei cand erau la munte (au crezut ca dragutul nostru papagal tine asa mult la noi incat daca i-ar da drumul nu ar fugi) si catei si o pisica atunci cand eram mica4 Aaa si pesti... As vrea un cameleon acum, mi se par super draguti . Tu ai animale de casa ?
Apropo, multumesc mult pentru primirea calduroasa hug Zuppy10

Nana? Ai spus Nana? Da, se afla printre animeurile mele favorite, pe langa Uraboku ( pe care inca nu l-am terminat ) si vechiul Naruto. Multe episoade, dar bune... Ma tin in suspans.
Si animal de casa am avut: papagal, hamster, porcusor de Guineea iar acum vreau o pisica. ^^

Bun venit pe forum, din nou. :3

#6
Buna, Teo! Am ramas placut surprinsa sa vad ca si o persoana de 20 de ani este interesata sa isi faca cont pe Zup. Sper sa te distrezi la fel de bine cum o fac eu. Chiar m-am bucurat cand am citit ca si la minunata varsta de care te bucuri inca iti faci timp sa mai vizionezi si cate un anime... Foarte tare! Nu am sa te intreb nimic, sper doar sa te simti bine in preajma noastra and Don't forget! Have Fun.
Bye, bye! pupic
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#7
Citat:Nana? Ai spus Nana? Da, se afla printre animeurile mele favorite, pe langa Uraboku ( pe care inca nu l-am terminat ) si vechiul Naruto. Multe episoade, dar bune... Ma tin in suspans.
Si animal de casa am avut: papagal, hamster, porcusor de Guineea iar acum vreau o pisica. ^^

Bun venit pe forum, din nou. :3


N-am auzit pana acum de Uraboku O.o Iar Naruto n-am vazut 4 Dar daca-ti place Nana, probabil sunt bune.
Pisicile sunt foarte tari 4 Si eu vreau neaparat una cand o sa ma mut 4 Merci pupic




Citat:Buna, Teo! Am ramas placut surprinsa sa vad ca si o persoana de 20 de ani este interesata sa isi faca cont pe Zup. Speri sa te distrezi la fel de bine cum o fac eu. Chiar m-am bucurat cand am citit ca si la minunata varsta de care te bucuri inca iti faci timp sa mai vizionezi si cate un anime... Foarte tare! Nu am sa te intreb nimic, sper doar sa te simti bine in preajma noastra and Don't forget! Have Fun.
Bye, bye!


Whoa , ma simt batrana acum 21
Sunt sigura ca asa va fi ^^ Merci mult pupic

#8
Nu e necesar sa te simti batrana 21, eu am 20 -aproape 21-, Aly face curand 22, Dantwyn are 20 -aproape 21-, DiZ si Cyber cam tot la fel. Tornado si Majin cred ca au 23 si 24. Sa nu mai zic de Flaw. Plus inca alti cativa care activeaza mai mult sau mai putin.

Eh, eh, bine ai venit din nou pe forum Teo, sper ca te-ai acomodat deja. Imi plac gusturile tale si faptul ca ai pistrui ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)