Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Oamenii se schimba si eu la fel

#1
Disclaimer: Nu detin nici un alt personaj inafara de cele create de mine si nu profit de pe urma personajelor/intamplarilor ce ii apartin lui Masashi Kishimoto din anime-ul/manga-ul "Naruto".

Buna sunt noua pe forum si m-am gandit sa scriu si eu un fic.Poate si fonsiderata primamea incercare deoarece la primul am scris doar un capitol si am renuntat.Sper ca ficul meu sa fie pe masura asteptarilor vor si apropo astept critici pentru a ma perfectiona.
---------------------------------------------------------------------
Cap. 1.

~~ SCURT ISTORIC ~~

Saiko Uchiha pe numele ei adevarat Ayame Sendo.Ea si sora ei ,Aiumy au fost salvate de la macelul clanului de catre mama lor ,Thsunade, atunci cand a avut loc un atac neasteptat din partea clanului Senjo, acum 13 ani.Ele fiind singurele supravietuitoare din clan in afara de motarama lor,au fost incredintate familiei Uchiha unde o prietena apropriata a lui Thsunade le-a luat si le-a sters memoria pentru a nu-si aminti tragedia ce a avut loc.Ca sa previna eventualele incercari sinucigase ale celor care el urmareau Kimiro si Thsunade au hotarat sa o dea pe una dintre ele lui Sazuko Haruno.In cele din urama au dat-o pe Aiumy lui Sazuko iar Ayame a ramas in clanul Uchiha.Amandoua si-au trait vietile fara sa stie sau sa banuiasca vreodata una de existenta celeilalte.
Ayame a primit numele de Saiko Uchiha, a terminat academia intr-un singur an, imprena cu Dei Tokona si Itachi Uchiha iar dupa aceea au devint echipa 7 impreuna cu senseiul lor Misughi Meonto, ajungand apoi intr-un timp scurt chiunini, jonini si apoi membri AMBU Black.Sora sa Aiumy a primit numele de Sakura Haruno, a absolvit academia si a devenit chunin si apoi jonin, a facut parte din echipa 7 impreuna cu Naruto Uzumaki si Sasuke Uchiha, avandu-l ca sensei pe Kakashi Hatake.

Hisari Hyuuga este verisoara lui Hinata, Neji si Hanabi Hyuga.Ea a facut parte din echipa 9 impreuna cu Kimimaro Iruzuka si Yura
avandu-l ca sesnei pe Miroku Toranaga.A absolvit academia si apoi a devenit chunin, jonin si membru AMBU Black.
Kimimaro Iruzuka a fost verisorul lui Kiba, dar a murit intr-o misiune a echpei.
Yura este fratele mai mare a lui Sai.A picat o data la examenul ninja de la academie si a trebuit sa repete anul, dar acum este membur AMBU Black.

Iamanaka Akira este sora mai mare a lui Ino.A facut parte din echipa 10 impreuna cu Alvito Achimici si Yuki Nara, avand-o ca sensei pe Mariko Takena.In prezent este membra AMBU iar colegii ei de echipa au murit acum 5 ani intr-un asalt al satului.

Krono Hyuga fratele lui Hisari Hyuga.Este membru AMBU Black impreuna cu vechi sa-i colegi de echipa NightNight si Rock Leenc.
NightNight este membru AMBU si sora mai mare a lui TenTen.
Rock Leenc este vreisorl mai mare al lui Lee si acum este membru AMBU Black.

~~ SFARSIT ISTORIC ~~

Seara s-a lasat peste intreg satul, acoperind pamanul cu o mare de intuneric...era o noapte cu luna plina ,ceea ce pare deseori era o noapte romantica... dar asta nu era, ceva era pe cale sa se intample, ceva tragic, ceva ce va schimba cursul viestii unor oameni, ceva ce va schimba totul...
Fosnetul copacilor se auzea tare si raspicat iar vantul fluiera pe la ferstrele oamenilor care nici nu aveau habar ce avea sa se intample...
Intr-o poiana aproape de locurile de antrenament ale unor shinobilor era o fata ce il privea plina de tristete pe baiatul din fata ei ,in timp ce nenumarate suvoaie de lacrimi i se prelingeau pe fata...
'-De ce?Spune-mi de ce?De ce trebuie sa faci ceea ce spun mosii aia si Danzou?Spune-mi?striga fata catre acel baiat.
'-Imi pare rau Saiko, dara asta este destinul meu'spuse calm baiatul.
'-Dar Itachi de ce trebuie sa faci asta?De ce nu poti ramane aici cu noi, cu mine, doar stii cat tin la tine?De ce vrei sa faci asta?supuse fata si mai indurerata.
'-Imi pare rau...'spuse acesta si se teleporta in spatele fetei si cuprinzad-o intr-un sarut, parca desprins din nori...
'-Iti multumesc pentru grija ce mi-o porti dar nu se poate, asa ca mai bine ti-ai vedea de viata ta...'zice brunetul.
'-Dar am sa iti las ceva mai intai, ceva ce v-a trebui sa cauti si sa gasesti...Ayame'spuse baiatul in timp ce i se afisa un mic zmbet de fata.
'-Dar nu vreau.'se rasti acesta.
'-Si in plus de ce mai strigat ,,Ayame'' zimi?'veni a doua intrebare din gura fetei mai rapida decat prima si mai rastita.
'-O sa afli intr-o zi....' ii zice brunetl dupa care pronunta doar un cuvat ,SHARINGAN, iar fata incepe sa scoata niste suspine , incheieturile incepandu-i sa ii tremure in tmpi ce repeta, incontinuu niste intrebari...
'-De ce imi faci asta?Ce sunt imaginile acestea?, Cine este acea femeie?, Cine este acea fetita care semana leit cu mine?, Ce se intampla? Unde sunt?
AAAAAAAAAAAAAAAAA' isi pune fata toate aceste intrebari dupa care scoate un titat de durere si suferinta, mai, mai sa asurzeasca pe toata lumea.

'-Hey!Te-ai trezit in sfarsit?'rosti un baiat cu parul blond si ochii albastri catre rozalie' sa sti ca nu trebuia sa ne asurzesti pe toti'.incheia acesta.
'-Poftim?Dar unde sunt?Ce s-a intamplat?'supuse Saiko nedumeria.
'-Ai adormit in poiana.'zice Dei cu o voce calda si cu un zambet pe buze in acelasi timp.
'-AHA.Multumesc pentru tot, dar acum poti sa ma lasi jos.OK?zise Saiko ca sa evite alte lucruri deoarece era cam aproape de fata blondului.
'-A da, sigur.'zise Dei rosu la fata.
'-Asa.' zise fata dezmortindu-se'deci pe unde suntem?'intreba ea curioasa.
'-Mai avem de mers 1km pana la intrarea in sat.'ii raspunse o fata cu parul lung ce avea o tentan de albastru spre mov iar ochii ii avea de un movaliu dechis dar fara pupila.
'-Multumesc Hisari.'fu raspunsul scurt al fetei.
'-Sa sti azi esti cam ganditoare.S-a intamplat ceva?zice Hisari pe un ton calm si plin de ingrijorare.
'-Nu iti face griji Hisari.Totul e in regula.'veni raspunsul fetei.
'-Bine, cum zici tu.'ii zice Hisari in timp ce isi datea sema ca ceva nu este inregula cu prietena ei dar'oare ce?'gandi aceasta.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

LECTURA PLACUTA

Ja Ne.

#2
Uitati cap 2.
-------------------------------------------------------------------------
Cap. 2.


Era amurgul.Vantul incepuse sa sufle cu putere iar pe poarta mare si inalta a satului pasesc 8 ninja, cu capul plecat si plini de tristete ce se imbina totodata cu bucuria rentoarcerii acasa dupa doi ani de absenta constanta.
Era o liniste depina intre acei ninja, pana cand cineva sparse tacerea...
'Hey!!!Am o idee.'spuse Dei pe un ton vesel incercand sa le ridice moralul colegilor sai.
'Si care e?'zice un tip cu parul brunet pe un ton arogant.
'Nu mai fi asa arogant Yura.Eu ma gandeam sa mergem sa mancam cu totii ramen.Voi ce ziceti?'zise Dei.
'Ne pare rau dar nu putem.'zisera pe rand Hisari, Akira, NightNight, Krono si Rock Leenc.
'De ce?'zice Dei cu o fata trista de caelus.
'Pai pe noi ne asteapta parinii acasa si trebuie sa mergem'zice Krono.
'Ne-au trimis un mesaj cand eram in padure ca ne asteapt acasa'completa Akira.
'A da, bine, nicio problema.'zice Dei un pic trist si ganditor.
'Hey Dei, merg eu cu tine daca vrei.zice Saiko sperand sa-i ridice morualul.
'Esti sigura Saiko-chan?Nu ai nimic altceva de facut?'zise blondul.
'Nu, nu am.'zise rozalia.
'Bine, atunci hai sa mergem ,ca mi-e o foame de lup.'zise Dei intr-o veselie si lund-o inainte.
'OFF.....si eu care credeam ca s-a schimbat in astia doi ani.Poate ca adevenit el mai puterinic, dar cand e vorba de ramenul de la Ichimaru face crima....nu stiu cum poate sa manance asa de mult'gandi Saiko care isi lua la revedere de la prieteni sai si fugii dupa blond care ajunsese deja la destinaie ,comandand in plus si 6 portii de ramen.
'Hey, abia ai ajuns, haide ai comandat deja 5 portii de ramen pt mine si una pt tine'spuse Dei cu un zambet larg pe fata.
'Oau, inca mai faci crima pentru ramenul de la Ichimaru, nu?'abia zise Saiko in timp ce radea in hohote, privindu-l pe blond cum se porostea cu doua betisoare.

----------

In timp ce la Ichimaru ramen rasetele erau in voga, in cealalta pare a satului vantul se intetea ,iar trei siluere se plimbau agale pana in fata unui cires unde s-au oprit si au inceput sa vorbeasca.
'Hei fetelor vreti sa va zic cea mai noua veste unul dintre senseii nostri?'zice Ino catre cele doua prietene ale sale.
'Da.'zisera cele doua in cor.
'Bine atunci am sa va zic in doar trei cuvinte.Sensei va fi tata.'zice Ino cu un zambet larg pe fata.
'Poftim.Asuma va fi tata.'zisera cele doua in acelasi timp.
'Asta inseamna ca Kurenai va avea un copil, nu?'zice Sakura.
'Da exact asta insemna.'zice Ino pastrandu-si inca zambtul pe fata.
'Oau....as vrea si eu ca Naruto sa ma observe macar odata...'visa Hinata cu voce tare.
'Da chiar asa, macar tu poti sa il vezi macar, acum ca ma gandesc esti foarte norocoasa ca il ai pe Sai.'zice Sakura cu tristete in voce.
'Asa-e el e foarte atent cu tine si e grijuliu tot timpul, chiar ii pasa.'adauga Hinata.
'Acum ca ati adus vorba cateodata mai fac glume despre el in preajma voasta fetelor, dar chiar il iubesc si nu stiu ce m-as face daca m-ar parasi sau i s-ar intmpla ceva.'zice Ino cu aceasi voce ca Sakurei.
Pe cand vantul incepea sa sufle cu mai mult putere si melancolia puse stamanire pe ele se aude cu un sunet:CLINCLINCLINCLINCLINCLINCLIN.
'Ce se aude?'intrebara Ino si Sakura in acelasi timp.
'O nu, nu se poate am intarziat...'striga Hinata.
'Unde?'zice Sakura nedumerita.
'Azi vin verisorii mei la mine, Hisari si Krono, iar eu am uitat complet, a fost plecata timp de doi ani, nu pot sa cred...'zice Hinata lundu-si ramas bun de la cele doua fete si indreptandu-se spre casa.
'Oau, asta e ceva.'zice Sakura care era aprobata de Ino.
'Acum am ramas doar noi, deci ce vrei sa facem?o intreba Ino pe Sakura, dar in acealsi moment ii suna telefonul.
'Alo, da mama'zice Ino.
'Am o veste grozava, trebuie sa vi acasa' ii zice macicasa cu o voce plina de bucurie.
'Da!Care e?' intreba Ino.
'A venit Akira'zice aceasta.
'Da?Vin imediat'Urla Ino.
'Scuze Sakura dar trebuie sa ma duc repede acasa a venit Akira, sora mea mai mare, trebui sa plec.
'Nu-i nimic'zice Sakura cu in zambet fals in timp ce privea cu Ino a luato la goana spre casa.
'De ce a trebuit sa se intample asa?De ce?Baiatul pe care il iubesc cel mai mult a plecat din sat iar mama si tata sunt grav raniti in urama unui atac al satului.De ce?'gandea Sakura in timp ce se duse sa se plimbe prin sat.

------------------------------------------------------------------------------------------
Stiu ca e cam scurt dar sper sa va placa.
Astept critici si comentarii pentru a putea sa ma perfectionez.

#3
Hey..:D..m-am gandit sa incep si eu din nou sa comentez pe aici si vad ca au aparut multe ficuri noi si autoarele/autorii sau perfectionat mult. Vad ca esti nou dupa cum ai scris la inceput. Nu as vrea sa te lasi de scris si la acest fic deoarece multa lume trece si il citeste dar nu lasa comm.(cum se intampla sa mai fac si eu :"> ). Nu trebuie sa te opreasca acest lucru sa continui, daca o sa continui o sa vezi ca te perfectionezi si atunci ficul tau o sa fie citi de mult useri. >:D< ..
Acum sa revenim la fic. Este interesant. Idea mi se pare originala.
Prima oara m-am uitat la titlu (dahh..logic.. :p )si ce pot spune… nu prea ma atras foarte tare, in special acele puncte de suspensie sare sunt in exces.

Greseli de tastare ai destul de multe si acest lucru deranjeaza atunci cand citesti, chiar daca nu sunt in masura sa critic acest lucru deoarece oricine mai are cate o greseluta oricat de mica ar fi ea. Inearca sa recitesti de 1-2 ori capitolul astfel iti sesizezi singura greselile si de tastare si de exprimare.

“Seara s-a lasat peste intreg satul, acoperind pamanul cu o mare de intuneric...era o noapte cu luna plina ,ceea ce pare deseori era o noapte romantica... dar asta nu era, ceva era pe cale sa se intample, ceva tragic, ceva ce va schimba cursul viestii unor oameni, ceva ce va schimba totul...”
Mai ametit complet. Ai repetat mult verbul “era”,puteai sa il inlocuiesti cu alceva sau chiar in unele locuri sa nu existe. De aceea ti-am spus si mai sus sa recitesti capitolul inainte sa il postezi.
Estetica este “ :mellow: ” " :blink: " intelegi tu… :...: adica este destul de aiurea. Uitate si tu peste capitol si sa vezi ca este destul de ciudat cum este scris (parerea mea). Eu deobicei daca nu arata bine nu prea ma atrage sa citesc, dar de aceasta data m-am aventurat.

Modurile de expunere:

Dialogul
In al doi-lea capitol ai foarte mult dialog. Este bun in unele momente dar in exces dauneaza. Din cauza ca este mult este si sec asa ca incearca sa il inlocuiesti cu naratiune.

Naratiunea
Dupa cum am zis mai sus dialogul ocupa mare parte din povestirea ta. Asa ca naratiunea ai cam uitat-o.

Descrierea
Descrierea este foarte folositoare dar in ficul tau nu prea am vazut-o decat rar si atunci destul de putina. Sentimentele personajelor daca ar fi descrise mai bine iti spun sigur ca ar fi foarte foarte bine. Incearca sa te pui in locul personajului sa vezi ce simte in acele momente si sa asterni totul pe hartie. Nu conteaza daca ai un vocabular foarte bogat, atata timp cat ai descries bine sentimentul. Persoana care iti citeste ficul va intelege ce sentiment ai vrut sa transmiti mult mai usor. Incearca sa folosesti si figurile de stil epitet, comparatie etc.

Actiunea este destul de grabita. Incearca sa mai iei o pauza si sa folosesti mai mult ultimul mod de expunere ;)

Dupa cum vezi ai multe de “reparat” (nu spun ca eu nu :”>) nimeni nu este perfect, fi sigura, chiar daca unii se descurca mai bine.

Dupa cum vezi tot ce ti-am zis sunt legate intre ele, deci trebuie sa ai de toate ca sa ai un fic frumos pe care sa il citim cu mare placer dar totusi absenta unor lucruri se cunoaste(adica descriere blah blah ce ti-am mai zis)
Dahh… stiu sunt foarte vorbareata, cred ca te-am zapacit complet
Astept cu nerabdare sa vad cat de tare te imbunatatesti si sper ca sa nu te lasi de scris :D..zbye :* :bye:

P.S. daca te-a deranjat orice din comm da-mi un PM si se rezolva.

#4
Hello am trecut si eu pe la ficul tau ce sa spun pana acum :-?ar trebuii sa lucrezii mult mai mult la el
descrierea:este varza,ar trebui sa descrii mai mult sentimentele personajelor asa cum a spus si Katzummy ar trebuii sa folosesti mai multe figuri de stil
titlul:cam banal dar totusi sa zicem ca e bun
estetica:la fel cum a spus si Katzummy este aiurea rau intelegem ca esti incepatoare dar ar trebuii sa lucrezi mai mult
dialogul:in ficul tau este numai dialog care pe deasupra mai este si tare sec -.-
naratiunea:avand in vedere ca amandoua capitole sunt formate numai din dialog naratiunea nu a existat
greseli de tastare:nu am ce comenta foarte multe nici nu are rost sa le enumar :d

mai multe nu stiu ce sa iti mai zic decat ca in viitor sa lucrezi mai mult si sa nu te superi p mine sau pe Katzummy :d daca da injuraturi prin p.m :d

#5
Ţt'aş sugera să pui mai multă descriere ca nu ai deloc. Adica nu descrii ce trebuie şi nu îindeajuns demult încat sa placa multor persoane. Descrierea cum am mai spus are mari nevoie de retuşuri foarte multe. Ai nevoie de esenţa in sine şi de multe chestii pe care nu cred ca vrei să ţi le explic pe toate la rand.

Naraţiunea este destul de praf. Nu spun ca nu ar trebui sa pui mana pe o carte, sa citesti ce este acolo, dar prin faptul ca descrii foarte prost, nu as putea sa mai aduc comentarii la adresa naraţiunii.

Lucreaza mult. Foarte mult.
-

#6
Am revenit cu un nou capitol, sper sa va placa si scuzati daca e cam scurt si unde am mai scapat greselute.
---------------------------------------------------------------------
Cap 3.

Pff. Nu ai 40 de randuri. Capitol sters. Dai edit cand ai un capitol decent. Ceva de comentat ? Exista PM. ^^



-------------------------------------------------------------------
Sper ca v-a placut.

LECTRURA PLACUTA.

Ja Ne.

#7
Mi-am pierdut parola si mi-am facut un alt cont deoarece parola solicitata nu mergea.Am acordul lui Aly pentru continoare ficurilor mele deci acu pun continoarea.

Cap 3.
Saiko:
Era 6:30.Aud sunetul strident provocat de alarma cesului, care rasuna in intreaga incapere.Aflata intr-o stare monotona si adormita apuc cu o mana ceasul de deasupra capului meu si il arunc langa dulapul din lemn de stejar, acesta in urma impactului facandu-se una cu pamantul.
’’Of!E deja dimineata.Am uitat cat de fragil e ceasul ala.Demult nu am mai dormit acasa.E bine ca ne-am intors.Acum lucrurile vor si mai simple in comparatie cu……nu conteaza mai bine ma trezesc, ca altfel o sa tipe Tsunade daca intarzii si in plus azi vreau sa i-au micul dejun, nu sa alerg prin sat cu stomacul gol’’
Oprindu-ma din sirul gandurilor mele de ’’bunvenit acasa’’, ma scol somnoroasa din pat , ma indrept spre baie pentru a-mi face toaleta de dimineata, iar apoi ma imbrac cu, kimonolul rosu cu diferite modele florale, pe care Miru mi l-a pregatit.
Miru , o femeie in jur de cincizeci de ani care are ochi albastri ca oglinda oceanului, parul saten, inca ne albit de timp, dar mereu pieptanat cu grija, vocea calda si manile harnic neobosie ii alcauiesc un chip de o reala frumusete.
Locuieste in aceasi casa , cu mine de cand sotul si fiul i-au murit in timpul unei misiuni.Ii inteleg durerea de a se simti singura ,dar nu e, ea ma are pe mine, iar eu pe ea, insa uneori in oglinda ochilor eu se vede lipsa celor dragi.
Nici nu pot sa spun cat de recunoscatoare ii sunt acestei femei imi e ca o a doua mama.Nici acum nu imi vine sa cred ca a putut sa aiba grija de Jaran cat timp am lipsit.Ma mir ca nu am mancat-o, avand in vedere ca nu agreea pe nimeni in afara de mine.
Asadar am fost foarte norocoasa ca am intalnit-o in viata mea.Ea ,pe cand lucra la familia Uchiha ,si mama, m-au invatat sa fiu foarte punctuala, mai bine zis nu aveam voie sa intarzi nici un minut asa ca, cobor intr-o fuga scrile, urandu-i ’’buna dimineata’’ si sarutand-o pe obraz, apoi asezandu-ma la masa pentru a lua micul dejun.
Mananc repede pentru a nu intarzia si cand vreau sa ies pe usa in fata ei aparu Jaran care nu ma lasa sa plec fara sa ii mangai blana si sa imi i-au la revedere.Deci tigrul asta chiar ma iubeste si nu face nimic rau pentru ca stie ce se intampla daca face si nu isi doreste asta.Pacat ca se supara cand il strig ca acum opt ani cand l-am primit de la tata cadou, dar il inteleg nici mie nu imi place cand Miru ma i-a la misto si imi zice ,,maimutica rozalie’’.’’Oare de ce trebuia sa ma catar cand eram mica de orice?’’
Dupa ce mi-am imbratisat tigrul am plecat catre Tsunade, ajungand acolo in cateva minute si dand la intrarea in birouri peste Hisari si Akira.
-Hei, care-i treba?Am crezut ca vin eu sa raportez, le zic eu celorlate
-Da asa e dar ne-a sunat Tsunade si a zis ca are ceva sa ne zica, raspunde celelalte in cor.
Fara sa mai zicem nimic am intrat toate in birou si i-am dat raportul lui Tsunade.
-Hokage de ce ne a-ti chemat pe toate aici?intreba Akira
-Esti mereu nerabdatoare Akira….. .V-am chemat aici deoarece v-a trebui sa plecati mine dimineata spre satul Oaca.Nu este un sat de ninja.Acolo locuiesc doar oameni simpli care muncesc pamantul, dar am primit un raport in care ni se zice ca satul a fost atacat de un fel de mostri de apa.Suntem informati ca nu sunt foarte puternici dar nici de omis.
-De ce ne trimiti pe noi daca nu sunt asa de puternici?inteba din nou Akira , stupefiata.
-Gandeste!ii zic eu.Aceia sunt mici, dar neobijniti si reprezinta inceputurile a ceva mare.Am dreptate Hokage?
-Exact.Deci pregatitiva si profitati de ziua libera care v-a mai ramas
-Da Hokage, am raspuns noi in cor.
-Apropo nu veti merge singure, adauga Tsunade.Veti merge cu niste ninja medical ca si voi, numai ca mai mici cu doi ani.Acum plecati, deoarece am de lucru.

Itachi:

Dincolo de satul ascuns intre frunze, dincolo de marii munti ce il inconjoara, in adancul unui rau, sub apa stravezie se afla unul dintre sediile organizatiei Akatsuki. Acea organizatie care s-a dovedit a fi singura obtiune dupa macelul pe care l-am produs clanului meu, datorita acelei misiuni…datorita acelei ziele…datorita lor…eu mi-am inchis ochii si mi-am impietrit inima.
-Cred ca doarme se auzi o voce care rasuna in pestera.
-Nu.Nu doarme stai linistit si ai grija ce faci ca altfel s-ar putea sa nu mai vezi lumina soarelui in fata.
Am recunoscut imediat cele doua voci. Una ii apartinea lui Deidera , un tip cu coada ca de ponei si o suvita resfranta pe fata de culoare blonda, un neispravit si un nemernic in toata firea, care cauta de nu stiu cat timp sa ma termine, iar celalalt era Kisame un tip cu fata de peste, care detinea una din cele sapte sabii legendare , crezandu-se cine stie ce.In concluzie as fi putut sa ma lipsesc de tipi astia si sa fiu acasa impreuna cu familia daca nu s-ar fi intaplat…
Se aude piatra ridicandu-se.Au ajuns in sfarsit.
In pestera intrara Pain si Konan, ma si mir ca mai sau si ei pe aici si se pare ca le place sa fie asteptati.
-Acum ca am ajuns sa trecem la treaba.Trebie sa stabilim ce vom face in continuare.
Toti membrii organizatiei se ridicara si se dusera catre centrul pesterii, inclusiv eu.
-Avand in vedere ca monstrii de apa au avut succes in satul Oaca, trebuie sa ii imbunatatim , iar apoi sa facem destui pentru a ataca Konoha care este una din principalele noastre obiective.Asadar pentru a putea face asta avem nevoie de ,,Coloana fara de sfarsit’’ ,
de ,,Lacrima focului’’, de ,,Cartea Andono’’, de ,,Toiagul infinitului’’ si de ,,Colierul domnitei’’ , acestea sunt cele mai puternice relicve intalnite, iar fiecare sat pastreaza sub stricta paza, dar masurandu-va abilitaile o sa va trimit ca de obicei pe echipe, asa ca staruiesc sa ca faceti treaba si sa nu apara intereferente.
-Deidera si Sasori veti merge in staul ascuns al Nisipului si veti lua ,,Lacrima focului’’ , Hidan si Kakuzu dupa ,,Cartea Andono’’ in satul ascuns intre Stanci, eu si Konan vom merge dupa ,,Toiagul Infinitului’’, Itachi si Kisame dupa ,,Coloana fara de sfarsit’’ din satul Ascuns intre Frunze, iar Zetu si Tobi ne vor face onoarea sa mearga dupa ,,Colierul domnitei’’ din satul Acuns in Ceata.Vom porni exact acum si va sfatuiesc sa mergeti toata noaptea deoarece timpul inseamna multe si printele altele si putere, asa ca plecati si sa nu ma dezamagiti.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Oamenii de hartie Nevermind 0 1.817 08-05-2010, 08:59 PM
Ultimul răspuns: Nevermind
  Voi oamenii distrugeti, iar eu adun. Pucks 0 2.215 27-02-2010, 08:55 PM
Ultimul răspuns: Pucks
  Viata se schimba odata cu trecerea anilor Who said i have to be normal 23 14.942 05-08-2009, 09:24 AM
Ultimul răspuns: Shadow.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)