Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oh hai!

#1
*isi arunca trandafirasul* *voce serioasa* Observ ca nimeni nu trebuie salvat inca aici, dar aveam un trandafir de aruncat, asa ca o sa continui cu prezentarile.

Eu sunt Mamo-chan, varianta mai lunga fiind Mamoru, varianta civila fiind Theodor. Am 17 ani si locuiesc in frumoasa (NOT) capitala a Romaniei. Am auzit de AnimeZup ca urmare a Nijikon '11 (primul meu Nijikon, dar despre asta un pic mai jos), asa ca vreau cu permisiunea voastra sa imi fac o prezenta si pe aici, neavand din pacate multi prieteni cu anime/manga ca hobby-uri. 2

Ah, vorbind de hobby-uri: desigur, anime si manga (si un interes nesanatos catre bishoujo stuff.... feminine side or primal instincts?), IT (si despre asta un pic mai jos) si anumite domenii ale istoriei. Spre rusinea mea nu ascult J-pop/J-rock, prefer rock, heavy metal, punk (Metallica, Nightwish, RHCP etc.) si oldies (in principiu pop). Cat despre filme si carti, prefer comedii, unele SF-uri sau, mai rar, romance-uri.

Acum despre "mai jos"-uri. In materie de manga si anime sunt relativ noob, in sensul ca nu am urmarit prea multe serii pana acum, si prima conventie la care am fost a fost Otaku de anul asta. Deci va rog aveti mila daca folosesc vreun termen gresit sau ceva. :?:
Si al doilea lucru, IT-ul e o parte destul de importanta in viata mea, prin urmare sunt destul de nerdy (xD), stiu editare audio si niste editare video si pot programa in C# si Flash (si foarte putin, almost worthless amount of HTML, CSS si JS). Daca va ajuta cu ceva, nu ezitati. 3

*din nou voce serioasa* Gata cu prezentarile, noaptea ma cheama~ *isi trage capa si pleaca*
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#2
Bine ai venit pe Animezup, Mamo-chan!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
21Nu esti noob daca nu ai urmarit multe serii,si nu tre' sa-ti fie rusine ca nu asculti J-music(mie personal nu-mi place).
SOooo....welcome there!!
Cum ti sa parut la niji??
Manga nu-ti place sau nu ai citit??Daca ai citit care a fost ultimul titlu??
De cosplay ce parere ai??
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#4
1. Relieving, multumesc! 4
2. La niji a fost chiar fun.... inca nu pot sa imi adun curaj sa ma bag la DDR, meh xD Dar altfel a really fun experience, + SM MANGA VOL 1 <333
3. Mai citesc si manga, acum am inceput pe telefon ca sa pot sa citesc pe oriunde ^^ Am citit Oreimo cat s-a putut si Orekohai (si acum astept urmatorul capitol), si am trecut deocamdata prin 4 volume de Cardcaptor Sakura (a fost o fata imbracata ca si Sakura la Niji x3).
4. Ii respect pe cosplayeri, intai pentru increderea de sine pe care o au si creativitatea, si apoi pentru munca depusa pe costume. *-*
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#5
meh, I don't like J-rock/pop also

si ma amuza faptul ca stii poo dar nu te descurci la programarea clasica 21, dar oricum, ai ceva in C# sau flash cu care te poti mandri?

#6
Umm, heiia.
Paii, la subiect ca de fiecare data: Welcome hir si sper sa te distrezi, sa-ti faci multi prieteni poate sa inveti cate ceva despre lumea anime de la useri.. si .. stii tu.. Tot ce se poate x3.
Uh, intrebari nu am Deloc !
<3.
Yap, nu esti noob dintr-o mica prostioara :]] .
Soo, cam atat.
DEci inc'odata Welcom sii
Baii baii!
:bye:
[Imagine: sasu_naru_by_kiduutz-d5035to.jpg]
Ne? (:

#7
(24-10-2011, 03:52 PM)Tan A scris: si ma amuza faptul ca stii poo dar nu te descurci la programarea clasica 21,

Pai nah, cu clasica am inceput, C++ la liceu. Dar sunt un suflet mai lenes asa ca mi s-a parut cam greu sa fac chestii mai complexe in C++, adica nu la command line. Asa ca m-am orientat initial pe Flash, la indrumarea profei de TIC, apoi pe C# de unul singur. Nu cred ca inteleg total obiectele deocamdata dar am cateva chestii cu care sa ma mandresc: in C# am StickMeUp, un program de sticky note-uri facut de la 0 cu un prieten (as posta link dar nu sunt sigur ca am voie ^^; vezi pe Google daca vrei), iar in Flash am TransGeDes - un soft educational cu care am luat un premiu II, impreuna cu o colega (designul grafic) la concursul MathExperience (p-asta nu il gasesti pe Gogu: http://sometesting.netau.net/TransGeDes.swf).

@Neko: Multumesc mult, looking forward to that! n.n

PS @Tan: Mi-a fost lene sa fac un loader la Prob Generator, o sa fac si treaba asta ca parte a unui proiect viitor si deci o adaug si aici. ^^|||
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#8
Heya XD Nu am ce sa zic 106
Distractie placuta pe site XD
A ceva psihologic pentru mine... descrie un cub o.o
Have fun 10

Psycho XD

#9
Thanks! Erm... un cub? ._. Are uh... 4 laturi, ÅŸi este... cubic? 8DD
"I decided to always have as much fun as I can. That way, I'll be happy with my life no matter when I die."

#10
Se putea sa ii dai viata si sa i pui trasaturi reale dar e ok 21
Cum ti se pare pana acum Zup?
Siii iti place ploaia? Sau cand ninge?
Care e anotimpul tau favorit?
Scuze pentru mai multe intrbari 24

Psycho XD




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)